Vanemuise uudiskiri

Uudiskiri jõuab Teieni kord kuus ja toob info teatri uuslavastuste, uudiste ja sooduspakkumiste kohta. Liitu uudiskirjaga siin:


 

Head Vanemuise sõbrad,
algab 149. hooaeg!

1. septembril hooaja avaetendus MEES, KES TEADIS USSISÕNU,
3.-5. septembril traditsiooniline PILETISADU,
14. septembril VANEMUISE SÜMFOONIAORKESTRI JA VANEMUISE KONTSERDIMAJA HOOAJA AVAKONTSERT,
29. septembril esietendub ballett ROMEO JA JULIA.

Hea teada

Laupäeval, 1. septembril avab Vanemuise teater oma 149. hooaja! Kell 18 tutvustatakse uuslavastusi ovaalsaalis, teatrijuht Toomas Peterson tervitab publikut teatrisaalis ja kell 19 avatakse hooaeg etendusega MEES, KES TEADIS USSISÕNU. Etenduse eel ja vaheajal tutvustatakse 2018/19 aasta hooajakirja Ramp, pakutakse vahuveini ja muusikalisi vahepalasid, meeldivaid üllatusi leiab Vanemuise väikese maja kassast.

Vanemuise teater korraldab 3.-5. septembril kõigile 149. hooaja piletitele soodusmüügi – PILETISADU! Tartus ja kõikjal üle Eesti toimuvate Vanemuise etenduste piletid on vähemalt 30% soodsamad!
Paljud piletid on Piletisaju ajal veelgi parema hinnaga. Lisaks igal päeval eriti soodne päevapakkumine, mille saab soetada nii kassast kui ka internetist.
Kogu kampaania info leiate alates esmaspäevast KODULEHEL.

2019. aastal tähistame Vanemuise balleti 80 tegevusaastat.
Vanemuise balleti sünnipäevagala kolm etendust märtsis-aprillis on kummardus meie publikule ja meile endile – esitame tähenduslikke ja ajaloolisi numbreid ning publiku südameid võitnud lemmikuid uuemast ajast.
Esimene balleti juubelihooaja esietendus aga juba 29. septembrilROMEO JA JULIA

Läbi hooaja jõuab Vanemuine ka teistesse Eesti linnadesse:
draama TEINETEISETA – 18. ja 19.09 teatris NO99 ja 20.09 Rakvere teatris;
draama HEDDA GABLER – 1.10 Ugala teatris;
ballett ROMEO JA JULIA – 16.10 Rahvusooperis Estonia;
lasteooper GUUGELMUUGELPUNKTKOMM – 11.02 Rahvusooperis Estonia;
muusikalikontsert MEMORY – 19.01 Pärnu kontserdimajas, 23.01 Jõhvi kontserdimajas, 25.01 Paide Muusika- ja Teatrimajas, 27.01 Estonia kontserdisaalis;
Vanemuise balleti sünnipäevagala VANEMUISE BALLETT 80! – 25.03 Rahvusooperis Estonia, 18.04 Ugala teatris;
ooper REHEPAPP – 8.04 Rahvusooperis Estonia.
Lisaks jõuavad Tallinnasse nagu ikka muusikalid – HÜLJATUD ja KAUNITAR JA KOLETIS, etendused – nagu ikka – Alexela kontserdimajas.

Vanemuise suures ja väikeses majas on kasutusel personaalne tiitrite süsteem, kasutada saab nii isiklikku nutiseadet kui teatri tahvelarvutit.
Tiitrid nutiseadmes on:
· ooperitel Madama Butterfly, Aida EESTI, INGLISE, VENE keeles
·
ooperitel Jevgeni Onegin, Reigi õpetaja, Rehepapp EESTI, INGLISE keeles
·
operetil Viini veri EESTI, INGLISE, SOOME ja VENE keeles
· muusikalidel Hüljatud, Mamma Mia!, Sweeney Todd, Kaunitar ja koletis VENE, INGLISE, SOOME keeles
·
draamadel Hedda Gabler, Beatrice EESTI, INGLISE, VENE keeles
NB! Personaalse tiitrisüsteemi LISAINFO SIIN

Kohtumiseni teatris!
Piletiinfo ja broneerimine e-aadressil kassa@vanemuine.ee või telefonil 7440165.

Osta pilet Piletimaailmast www.vanemuine.ee  

 

149. hooajal vaatajate ette neliteist uuslavastust

Uuel hooajal tähistab Vanemuise ballett 80. sünnipäeva – esimene esietendus on 29. septembril suurejooneline Sergei Prokofjevi ballett ROMEO JA JULIA, mille lavastaja on Tšehhi Rahvusballeti kunstiline juht Petr Zuska.

Draamahooaja avab 6. oktoobril väikeses majas esietenduv Ameerika kaasaegse dramaturgi Moisés Kaufmani KOLMKÜMMEND KOLM VARIATSIOONI (lav. Heiti Pakk). Seejärel, 3. novembril esietendub väikeses majas Sam Holcrofti komöödia ELAMISE REEGLID (lav. Tiit Palu) ning Sadamateatris lavastab Andres Noormets Eesti ühe viljakama ja auhinnatuma dramaturgi Martin Alguse draama MIDAGI TÕELIST, esietendus 10. novembril.

24. novembril tuleb Vanemuise suures majas välja aga kõikide Disney austajate maiuspalana muinasjutuline muusikal KAUNITAR JA KOLETIS (lav. Georg Malvius).

Lastele esietendub 12. jaanuaril Teatri Kodus tantsulavastus KLAABU (lav. Janek Savolainen). 19. jaanuaril toob Tanel Jonas Sadamateatris lavale Henning Mankelli draama JULM MÕRVAR HASSE KARLSSON PALJASTAB TÕE NAISE KOHTA, KES KÜLMUS SURNUKS RAUDTEESILLAL. Jaanuarikuusse mahub veel kolmaski esietendus – 26. jaanuaril Ingmar Bergmani psühholoogiline draama PERSONA (lav. Ain Mäeots).

Veebruaris esietendub suures majas suure dramaturgi Bertolt Brechti draama KAUKAASIA KRIIDIRING (23.02), lavastajaks Tiit Palu.

16. märtsil jõuab publiku ette Puccini ooper MADAMA BUTTERFLY, mida asub lavastama Robert Annus. Alates 6. aprillist aga näeb suures majas taas Mai Murdmaa Gabriel Garcia Marquezi loomingust inspireeritud tantsulavastust ARMASTUSE TANGO EHK AEGADE LÕPUS (maailmaesietendus 8. detsembril 2002 Vanemuise suures majas)

Draamalavastustest esietenduvad veel 20. aprillil Eugene O’Neilli peredraama PIKK PÄEVATEE KAOB ÖÖSSE (lav. Üllar Saaremäe) ning 27. aprillil Molière’i komöödia NAISTE KOOL, mille lavastab Priit Strandberg.

Hooaja lõpetab 6. juunil väikeses majas Janek Savolaineni ja Katrin Pärna tantsuline fantaasia Cervantese teemadel – TERAVMEELNE HIDALGO DON QUIJOTE LA MANCHAST. Lavastus on pühendatud Vanemuise teatri tantsija Aivar Kallaste 60. sünnipäevale.

Lisaks rohketele esietendustele mahub uude hooaega ka arvukalt Vanemuise sümfooniaorkestri kontserte, galasid ja loomulikult traditsiooniline aastalõpuball.

Piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

 

Vanemuise hooajakiri Ramp

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.
Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

Rampi saab osta meie kassadest!