Tule meile külla

Ekskursioon Vanemuise suures majas

Koolilapsed ja täiskasvanud
Anname ülevaate Eesti vanima teatri ajaloost, lavastuse valmimise protsessist, külastame  teatri töökodasid ja võimalusel saame aimu ka sellest, mis tunne on lavalt saali vaadata.

Loe edasi

Kollase Kassi teatritund

Lasteaiaealistele
Mis koht see teater on? Mis siin teistmoodi on kui kodus või lasteaias? Kuidas selles majas käituma peab? Miks see tädi mu jope vastu sellise veidra numbriga asja andis?

Loe edasi

Teatritund “Kostüümimäng”

Nooremale kooliastmele
Teatritunnis saavad lapsed teada, miks kostüüme on vaja, millest kostüüm koosneb, kes kostüümi välja mõtleb ja kes valmis teeb. Valmivad väikesed lavastused, kus kostüümi saavad selga kõik osalejad.

Loe edasi

Teatritund “Lastele keelatud”

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Suitsetamine, alkoholi tarbimine, kaklemine või plahvatuse korraldamine on ohtlik, ebatervislik, võiks öelda – absoluutselt KEELATUD! Teatris aga on laval  vaja mõnikord peegeldada ka ohtlike olukordi.

Loe edasi

Butafoorse koogi töötuba

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta.

Loe edasi

Balletitund

Lasteaiaealised, noorem ja vanem kooliaste

Balletitunnis saavad lapsed teada, kuidas balletiartisti tööpäev välja näeb, millised on varvaskingad ja tülle ning asuvad koos õpetajaga tugipuu juurde harjutusi tegema.

Loe edasi

Draamatund "Valmisolek on kõik"

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Tunni käigus meenutame teatrikunsti ajalugu, näeme paari hõrku stseeni näitekunsti klassikast, saame teada, mis on nulltekstiga etüüd ning tunni lõpus sünnivad improvisatsioonid publiku poolt samal hetkel pakutud ideedele.

Loe edasi

Väike hommikumuusika

0-5 aastastele mudilastele

Pakume mõnusalt mahlakat esimest ampsu muusikamaailmast, mis on just täpselt paraja pikkusega. Muusikas on olulisel kohal pillid, seega uurime meiegi lähemalt muusikainstrumente ning haarame ka ise pillid kätte ja teeme koos muusikat.

Loe edasi

Koolipäev teatris

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Koolipäev Vanemuise teatris sisaldab kolme ainetundi ja väikest ekskursiooni teatrimajas: Kirjandus, kehaline kasvatus ja füüsika

Loe edasi

Klassist välja!

Nooremale, keskmisele ja vanemale kooliastmele
Et kooliaastale väärikas punkt panna, on Vanemuise teater koostanud maiks ja juuniks populaarsematest haridusprogrammidest tunniplaani.

Loe edasi

Sünnipäev koos Kollaste Kassidega

Lasteaiaealistele ja nooremale kooliastmele
Kollase Kassi sünnipäevapakett sisaldab lastetoa kasutust kolme tunni vältel, neist pooleteise tunni jooksul viivad Kollased Kassid lapsed teistesse põnevatesse teatriruumidesse ning mängivad üheskoos teatriteemalisi mänge.

Loe edasi

Etenduse-eelne ekskursioon

Koolilapsed ja täiskasvanud
Vanemuise suure maja lavatagune on just täpselt selline koht. Anname ülevaate Eesti vanima teatri ajaloost, lavastuse valmimise protsessist, külastame teatri töökodasid ja võimalusel piilume lava kõrvale.

Loe edasi

Koolivaheaja Kollased Kassid

Ootame suuri ja väikseid teatrisõpru koolivaheaegadel üks tund enne lasteetenduse algust ning etenduse vaheajal koos Kollaste Kassidega teatri fuajeesse meisterdama.

Loe edasi