Taavi Tampuu

Taavi Tampuu

Bariton Taavi Tampuu õppis aastatel 1993–1999 Eesti Muusikaakadeemias Ludmilla Issakova ja Taru Valjakka juures, 1999–2001 Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Maria Venuti juhendamisel ning lõpetas 2004. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga ooperilaulu erialal Nadia Kuremi käe all. Taavi Tampuu on täiendanud end professor Roland Hermanni ning Christa Ludwigi meistrikursustel. 2005. aastal võitis ta Hendrik Krummi nimelise noorte lauljate konkursi.
Alates 2002. aastast on Taavi Tampuu laulnud erinevaid rolle Rahvusooperis Estonia: Ottokar ja Kilian (Weber “Nõidkütt”), Silvio (Leoncavallo “Pajatsid”), Jeletski (Tšaikovski “Padaemand”), Marssal Davout (Kaumann “Mina – Napoleon!”), Dandini (Rossini “Tuhkatriinu”), Marullo (Verdi “Rigoletto”), Melot (Wagner “Tristan ja Isolde”), Silvano (Verdi “Maskiball”); ning teatris Vanemuine: Belcore (Donizetti “Armujook”), Sharpless (Puccini “Madama Butterfly”), Papageno (Mozart “Võluflööt”), Slook (Rossini “Abieluveksel”), Angelotti (Puccini “Tosca”) ja Marullo (Verdi “Rigoletto”). 2007. aastal kevadel astus ta üles Promfesti projekti raames Pärnu Endla teatri “Carmeni” produktsioonis (Morales, Dancairo).
Taavi Tampuu on tegev ka kontsertlauljana, seda koostöös just Kadri-Ann Sumeraga. 2006. aasta kevadel astuti üles eesti heliloojate kavaga, mida 2007. aasta mais kanti ette ka Berliini Eisleri-nimelises Muusikakõrgkoolis. Samal aastal tuli ettekandele kava Mahleri “Poisi võlusarve lauludega” ja Schuberti “Ilus möldrineiu”.
Oratooriumilauljana on Tampuu teinud koostööd kontserdiagentuuriga Corelli Music ja kammerkooriga Voces Musicales. Kavas on olnud Bachi “Johannese passioon”, “Matteuse passioon” ja “Jõuluoratoorium” ning Händeli “Messias”.
Aastast 2009. aastast on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonna õppejõud ja aastast 2012 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli klassikalise laulu õpetaja.