fbpx

Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Armsad uudiskirja saajad,
täname teid, et olite meiega 149. hooajal!

Etendused Vanemuise majades on selleks hooajaks lõppenud.
Suveks kolime Karlovasse, kus leiab aset suvelavastus KIRVETÜÜ (etendused 27.06-14.07)
ning sealt edasi Kassitoomele, et anda traditsiooniline SUVEKONTSERT (28.07).

Teatrisse ootame teid taas sügisel – teatri 150. hooajal on mängukavas
12 uuslavastust ja publiku lemmikud möödunud hooaegadest!
Kogu meie rikkaliku repertuaari leiate kenasti MEIE KODULEHELT.

Vanemuise suures ja väikeses majas on kasutusel personaalne tiitrite süsteem,
kasutada saab nii isiklikku nutiseadet kui teatri tahvelarvutit.
Personaalse tiitrisüsteemi LISAINFO SIIN

Meeldivat suve ja uute kohtumisteni teatrisaalides üle Eesti!
Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

Teatri 150. hooajal on mängukavas 12 uuslavastust
ja publiku lemmikud möödunud hooaegadest.

Uuel hooajal saab Vanemuise teater 150-aastaseks. Eesti rahvast sai kultuurrahvas seeläbi, et ta hakkas lugema ja kirjutama raamatuid, tegelema teaduse ja kunstiga. Eesti keelest sai kultuurkeel seeläbi, et eesti rahvas otsustas oma keele sellele teele kaasa võtta. Vanemuise sünnipäev on ühtlasi kogu eesti rahvusliku teatri sünnipäev. Et seda väärikalt tähistada, leidub Vanemuise uue hooaja repertuaaris midagi kõigile – märgiliste lavastuste uusversioone, värskeid Eesti algupärandeid, intellektuaalseid ideid, tõeliste publikulemmikute taastulemisi ja ka lihtsalt head teatrit.

Hooaja esimene uuslavastus jõuab publiku ette 21. septembril väikeses majas – see on Vanemuise draamajuhi Tiit Palu komöödia TERE, KALLIS.
26. septembril tuleb Teatri Kodus välja uus lastelavastus VIRVARR. PABERIST MUINASJUTT Jüri Lumistelt. Septembri lõpus, 28. septembril esietendub suures majas ballett LAGEDA LAULUD Tõnu Kõrvitsa muusikale, mille lavastab erilise ja kauni koreograafilise käekirjaga Hiina koreograaf Wang Yuanyuan.

5. oktoobril Sadamateatris esietenduva Harold Pinteri draamaga ARMUKE teeb oma lavastajadebüüdi näitleja Andres Mähar. 16. novembril esietendub suures majas juubelihooaja tähtlavastus pealkirjaga TEATRISAAGA W (lav. Ain Mäeots, autor Loone Ots, kaasautorid Ain Mäeots, Rein Pakk, Anu Tonts). See on 150-aastase teatri kasvamist ja kestmist kujutav saaga, kus lisaks draamatrupile teevad kaasa sümfooniaorkester ja ooperikoor. Emakeelse ülikooli 100. aastapäeva eelõhtul, 30. novembril toob Margus Kasterpalu Vanemuise väikeses majas välja lavastuse FAEHLMANN, mille tekst on Vaino Vahingu ja Madis Kõivu sulest.

1. veebruaril esietendub väikeses majas ballett NEID OLI KOLM ÕDE. Tšehhovi- ainelise lavastuse loovad Marika Aidla ja Helena Merzin. 8. veebruaril on Sadamateatri lava aga teatrikooli päralt – esietendub EMTA lavakunstikooli 29. lennu bakalaureuselavastus Oskar Lutsu LAUL ÕNNEST.

14. märtsil toob Ain Mäeots suures majas lavale Henry Lewise, Jonathan Sayeri ning Henry Shieldsi farsi PANGARÖÖV ning aprillis esietendub väikeses majas Hando Runneli loomingul põhinev Tanel Jonase lavastus PARKETTIDE PÄÄL (17. aprillil).
2. mail tuleb Sadamateatris välja Jevgeni Griškovetsi draama KAALUD, mille lavastab Tiit Palu.

Juubelihooaja suur finaal saabub 19. augustil Vanemuise väikeses majas, kus esietendub helilooja Ardo Ran Varrese uus ooper PÕRGUPÕHJA UUS VANAPAGAN. A. H. Tammsaare teose põhjal valmiva ooperi lavastaja on Vilppu Kiljunen.

Lisaks uutele lavastustele on 150. hooajal kavas mitmed möödunud hooaegade lemmikud – alates 29. novembrist mängime jälle lastemuusikali DETEKTIIV LOTTE ning 25. jaanuarist saab ainult juubelihooaja puhul näha muusikali OOPERIFANTOOM viimaseid etendusi. Taas leiab repertuaarist ka ooperi CARMEN, balleti DON JUAN ning tantsulavastuse MEISTER JA MARGARITA.

Hooajas on oma kohal Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdid, galad ja loomulikult traditsiooniline aastalõpuball, mis on sel aastal samuti juubelihõnguline.

Täpsema info uuslavastuste kohta leiate Vanemuise kodulehelt www.vanemuine.ee.
Samas avaldatakse uue hooaja algul ka juubelihooaja täiendavate sündmuste ja ürituste kava.

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!