Uudista

Galerii: Vanemuise balletitrupp alustas uuslavastuse „Ohtlikud suhted“ proovidega

Kui möödunud kuul tõi Itaalia lavastaja ja koreograaf Giorgio Madia Vanemuise teatris välja ooperilavastuse „Turandot“, siis nüüd algas tema balletilavastuse „Ohtlikud suhted“ prooviperiood. Ballett Joseph Haydni muusikale esietendub 28. septembril 2024.

Ballett „Ohtlikud suhted“ on loodud Pierre Choderlos de Laclos’ 18. sajandist pärit skandaalse romaani ainetel. Loo keskmes on kahe prantsuse aristokraadi, vikont de Valmont’i ja markiis de Merteuil’ püüded teineteisele kavaluse, tahtejõu ja võrgutamisega koht kätte näidata. Selle nimel manipuleerivad nad julmalt endast naiivsemate ja süütumatega. Kumbki naudib teise üle trumpamist, üksteisevõidu intriige punudes kasvab ka vastastikune iha.

Euroopas täispikkade narratiiv-ballettidega laialdaselt tuntust kogunud Giorgio Madia eesmärk on luua lavastusi, kus ei keskenduta sammudele, vaid loole ning veel enam sellele, mis peitub ridade vahel: pinge, elevus, vihjed. Ballett „Ohtlikud suhted“ on sensuaalne mäng iha, võrgutamise ja kättemaksuga. Kuniks keegi armub…

Vanemuise balletitrupi kõrval osalevad balletilavastuses ooperisolistid Merle Jalakas ja Karmen Puis, kes mängivad eri etendustes proua de Rosemonde’i rolli.

Lavastaja Giorgio Madia täidab ühtlasi ka libretisti, koreograafi ja valguskunstniku rolli. Lavastusmeeskonda kuuluvad muusikajuht Aleksandr Bražnik ja itaallasest kunstnik Domenico Franchi. Koreograafi assistent on Horvaatiast pärit Mihaela Devald Roksandić, kes viis Vanemuise balletitrupiga läbi „Ohtlikud suhted“ esimese proovi.

Balletilavastuse „Ohtlikud suhted“ piletid tulevad müüki mai keskpaigas, mil pannakse müüki Vanemuise teatri 155. hooaeg.

Fotod proovisaalist: Virge Ratasepp

09.05.2024