Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Head Vanemuise sõbrad!

5. mail esietendub Sadamateatris Ain Mäeotsa draamalavastus
HÄRRA BIEDERMANN JA TULESÜÜTAJAD,
5.-6. mail toimuvad Tallinnas külalisetendused muusikalil HÜLJATUD,
17.-19. mai toimub Vanemuises VABADUSE FESTIVAL 2018
Tartus on külalised Gruusia, Soome ja Läti teatritest:
17.05 Valmiera Draamateater (Läti)
G. Priede Seened lõhnavad
18.05 sadsongskomplex:fi (Soome)
K. Smeds Kurvad laulud Euroopa südamest
19.05 Vabaduse Teater (Gruusia)
B. Brecht Kaukaasia kriidiring


HEA TEADA

Kogu uus hooaeg on meie kodulehel leitav mai lõpus, aga midagi on juba müügil ka:
Piletid juba müügil äsja esietendunud Johann Straussi operetile VIINI VERI ja sügisel esietenduva Disney muusikalile KAUNITAR JA KOLETIS.

5. mail kell 19 Vanemuise väikeses majas Noorte koreograafide õhtu AVARUS / OPEN SPACE. Üles astuvad noored Vanemuisest, Rahvusooperist Estonia, Viljandi Kultuurikolledžist ja Tallinna Ülikooli koreograafia õppetoolist. Enamus neist on professionaalse balleti -või eriharidusega tantsijad. Tantsijad, kes oma igapäeva töös peavad väljendama võõrast teksti, suruma end teiste poolt seatud raamidesse olenemata sellest, kas koreograafia või muusika on neile loomuomaselt vastuvõetav või mitte. Sellel õhtul Vanemuise väikeses majas on neil vaba voli näidata isikupäraseid valikuid.

13.-18. mail kell 20 Tartu Ülikooli muuseumi vanas anatoomikumis toimuvad Meelis Friedenthali anatoomilise teatri VAIM MASINAS. G.F.PARROT (lavastaja Tiit Palu) viimased etendused.

2. juunil kell 19 esietendub Vanemuise suures majas Stephen Sondheimi muusikal SWEENEY TODD. Näidendi autor on Patrick Quentin, eesti keelde tõlkinud Pirjo Jonas, lavastaja Tanel Jonas, muusikajuht ja dirigent Martin Sildos, dirigent Taavi Kull, kunstnik Iir Hermeliin ja koreograaf Janek Savolainen.
Kokku antakse juunis 10 etendust!

Vanemuise teatris on personaalsete tiitritega jälgitavad lisaks muusikaetendustele nüüd ka draamad –
inglise ja vene keeles draamalavastused „Hedda Gabler“ ja „Beatrice“.
Endiselt saab personaalsete tiitritega vaadata:
inglise, soome ja vene keeles muusikalavastused „Hüljatud“, „Mamma Mia!“, „Viini veri“, „Sweeney Todd“;
inglise, eesti ja vene keeles muusikalavastused „Carmen“, „Lucia di Lammermoor“;
NB! Kasutage personaalse tiitrisüsteemi võimalusi! Info SIIN

Kohtumiseni teatris!

Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

 

148. hooajal jõuab vaatajate ette neliteist uuslavastust

Uue hooaja avab 2. septembril Sadamateatris esietenduv tantsulavastus lastele – Eno Raua raamatu ainetel põhinev NAKSITRALLID (lav. Janek Savolainen ja Katrin Pärn). Septembris jõuab vaatajate ette ka Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava EV100 teatrisarja “Sajandi lugu” raames sündinud koostööprojekt “Rännakud”. Selle esimene osa MAARJAMAA LAULUD (lav Tiit Palu) esietendub 29. septembril Vanemuise väikeses majas.

7. oktoobril esietendub Sadamateatris intelligentne suhtedraama TEINETEISETA (lav Jüri Lumiste), 21. oktoobril Vanemuise suures majas aga tulevikuromanss armastusest ja igavesest elust – Siret Campelli näidendi BEATRICE lavastab Ain Mäeots. Kuu lõpus toome lavale uue Eesti algupärandi, seekord Tauno Aintsi lasteooperi GUUGELMUUGELPUNKTKOMM (lav Marko Matvere), mis esietendub 28. oktoobril Vanemuise väikeses majas.

Novembris toimub vaid üks, kuid see-eest väärikas ja oodatud esietendus. 25. novembril jõuab taas Eesti publiku ette Victor Hugo võimsal romaanil põhinev muusikal HÜLJATUD. Sel korral on lavastaja Samuel Harjanne Soomest.

2018. aasta esimene esietendus saab olema 20. jaanuaril Sadamateatris Euripidese tragöödia MEDEIA – lugu üllusest ja väiksusest, armastusest ja kättemaksust, mille lavastab Tiit Palu. 3. veebruaril esietendub aga suures majas Hendrik Toompere käsitlus FAUSTist. Veebruarikuusse mahub ka üks tantsuesietendus. Romantiliste muusikali- ja tummfilmide austajate rõõmuks esietendub 17. veebruaril väikeses majas KINOLINA KANGELANE (lav Silas Stubbs).

Märtsis-aprillis pöördutakse Vanemuises taas eestluse teemade juurde. 10. märtsil jõuab Sadamateatris lavale KALEVIPOEG (lav Karl Laumets) ja 21. aprillil toob Šaša Pepeljajev väikeses majas välja oma nägemuse A. Kivirähki romaanist MEES, KES TEADIS USSISÕNU.

Teatrihooaja lõbusaks lõpetuseks esietendub 24. märtsil suures majas operett VIINI VERI, mida lavastab Vanemuises nii ooperi- kui balletižanrist tuttav lavastaja Giorgio Madia, 5. mail Sadamateatris veel must komöödia HÄRRA BIEDERMANN JA TULESÜÜTAJAD (lav Ain Mäeots) ning 2. juunil suures majas muusikal SWEENEY TODD (lav Tanel Jonas).

Piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

 

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!