Uudista

Vanemuise teatri uue hooaja piletid on müügil

Vanemuise teater avas 155. hooaja piletimüügi 15.-17. maini kestva soodusmüügikampaaniaga, kus kõik uue hooaja piletid (v.a esietendused ja toetajapiletid) on tavahinnast 25% soodsamad. Teatrihooaja avab augustis suurejooneline avafestival, Vanemuise sümfooniaorkester avab kontserdihooaja Gustav Mahleri 8. sümfooniaga ja hooaja vältel esietendub 12 uuslavastust. 

Vanemuise teatri 155. hooaja avab pea nädalajagu kestev hooaja avafestival, kus muu hulgas näeb üle aastate Eesti kontserdipubliku ja Vanemuise sümfooniaorkestri ees dirigeerimas Vanemuise teatri kauaaegset muusikajuhti Mihkel Kütsonit. Erilist kontserdiõhtut pakuvad ka Vanemuise draamanäitlejad koos Siim Aimla Big Bandiga. 

Vanemuise sümfooniaorkester avab hooaja avakontsertidega 30. ja 31. augustil Tartus ja Pärnus, kui Vanemuise teatri muusikajuhi Risto Joosti dirigeerimisel tuuakse kontserdilavale Gustav Mahleri Sümfoonia nr. 8. Vanemuise sümfooniaorkestri, segakooride ja poistekoori ees soleerivad kaheksa võimsat lauljat Eestist ja välismaalt, sh Silja Aalto, Annely Peebo, Kai Rüütel-Pajula, Tuomas Katajala ja Ain Anger. 

Vanemuise draamatrupil esietendub seitse uut sõnalavastust: Mélody Mourey „Big Mother“, Henrik Ibseni „Nukumaja“, Agota Kristofi romaani ainetel loodud „Päevaraamat“, Ott Kiluski „Elleni sekund“, Elena Ferrante romaanil põhinev „Minu geniaalne sõbranna“, Martin Crimpi „Magavad mehed“ ja Ott Aardami „Armas ilves“.

Muusikalavastuste nimekiri täieneb uue muusikaliga, publiku ette jõuab Cyndi Lauperi „Kinky Boots ehk Kirglikud kontsad“, mille lavastab Samuel Harjanne, kes on ka tuleval hooajal mängukavas olevate muusikalide „Hüljatud“ ja „Nunnad hoos“ lavastaja. Draamalavastajana tuntud Tiit Palu käe all esietendub Henry Purcelli ooper „Kuningas Arthur“ ning lavastaja John Ramster toob publiku ette Giacomo Puccini ooperi „Boheem“.

Vanemuise balletilaval esietendub Giorgio Madia ballett „Ohtlikud suhted“ Joseph Haydni muusikale ning Vanemuise balletitrupi noored koreograafid Gus Upchurch ja Georgia Toni Hyrkäs toovad publiku ette kaheosalise balletiõhtu „Kontrastid“.

Vanemuise teatri 155. hooajal on jätkuvalt laval mitmed publiku südame võitnud lavastused eelnevatest hooaegadest, muusikasõprade rõõmuks toimuvad arvukad kontserdid, sh Filmimuusika gala viis kontserti üle Eesti, ning aset leiavad erisündmused.

Taas on repertuaaris komöödia „Pangarööv“ ja kolmeks viimaseks etenduseks naaseb draamalavastus „Romeo ja Julia“. Publiku ees on tagasi operett „Viini veri“, ooperid „Madama Butterfly“ ja „Don Giovanni“ ning ballett „Luikede järv“.

15.05.2024