fbpx

Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Armsad teatrisõbrad,

5. oktoobril esietendub Sadamateatris draamalavastus ARMUKE
ja 7. oktoobril etendab Vanemuine Tallinnas uut, Tõnu Kõrvitsa muusikale loodud balletti LAGEDA LAULUD 

 

Hea teada

Lisaks uutele lavastustele on 150. hooajal kavas mitmed möödunud hooaegade lemmikud – alates 29. novembrist mängime jälle lastemuusikali DETEKTIIV LOTTE ning 25. jaanuarist saab ainult juubelihooaja puhul näha muusikali OOPERIFANTOOM viimaseid etendusi. Taas leiab repertuaarist ka ooperid CARMEN ja JEVGENI ONEGIN, balleti DON JUAN ning tantsulavastuse MEISTER JA MARGARITA.

Viimase mängukorrani on jõudmas mitu lavastust:
LAPSEPÕLVEBÄND – viimased etendused 15.10, 20.10 ja 19.11 suures majas;
GUUGELMUUGELPUNKTKOMM – 2.10, 6.10, 5.11 väikeses majas;
TERAVMEELNE HIDALGO… – 16.10, 2.11, 14.11 ja 12.12 väikeses majas;
MEES, KES TEADIS USSISÕNU – 9.10, 31.10, 22.11, 11.12 väikeses majas;
JULM MÕRVAR HASSE KARLSSON… – 16.10, 26.10, 2.11, 7.12 Sadamateatris.

Kahel publikumenukil on etendused vaid esimesel poolaastal:
HÜLJATUD – 17.10, 30.10, 8.11, 21.11, 15.12 suures majas;
MAMMA MIA! – 13.10, 22.10, 7.11, 27.12, 3.01 suures majas.

Lähimal koolivaheajal on Vanemuise mängukavas lastelavastused KAUNITAR JA KOLETIS teatri suures majas ja NAKSITRALLID Sadamateatris.

Etenduste vaheaegadel suures ja väikeses majas teenindab publikut kohvik Shakespeare. Soovitame vaheajatellimuse teha enne etendust fuajeekohvikutes, kohviku kodulehel või telefonil 7440140.

Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

Teatri 150. hooajal on mängukavas 12 uuslavastust
ja publiku lemmikud möödunud hooaegadest.

Uuel hooajal saab Vanemuise teater 150-aastaseks. Eesti rahvast sai kultuurrahvas seeläbi, et ta hakkas lugema ja kirjutama raamatuid, tegelema teaduse ja kunstiga. Eesti keelest sai kultuurkeel seeläbi, et eesti rahvas otsustas oma keele sellele teele kaasa võtta. Vanemuise sünnipäev on ühtlasi kogu eesti rahvusliku teatri sünnipäev. Et seda väärikalt tähistada, leidub Vanemuise uue hooaja repertuaaris midagi kõigile – märgiliste lavastuste uusversioone, värskeid Eesti algupärandeid, intellektuaalseid ideid, tõeliste publikulemmikute taastulemisi ja ka lihtsalt head teatrit.

Hooaja esimene uuslavastus jõuab publiku ette 21. septembril väikeses majas – see on Vanemuise draamajuhi Tiit Palu komöödia TERE, KALLIS.
26. septembril tuleb Teatri Kodus välja uus lastelavastus VIRVARR. PABERIST MUINASJUTT Jüri Lumistelt. Septembri lõpus, 28. septembril esietendub suures majas ballett LAGEDA LAULUD Tõnu Kõrvitsa muusikale, mille lavastab erilise ja kauni koreograafilise käekirjaga Hiina koreograaf Wang Yuanyuan.

5. oktoobril Sadamateatris esietenduva Harold Pinteri draamaga ARMUKE teeb oma lavastajadebüüdi näitleja Andres Mähar. 16. novembril esietendub suures majas juubelihooaja tähtlavastus pealkirjaga TEATRISAAGA W (lav. Ain Mäeots, autor Loone Ots, kaasautorid Ain Mäeots, Rein Pakk, Anu Tonts). See on 150-aastase teatri kasvamist ja kestmist kujutav saaga, kus lisaks draamatrupile teevad kaasa sümfooniaorkester ja ooperikoor. Emakeelse ülikooli 100. aastapäeva eelõhtul, 30. novembril toob Margus Kasterpalu Vanemuise väikeses majas välja lavastuse FAEHLMANN, mille tekst on Vaino Vahingu ja Madis Kõivu sulest.

1. veebruaril esietendub väikeses majas ballett NEID OLI KOLM ÕDE. Tšehhovi- ainelise lavastuse loovad Marika Aidla ja Helena Merzin. 8. veebruaril on Sadamateatri lava aga teatrikooli päralt – esietendub EMTA lavakunstikooli 29. lennu bakalaureuselavastus Oskar Lutsu LAUL ÕNNEST.

14. märtsil toob Ain Mäeots suures majas lavale Henry Lewise, Jonathan Sayeri ning Henry Shieldsi farsi PANGARÖÖV ning aprillis esietendub väikeses majas Hando Runneli loomingul põhinev Tanel Jonase lavastus PARKETTIDE PÄÄL (17. aprillil).
2. mail tuleb Sadamateatris välja Jevgeni Griškovetsi draama KAALUD, mille lavastab Tiit Palu.

Juubelihooaja suur finaal saabub 19. augustil Vanemuise väikeses majas, kus esietendub helilooja Ardo Ran Varrese uus ooper PÕRGUPÕHJA UUS VANAPAGAN. A. H. Tammsaare teose põhjal valmiva ooperi lavastaja on Vilppu Kiljunen.

Lisaks uutele lavastustele on 150. hooajal kavas mitmed möödunud hooaegade lemmikud – alates 29. novembrist mängime jälle lastemuusikali DETEKTIIV LOTTE ning 25. jaanuarist saab ainult juubelihooaja puhul näha muusikali OOPERIFANTOOM viimaseid etendusi. Taas leiab repertuaarist ka ooperi CARMEN, balleti DON JUAN ning tantsulavastuse MEISTER JA MARGARITA.

Hooajas on oma kohal Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdid, galad ja loomulikult traditsiooniline aastalõpuball, mis on sel aastal samuti juubelihõnguline.

Täpsema info uuslavastuste kohta leiate Vanemuise kodulehelt www.vanemuine.ee.
Samas avaldatakse uue hooaja algul ka juubelihooaja täiendavate sündmuste ja ürituste kava.

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!