Tule meile külla

Koolipäev teatris

Koolipäev Vanemuise teatris sisaldab kolme ainetundi ja väikest ekskursiooni teatrimajas: Kirjandus, kehaline kasvatus ja füüsika

Loe edasi

Klassist välja!

Et kooliaastale väärikas punkt panna, on Vanemuise teater koos TÜ Loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga koostanud juuniks populaarsematest haridusprogrammidest tunniplaani.

Loe edasi

Kollase Kassi teatritund

Mis koht see teater on? Mis siin teistmoodi on kui kodus või lasteaias? Kuidas selles majas käituma peab? Miks see tädi mu jope vastu sellise veidra numbriga asja andis?

Loe edasi

Teatritund “Kostüümimäng”

Kostüüm on teatri lahutamatu osa. Teatritunnis saavad lapsed teada, miks kostüüme on vaja, millest kostüüm koosneb, kes kostüümi välja mõtleb ja kes valmis teeb.

Loe edasi

Teatritund “Lastele keelatud”

Suitsetamine, alkoholi tarbimine, kaklemine või plahvatuse korraldamine on ohtlik, ebatervislik, võiks öelda – absoluutselt KEELATUD! Teatris aga on laval  vaja mõnikord peegeldada ka ohtlike olukordi.

Loe edasi

Butafoorse koogi töötuba

Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga.
Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta.

Loe edasi

Koolivaheaja Kollased Kassid

Ootame suuri ja väikseid teatrisõpru koolivaheaegadel üks tund enne lasteetenduse algust ning etenduse vaheajal koos Kollaste Kassidega teatri fuajeesse meisterdama.

Loe edasi

Teatriekskursioon Vanemuise suures majas

Alati on põnev minna sinna, kuhu niisama lihtsalt ei pääse. Vanemuise suure maja lavatagune on just täpselt selline koht. Tule koos meiega majatuurile!

Loe edasi

Teatriekskursioon Vanemuise väikses majas

Vanemuise väike maja on üks vanemaid teatrihooneid Eestis. Rohkem, kui saja aasta jooksul on täiendatud on esmaste arhitektide ideid, vahetunud on omanikud, tegevusedki majas on muutunud.

Loe edasi

Etenduse-eelne ekskursioon Vanemuises

Alati on põnev minna sinna, kuhu niisama lihtsalt ei pääse. Vanemuise suure ja väikse maja lavatagune on just täpselt selline koht. Tule koos meiega majatuurile!

Loe edasi

Sünnipäev koos Kollaste Kassidega

Vanemuise suures majas asuv Kollase Kassi lastetuba on põnev ja teatripärane!
Sealt leiab nii mõnegi dekoratsiooni, kostüümi või rekvisiidi ja muidugi ka väikestele teatrihuvilistele sobiva lava ja eesriided.

Loe edasi

Ooperihommik

Küllap emad-isad teavad, kui tähtis on väikese lapse „esimene“: esimene sõna, esimene samm, esimene kokkupuude teatriga.

Loe edasi