Kriitikakonkurss “Arukas arvustaja”

Kriitikakonkurss “Arukas arvustaja”

Kutsume kõiki vanema kooliastme noori arutlema Vanemuise teatri lavastuste üle. Arukas arvustaja on arutlev, hea analüüsioskusega, sõnaosav ja vajadusel ka kriitiline.

Konkursi eesmärk on kasvatada teatriteadlikku publikut ja panna noori kunsti ja teatrit rohkem märkama, analüüsima ning mõistma. Huvitavamate kirjatööde autorid kutsume tänutäheks teatrisse ja parima arvustuse avaldame järgmises teatriajakirjas „Ramp“!

Ootame õpilaste kirjalikke arutlusi elektroonilisel kujul (dokumendifail, maht maksimaalselt 5000 tähemärki) hiljemalt 20. märtsiks 2023 aadressile kollanekass@vanemuine.ee.
Tööle palume kindlasti lisada järgmised andmed: autori nimi, kool, klass, e-posti aadress, telefoninumber ning kui tööl on juhendaja, siis ka tema nimi ja kontaktandmed.

Ootame arvustusi just Vanemuise teatri lavastuse kohta, repertuaari leiate aadressilt www.vanemuine.ee/repertuaar.

Tulemused kuulutame välja 27. märts 2023 ning võtame seejärel ka võitjatega ühendust.

Konkursi “Arukas arvustaja” 2022 parimad tööd:

Arukaim arvustaja Maara Parhomenko – Tants ploomipuu ümber
Maarja Katariina Kerge – Niskamäe naised
Gerda Lepik – Pangarööv’’

Konkursile “Arukas arvustaja” 2021 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja  Oskar Vels – “Ulmlejad”
Jonathan Darvish-Kojori – “Naiste kool”
Kirke Niinemets – Madame Butterfly’’

Konkursile “Arukas arvustaja” 2020 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja Juhan Pikamäe“Faust”

Hipp Saar – “Faust”
Markus Laanoja – “Faust”
Anu Roosna – “Midagi tõelist”
Kirke Hovintalo – “Beatrice”
Christofer Kivipalu – “Härra Biedermann ja tulesüütajad”
Mia Novek – “W”

Konkursile “Arukas arvustaja” 2019 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja Renar Kihho“Kalevipoeg”

Lisbeth Vallimäe – “Persona”
Marta Külaots – “Faust”
Renar Kihho – “Midagi tõelist”
Markus Tammoja – “Kalevipoeg” 
Kadri Kaasik – “Kalevipoeg” 
Saale Liisbet Tõrv – “Kalevipoeg”
Eleen Asten – “Kalevipoeg”

Konkursile “Arukas arvustaja” 2018 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja Renar Kihho“Teineteiseta”

Reena Roos – “Suluseis”
Alex Savolainen – “Beatrice”
Birgit Võsar – “Põlenud mägi”
Brita Herja – “Kinolina kangelane”
Rona Britt Luug – “Crossroads”
Kristin Reino – “Suluseis”
Mann Rask – “Hedda Gabler”
Diana Lanevskaja – “Medeia”
Brigitta Paal – “Minu järel, seltsimees!”
Oliver Daniel – “Hedda Gabler”
Getter Dolgošev – “Meie oma tõde, meie oma õigus”
Anete Villers – “Mamma Mia!”

Konkursile “Arukas arvustaja” 2017 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja Hanna Marrandi – “Põlenud mägi”

Jolan Henriette Koduvere – “Ooperifantoom”
Diana Zvonkova – “Suluseis”
Carmen Ladva – “Othello”
Merili Viks – “Perekond Linden”
Brita Herja – “Klaver”
Triinu Pikkmets – “Ooperifantoom”
Kristin Prits – “Reigi õpetaja”
Maire Paluveer – “Lumekuninganna”

Konkursile “Arukas arvustaja” 2016 esitatud tööd:

Arukaim arvustaja Kristel Zimmer – “Kaks vana naist”

Hanna-Stiina Talviste – “Tappa laulurästast”
Kadri Joala – “Gatsby/ La Dolce Vita”
Brita Herja – “Helisev muusika”
Laura Saks – “Üritus”
Hardi Häelme – “Naeru Akadeemia”
Getter Linde – “Naeru Akadeemia”
Berta Ly Tepaskind – “Rehepapp”
Hanna Marrandi – “Kesköö Pariisis”
Jolan Henriette Koduvere – “Carmen”
Kaisa Kärmik – “Hea põhjatuule vastu”
Kristin Prits – “Rehepapp”
Kai-Melli Kapten – “Tappa laulurästast”