Don Giovanni

L 27. nov 19:00 Väikeses majas
L 04. dets 19:00 Väikeses majas
K 15. dets 19:00 Väikeses majas
K 12. jaan 19:00 Väikeses majas
R 04. veebr 19:00 Väikeses majas
R 25. veebr 19:00 Väikeses majas
P 20. märts 16:00 Väikeses majas

Don Giovanni

Ooper kahes vaatuses

Tirso de Molina 1630. aastal avaldatud näidendi „Sevilla pilkaja ja kivist külaline“ ning selle peategelase Don Juani alusel kirjutas Mozart ooperi „Don Giovanni“. Esietendudes 1787 Praha Rahvusteatris, jäi ooper esialgu 18. sajandi publikule pisut mõistatuseks. Ent juba mõned aastakümned hiljem kandis teos ajaloo suurima ooperi tiitlit.

Liiderlik naistemees Don Giovanni ja tema ustav teener Leporello on kahekesi seigelnud üle maailma, jättes endast maha tuhandeid murtud südameid. Kõik naised aga sellega ei lepi ja nii otsustavad Donna Elviira, Donna Anna ja Zerlina mehe tõelise olemuse paljastada. Don Giovanni avantüüre saadavad säutsud, laigid ja libauudised, ent oma risti peab pilkaja lõpuks ikka ise kandma.

See sajandeid vana lugu vahetab mõõga telefoni ja mantli lateksi vastu, et igivana antikangelane taas lavalaudadel oma tegude eest vastutuse võtaks.

„Don Giovannit“ on Vanemuise teatris varem lavastatud vaid korra, aastal 1990. Seekordse versiooni toob lavale draamalavastaja Elmo Nüganen, kellele on see esimene kokkupuude Vanemuisega, kuid mitte Mozartiga: 1994. aastal tõi ta Pärnu Ooperis välja „Figaro pulma“.

Esietendus 27. novembril 2021 Vanemuise väikses majas

Esituskeel: itaalia
Tablool: eesti, inglise


Helilooja Wolfgang Amadeus Mozart
Libreto autor Lorenzo da Ponte
Muusikajuht ja dirigent Risto Joost
Dirigendid Taavi Kull, Martin Sildos
Lavastaja Elmo Nüganen
Kunstnik ja videokunstnik Katrina Neiburga (Läti)
Kostüümikunstnik Kristīne Pasternaka (Läti Rahvusooper)
Valguskunstnik Kristjan Suits
Lavastaja assistent Merle Jalakas

Osades Janis Apeinis (Läti RO) või Tamar Nugis (RO Estonia), Raiko Raalik (RO Estonia) või Tambet Kikas, Simo Breede,  Märt Jakobson, Juhan Tralla või Rasmus Kull, Karmen Puis, Pirjo Jonas, Maria Listra või Grete Oolberg, Saara Nüganen jt

Vanemuise ooperikoor ja Vanemuise sümfooniaorkester