fbpx

Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Armsad teatrisõbrad!

Veebruaris ootab teatrihuvilisi
23. veebruaril teatri suures majas esietenduv draama KAUKAASIA KRIIDIRING.
Taas saab näha Vanemuise külalisetendust Tallinnas –
11. veebruaril Rahvusooperis Estonia lasteooper GUUGELMUUGELPUNKTKOMM.

Hea teada

Vara pole planeerida kultuurset suve, sest KIRVETÜÜ piletid on müügil!
Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski setukeelset ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.
„Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?
Esietendus 27. juunil Vanemuise suvelaval Estiko Teguri tänava laohoones (Teguri tn 28a, Tartu).
Osades: Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Ott Sepp, Riho Kütsar, Liina Tennosaar, Margus Jaanovits, Tanel Jonas, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Linda Kolde, Merle Jääger jt.

Vanemuise kodulehel saab endale sobiva lavastuse valida nüüd veelgi lihtsamalt – lehele on lisatud märksõnapõhine otsing, mis aitab teha kiireid valikuid. Proovige ja andke teada, kas oli abiks!

3. veebruaril on Sadamateatris lavastuse MEDEIA viimane etendus.

27. veebruaril väikeses majas tund enne lasteooperit GUUGELMUUGELPUNKTKOMM ootavad väikesi ooperivaatajaid Vanemuise Kollased Kassid teatritundi MINU ESIMENE OOPER.
Räägitakse sellest, kuidas teatrisse tulla, kuidas teatris olla, kuidas ooperit vaadata ja mida tähele panna. Teatritund kestab 25 minutit ja teeb väikese vaataja teatri- ja ooperimaailmaga tuttavamaks. Nii on julgem tulla juba järgmist ooperit vaatama!
MINU ESIMENE OOPER on sama päeva piletiga tasuta ning eelneva registreerimiseta.

Kevadhooajal on taas repertuaaris ooper REHEPAPP.
Vaid kahel korral mängitakse oopereid AIDA ja TULLEMINEK
ning antakse vaid üks kord ooperit REIGI ÕPETAJA.

Vanemuise suures ja väikeses majas on kasutusel personaalne tiitrite süsteem, kasutada saab nii isiklikku nutiseadet kui teatri tahvelarvutit.
Tiitrid nutiseadmes on:
· ooperitel Madama Butterfly, Aida EESTI, INGLISE, VENE keeles
·
ooperitel Jevgeni Onegin, Reigi õpetaja, Rehepapp EESTI, INGLISE keeles
·
operetil Viini veri EESTI, INGLISE, SOOME ja VENE keeles
· muusikalidel Hüljatud, Mamma Mia!, Sweeney Todd, Kaunitar ja koletis VENE, INGLISE, SOOME keeles
·
draamadel Hedda Gabler, Beatrice, Mees, kes teadis ussisõnu EESTI, INGLISE, VENE keeles
NB! Personaalse tiitrisüsteemi LISAINFO SIIN

Kohtumiseni teatris!
Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

149. hooajal vaatajate ette neliteist uuslavastust

Uuel hooajal tähistab Vanemuise ballett 80. sünnipäeva – esimene esietendus on 29. septembril suurejooneline Sergei Prokofjevi ballett ROMEO JA JULIA, mille lavastaja on Tšehhi Rahvusballeti kunstiline juht Petr Zuska.

Draamahooaja avab 6. oktoobril väikeses majas esietenduv Ameerika kaasaegse dramaturgi Moisés Kaufmani KOLMKÜMMEND KOLM VARIATSIOONI (lav. Heiti Pakk). Seejärel, 3. novembril esietendub väikeses majas Sam Holcrofti komöödia ELAMISE REEGLID (lav. Tiit Palu) ning Sadamateatris lavastab Andres Noormets Eesti ühe viljakama ja auhinnatuma dramaturgi Martin Alguse draama MIDAGI TÕELIST, esietendus 10. novembril.

24. novembril tuleb Vanemuise suures majas välja aga kõikide Disney austajate maiuspalana muinasjutuline muusikal KAUNITAR JA KOLETIS (lav. Georg Malvius).

Lastele esietendub 12. jaanuaril Teatri Kodus tantsulavastus KLAABU (lav. Janek Savolainen). 19. jaanuaril toob Tanel Jonas Sadamateatris lavale Henning Mankelli draama JULM MÕRVAR HASSE KARLSSON PALJASTAB TÕE NAISE KOHTA, KES KÜLMUS SURNUKS RAUDTEESILLAL. Jaanuarikuusse mahub veel kolmaski esietendus – 26. jaanuaril Ingmar Bergmani psühholoogiline draama PERSONA (lav. Ain Mäeots).

Veebruaris esietendub suures majas suure dramaturgi Bertolt Brechti draama KAUKAASIA KRIIDIRING (23.02), lavastajaks Tiit Palu.

16. märtsil jõuab publiku ette Puccini ooper MADAMA BUTTERFLY, mida asub lavastama Robert Annus. Alates 6. aprillist aga näeb suures majas taas Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marquezi loomingust inspireeritud tantsulavastust ARMASTUSE TANGO EHK AEGADE LÕPUS (maailmaesietendus 8. detsembril 2002 Vanemuise suures majas)

Draamalavastustest esietenduvad veel 20. aprillil Eugene O’Neilli peredraama PIKK PÄEVATEE KAOB ÖÖSSE (lav. Üllar Saaremäe) ning 27. aprillil Molière’i komöödia NAISTE KOOL, mille lavastab Priit Strandberg.

Hooaja lõpetab 6. juunil väikeses majas Janek Savolaineni ja Katrin Pärna tantsuline fantaasia Cervantese teemadel – TERAVMEELNE HIDALGO DON QUIJOTE LA MANCHAST. Lavastus on pühendatud Vanemuise teatri tantsija Aivar Kallaste 60. sünnipäevale.

Lisaks rohketele esietendustele mahub uude hooaega ka arvukalt Vanemuise sümfooniaorkestri kontserte, galasid ja loomulikult traditsiooniline aastalõpuball.

Piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!