Uudista

Vanemuise teater pani müüki Saaremaa festivali piletid

Saaremaa abivallavanem Koit Voojärv ja Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe allkirjastasid täna Kuressaare teatris koostööleppe Vanemuise teatri festivali „Kultuurilaine üle mere“ toimumiseks tuleva aasta jaanuaris. Sellega avati ka piletimüük 7.–11. jaanuarini 2025 toimuvatele etendustele ja kontsertidele.

Vanemuise teatrijuhi Aivar Mäe sõnul saab 2025. aasta jaanuar olema eriline nii teatri kui Saaremaa jaoks. „Kaotame Saaremaa teatripubliku jaoks saart ja Tartut ühendavad 330 kilomeetrit ning toome Vanemuise teatrit kõige paremini iseloomustavad lavastused kolmest žanrist kohalike kultuurisõprade ette. Viiel päeval anname kokku seitse etendust ja kontserti, mida nautida koduselt saarelt lahkumata,“ rääkis Mäe.

Valla esindajana leppe allkirjastanud abivallavanema Koit Voojärve sõnul on igati tervitatav, et kultuuritegevusele on Saaremaal ühelt poolt aina enam nõudlust, aga ka pakkumist. „Kuigi suveperiood on sündmusterohke ning valikut on kõigile, siis talveperiood on vaiksem ja kultuurisündmuste spekter pigem ahtake. Tuleval aastal on võimalus seda pimedat aega nautida suurema kultuurisündmuste valikuga ning see teeb meele rõõmsaks. Usun, et Vanemuine võetakse hästi vastu ning saadud elamus toob päevadesse ilusa emotsiooni,“ leiab Voojärv.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk avaldab heameelt, et mitmekesise programmiga kultuurilaine pakub uue aasta alguses teatri- ja muusikaelamusi nii suurtele kui ka väikestele saarlastele. „Olen kindel, et Vanemuise teatri etendused ja kontserdid toovad Kuressaare saalidesse tänuliku publiku ja Vanemuine saab talvisele ajale vaatamata sooja vastuvõtu osaliseks,“ ütles Tuisk.

Etendused ja kontserdid

Festivalisündmused toimuvad Kuressaare spordihoones ja Kuresaare teatrimajas. Spordihoones tuuakse publiku ette Georg Friedrich Händeli barokkooper „Julius Caesar“, kus esmakordselt Eesti muusikateatri ajaloos laulavad peaosi kolm eesti kontratenorit. Nimirollis Martin Karu, kes kostitas ooperis kõlavate aariatega „Presti omai“ ja „Empio, diro, tu sei“ ka koostööleppe allkirjastamisel viibinud inimesi. Martin Karu saatis pianist Piia Paemurru.

Samas jõuab lavale ka hoogne muusikal „Nunnad hoos“, kus Deloris van Cartieri rolli laulab Tanja Mihhailova-Saar. Solistid Saara Pius, Koit Toome, Rasmus Kull, Simo Breede jt toovad Filmimuusika galaga publiku ette valiku Eesti ja maailma filmimuusika paremikust.

Kuressaare teatris naerutab kahe etendusega publikut Neil Simoni komöödia „Päikesepoisid“, kus nimirollides Vanemuise teatri draamanäitlejad Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas. Tantsukunsti hindava saarlase jaoks etendub Frédéric Chopini elust ja muusikast inspireeritud ballett „Vihm detsembris“, kus pianisti esituses kõlab lavalt ka Chopini klaverimuusika.

Saaremaa noorimaid kostitab festival lastekontserdiga „Väike hommikumuusika“, kus tutvustatakse erinevaid muusikainstrumente ning esitatakse sümfoonilisi, aga ka muusikalidest tuttavaid laule nagu „Sipsiku“ „Sõprade laul“ ja „Detektiiv Lotte“ „Spordimeeste laul“.

Vanemuise teatri festival „Kultuurilaine üle mere“ toimub Kuressaares 7.–11. jaanuarini 2025. Piletid on müügil alates 22. maist 2024 Vanemuise teatri kodulehel www.vanemuine.ee ja Kuressaare teatri kassas.

Saaremaa abivallavanem Koit Voojärv ja Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe lepingu allkirjastamisel. Fotod: Kersti Õunapuu

22.05.2024