Vanemuise Tantsu- ja Balletikool

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool asutati 1994. aastal balletistuudiona Vanemuise teatri juurde. Stuudios anti tantsuhuvilistele lastele heal tasemel balletiharidust.

2001. aastal sai balletistuudiost MTÜ Vanemuise Tantsu- ja Balletikool, kus praegu õpib üle 150 õpilase alates mudilastest kuni väljakujunenud tantsijateni. Jätkuvalt head taset kinnitavad tunnustused ja kõrged kohad rahvusvahelistelt konkurssidelt.

Kooli eesmärk on arendada lastes juba varasest east kehaplastika abil loomingulist väljendusvõimet. Erilist rõhku pannakse klassikalisele tantsule, mis on oluliseks aluseks ka teiste tantsustiilide omandamisel.

Võrreldes teiste tantsukoolidega on Vanemuise tantsu- ja balletikooli oluliseks eripäraks tihe koostöö Vanemuise teatriga. Õpilased on esinenud Vanemuise teatri lavastustes – balletides „Giselle”, „Pähklipureja” ja lasteballetis “Kuldvõtmekese lugu” ja “Tilda ja tolmuingel”, ooperites „Talvemuinasjutt”, “Aida”, „La traviata” ja „Carmen“ ning muusikalis „Lumekuninganna” jm.

Tantsukooli lapsed osalevad ka teatritunnis “Tants läbi aegade”.

Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhatajaks on selle asutamisest alates Vanemuise omaaegne esibaleriin Elena Poznjak-Kõlar. Pedagoogidena töötavad koolis Vanemuise balletiartistid.

Lisainfot Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli kohta saab
koduleht: www.balletikool.ee
e-posti teel, kirjutades info@balletikool.ee
telefoni teel, helistades +372 56 698956