Uudista

Vanemuise teater otsib uude muusikali „Kinky Boots“ 6-12aastaseid poisse

Lavastaja Samuel Harjanne toob 2024. aasta novembris Vanemuise teatri suures maja lavale muusikali „Kinky Boots ehk Kirglikud kontsad“. Priit Võigemasti, Rolf Roosalu, Nele-Liis Vaiksoo ja teiste solistide kõrvale oodatakse kandideerima 6–8aastaseid ja 9-12aastaseid särasilmseid poisse vastavalt Charlie ning Lola/Simoni lapseea rollidesse. Kandideerimistähtaeg on 7. august 2024. 

Soomest pärit lavastaja Samuel Harjanne lavastajakäekiri on Vanemuise teatri muusikalipublikule juba tuttav, ta on Vanemuises varem lavale toonud muusikalid „Hüljatud“ ja „Nunnad hoos“. Tema uus muusikalilavastus „Kinky Boots ehk Kirglikud kontsad“ räägib loo ühest kingavabrikust, sõprusest ja leidlikest lahendustest, mis aitavad märgata seda, mis on elus tegelikult oluline.

Lavastusse otsitakse kahte 6–8-aastast poissi mängima Charliet lapsena ning kahte 9-12-aastast poissi mängima Lolat/Simonit lapsena. Valitud noormehed saavad erinevatel etendustel teatrilaval vaheldumisi rolle täita. Mõlemad rollid on sõnalised, kasuks tuleb varasem lavakogemus ning hea laulu- ja tantsuoskus – muu hulgas tuleb tantsida ka kõrgetel kontsadel.

Lapse kandideerimisotsuse tegemisel on oluline teada, et selles lavaoos on sisuline roll drag queen’idel, kelleks osad professionaalsed näitlejad ja lauljad kehastuvad.

Konkurss toimub kahes voorus:

    • I voorus osalemiseks oodatakse poistest täispikkuses fotot ja CV-d koos ülevaatega eelnevast loomingulisest tegevusest. Need palutakse saata hiljemalt 7. augustiks 2024 aadressile katlin.hoop@vanemuine.ee pealkirjaga „Kinky Boots“.
    • Välja valitud kandidaatidele edastatakse e-posti teel kutse järgmisesse vooru, mis toimub 22. augustil 2024 algusega kell 16 Vanemuise teatris. II voorus toimub prooviesinemine, milleks tuleb ette valmistada:
      • Muusikalist pärit laul „Ei tea kaunimat asja“
      • Tantsunumber

Noodid, saatemuusika ja koreograafia video leiab siit: https://tinyurl.com/kinkybootscasting.

Muusikalilavastus „Kinky Boots ehk Kirglikud kontsad“ esietendub 23. novembril 2024 Vanemuise teatri suures majas. Proovid algavad 17. septembril 2024. Lisainfo lavastuse kohta leiab Vanemuise teatri kodulehelt.

20.06.2024