Põrgupõhja uus Vanapagan

K 19. aug 19:00 Väikeses majas
R 21. aug 19:00 Väikeses majas
L 22. aug 19:00 Väikeses majas
P 23. aug 16:00 Väikeses majas

Põrgupõhja uus Vanapagan

Mis veider  maailm – üks kaljukindlalt usub, et ta on Vanapagan, aga elab kui inimene; teine usub, et ta on inimene, aga elab nagu Vanapagan. Nõnda on inimesega siin maa peal: ta kas usub võõriti või elab võõriti. Kuidas teha nii, et inimene usuks õieti ja ka elaks õieti? Kas see oleks Jumala endagi käes võimalik?

A. H. Tammsaare „Põrgupõhja uus Vanapagan”

Tammsaare ise kommenteeris oma romaani nii: „Jah, võib-olla esiotsa teile tundub, et selle raamatu autor on hull, kuid edasi lugedes te jõuate veendumusele, et selle lugeja on hull. Ja kui te veel edasi loete, siis peaks teile selge olema, et terve maailm on hull.”
Tammsaare jutustab lugu ja vaatleb oma tegelasi huumoriga. Tundub, nagu oleks autor pea kõigi inimlike omaduste suhtes sarkastiline, välja arvatud armastus.
Romaan mõjub päev-päevalt üha aktuaalsemana, see näitab kuidas ühiskonnas toimuvad protsessid on korduva iseloomuga. Täna tahaks tõesti hüüda: „Maailm on hulluks läinud!“

Mis on jääv?
Kindlasti armastus. Ja huumor.

Ardo Ran Varres, helilooja

Esietendus 19.08.2020 Vanemuise väikeses majas

Esituskeel: eesti
Tablool: inglise, eesti
Nutiseadmes: eesti, inglise

Mis on jääv? Kindlasti armastus Ja huumor.

 


Libreto on A. H. Tammsaare teose põhjal loonud Kristi Klopets

Helilooja Ardo Ran Varres
Muusikajuht ja dirigent Paul Mägi
Lavastaja Vilppu Kiljunen (Soome)
Kunstnik Iir Hermeliin
Valguskunstnik Anton Kulagin
Videokujundaja Juho Porila

Osatäitjad Märt Jakobson, Rasmus Kull, Karmen Puis, Annaliisa Pillak, Jassi Zahharov (RO Estonia), Jaan Willem Sibul, Simo Breede, Pirjo Jonas, Merle Jalakas, Helen Hansberg jt.