fbpx

Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Vanemuise teater tähistab sel hooajal 150. sünnipäeva!
Juubelihooajal on tulekul 12 esietendust, publikumenukite taastulemised, kontserdid ja galad. Elamusi pakuvad publikukohtumised, ekskursioonid, kontserdid, konverents ning loomulikult suur juubelipidu hooaja lõpus.

6. septembril juubelihooaja avaetendus DON JUAN,
4.-6. septembril traditsiooniline PILETISADU,
13. septembril VANEMUISE SÜMFOONIAORKESTRI JA VANEMUISE KONTSERDIMAJA AVAKONTSERT

Septembris on tulemas kolm esietendust –
21. septembril teatri väikeses majas komöödia TERE, KALLIS!,
26. septembril
Teatri Kodus lastelavastus VIRVARR,
28. septembril
teatri suures majas ballett LAGEDA LAULUD.

 

Hea teada

150. hooaeg saab alguse reedel, 6. septembril!
Kell 15 avame külastajatele suure maja uksed: toimuvad ekskursioonid teatrimaja tagaruumidesse ja töökodadesse. Huvilistel on võimalik osaleda ka töötubades, teatriajaloo loengul ja viktoriinil, uudistada teatraalset näitusmüüki ning näitust “Vanemuislased kunstis”. Avatud on pannkoogikohvik ja Vanemuise kassast saab soetada sooduspileteid kogu juubelihooajaks. Põhjalik ülevaade 150. hooaja repertuaari kohta on samuti päeva programmis.
Kell 19 on taas laval möödunud hooaegadel publiku südameid võitnud ballett-farss DON JUAN.
Päeva ajakavaga saab täpsemalt tutvuda kodulehel
või Facebooki üritusel Vanemuise teatri 150. hooaja avamine.Vanemuise teater korraldab4.-6.09 kõigile 150. hooaja piletitele soodusmüügi – PILETISADU! Tartus ja kõikjal üle Eesti toimuvate Vanemuise etenduste piletid on vähemalt 30% soodsamad!
Paljud piletid on Piletisaju ajal veelgi parema hinnaga ning lisaks igal päeval eriti soodne päevapakkumine, mille saab soetada nii kassast kui ka internetist.
Kogu kampaania info leiate alates 4. septembrist KODULEHEL.Läbi hooaja jõuab Vanemuine ka teistesse Eesti linnadesse:
ballett LAGEDA LAULUD – 7.10 Rahvusooperis Estonia;
muusikalikontsert MEMORY – 12.01 Ugala teatris, 15.01 Paide Muusika- ja Teatrimajas, 16.01 Estonia kontserdisaalis, 18.01 Pärnu kontserdimajas;
ballett NEID OLI KOLM ÕDE – 17.03 Ugala teatris;
ooper MADAMA BUTTERFLY – 30.03 Rahvusooperis Estonia;
lisaks jõuavad Tallinnasse nagu ikka Alexela kontserdimajja muusikalide etendused – 6.-8.12 DETEKTIIV LOTTE, 22.-23.02 KAUNITAR JA KOLETIS ja 24.-26.04 OOPERIFANTOOM.Kaasahaaravat teatrihooaega! 

Tähelepanu!
Vanemuise suures ja väikeses majas on kasutusel personaalne tiitrite süsteem,
kasutada saab nii isiklikku nutiseadet kui teatri tahvelarvutit.
Personaalse tiitrisüsteemi LISAINFO SIIN

Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

Teatri 150. hooajal on mängukavas 12 uuslavastust
ja publiku lemmikud möödunud hooaegadest.

Uuel hooajal saab Vanemuise teater 150-aastaseks. Eesti rahvast sai kultuurrahvas seeläbi, et ta hakkas lugema ja kirjutama raamatuid, tegelema teaduse ja kunstiga. Eesti keelest sai kultuurkeel seeläbi, et eesti rahvas otsustas oma keele sellele teele kaasa võtta. Vanemuise sünnipäev on ühtlasi kogu eesti rahvusliku teatri sünnipäev. Et seda väärikalt tähistada, leidub Vanemuise uue hooaja repertuaaris midagi kõigile – märgiliste lavastuste uusversioone, värskeid Eesti algupärandeid, intellektuaalseid ideid, tõeliste publikulemmikute taastulemisi ja ka lihtsalt head teatrit.

Hooaja esimene uuslavastus jõuab publiku ette 21. septembril väikeses majas – see on Vanemuise draamajuhi Tiit Palu komöödia TERE, KALLIS.
26. septembril tuleb Teatri Kodus välja uus lastelavastus VIRVARR. PABERIST MUINASJUTT Jüri Lumistelt. Septembri lõpus, 28. septembril esietendub suures majas ballett LAGEDA LAULUD Tõnu Kõrvitsa muusikale, mille lavastab erilise ja kauni koreograafilise käekirjaga Hiina koreograaf Wang Yuanyuan.

5. oktoobril Sadamateatris esietenduva Harold Pinteri draamaga ARMUKE teeb oma lavastajadebüüdi näitleja Andres Mähar. 16. novembril esietendub suures majas juubelihooaja tähtlavastus pealkirjaga TEATRISAAGA W (lav. Ain Mäeots, autor Loone Ots, kaasautorid Ain Mäeots, Rein Pakk, Anu Tonts). See on 150-aastase teatri kasvamist ja kestmist kujutav saaga, kus lisaks draamatrupile teevad kaasa sümfooniaorkester ja ooperikoor. Emakeelse ülikooli 100. aastapäeva eelõhtul, 30. novembril toob Margus Kasterpalu Vanemuise väikeses majas välja lavastuse FAEHLMANN, mille tekst on Vaino Vahingu ja Madis Kõivu sulest.

1. veebruaril esietendub väikeses majas ballett NEID OLI KOLM ÕDE. Tšehhovi- ainelise lavastuse loovad Marika Aidla ja Helena Merzin. 8. veebruaril on Sadamateatri lava aga teatrikooli päralt – esietendub EMTA lavakunstikooli 29. lennu bakalaureuselavastus Oskar Lutsu LAUL ÕNNEST.

14. märtsil toob Ain Mäeots suures majas lavale Henry Lewise, Jonathan Sayeri ning Henry Shieldsi farsi PANGARÖÖV ning aprillis esietendub väikeses majas Hando Runneli loomingul põhinev Tanel Jonase lavastus PARKETTIDE PÄÄL (17. aprillil).
2. mail tuleb Sadamateatris välja Jevgeni Griškovetsi draama KAALUD, mille lavastab Tiit Palu.

Juubelihooaja suur finaal saabub 19. augustil Vanemuise väikeses majas, kus esietendub helilooja Ardo Ran Varrese uus ooper PÕRGUPÕHJA UUS VANAPAGAN. A. H. Tammsaare teose põhjal valmiva ooperi lavastaja on Vilppu Kiljunen.

Lisaks uutele lavastustele on 150. hooajal kavas mitmed möödunud hooaegade lemmikud – alates 29. novembrist mängime jälle lastemuusikali DETEKTIIV LOTTE ning 25. jaanuarist saab ainult juubelihooaja puhul näha muusikali OOPERIFANTOOM viimaseid etendusi. Taas leiab repertuaarist ka ooperi CARMEN, balleti DON JUAN ning tantsulavastuse MEISTER JA MARGARITA.

Hooajas on oma kohal Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdid, galad ja loomulikult traditsiooniline aastalõpuball, mis on sel aastal samuti juubelihõnguline.

Täpsema info uuslavastuste kohta leiate Vanemuise kodulehelt www.vanemuine.ee.
Samas avaldatakse uue hooaja algul ka juubelihooaja täiendavate sündmuste ja ürituste kava.

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!