Tule meile külla

Koolipäev teatris

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Koolipäev Vanemuise teatris sisaldab kolme ainetundi ja väikest ekskursiooni teatrimajas: Kirjandus, kehaline kasvatus ja füüsika

Loe edasi

Klassist välja!

Nooremale, keskmisele ja vanemale kooliastmele
Et kooliaastale väärikas punkt panna, on Vanemuise teater koostanud maiks ja juuniks populaarsematest haridusprogrammidest tunniplaani.

Loe edasi

Kollase Kassi teatritund

Lasteaiaealistele
Mis koht see teater on? Mis siin teistmoodi on kui kodus või lasteaias? Kuidas selles majas käituma peab? Miks see tädi mu jope vastu sellise veidra numbriga asja andis?

Loe edasi

Teatritund “Kostüümimäng”

Nooremale kooliastmele
Teatritunnis saavad lapsed teada, miks kostüüme on vaja, millest kostüüm koosneb, kes kostüümi välja mõtleb ja kes valmis teeb. Valmivad väikesed lavastused, kus kostüümi saavad selga kõik osalejad.

Loe edasi

Teatritund “Lastele keelatud”

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Suitsetamine, alkoholi tarbimine, kaklemine või plahvatuse korraldamine on ohtlik, ebatervislik, võiks öelda – absoluutselt KEELATUD! Teatris aga on laval  vaja mõnikord peegeldada ka ohtlike olukordi.

Loe edasi

Butafoorse koogi töötuba

Keskmisele ja vanemale kooliastmele
Töö käigus õpitakse lähemalt tundma kunstnik-butafoori tööd ning seda, kuidas käiakse teatrilaval ümber toiduga. Töötoas valmib hõrgu välimusega koogilõik, mille iga valmistaja  saab endaga koju kaasa võtta.

Loe edasi

Koolivaheaja Kollased Kassid

Ootame suuri ja väikseid teatrisõpru koolivaheaegadel üks tund enne lasteetenduse algust ning etenduse vaheajal koos Kollaste Kassidega teatri fuajeesse meisterdama.

Loe edasi

Teatriekskursioon Vanemuise suures majas

Nooremale, keskmisele ja vanemale kooliastmele ning täiskasvanutele
Anname ülevaate Eesti vanima teatri ajaloost, lavastuse valmimise protsessist, külastame  teatri töökodasid ja võimalusel saame aimu ka sellest, mis tunne on lavalt saali vaadata.

Loe edasi

Teatriekskursioon Vanemuise väikses majas

Vanemale kooliastmele ning täiskasvanutele
Vanemuise väike maja on üks vanemaid teatrihooneid Eestis. Kui soovite lähemalt teada ning külastada ka väikese maja lavataguseid ruume – proovisaale, garderoobe, laoruume, lavaalust –  tulge teatriekskursioonile väikesesse majja!

Loe edasi

Sünnipäev koos Kollaste Kassidega

Lasteaiaealistele ja nooremale kooliastmele
Kollase Kassi sünnipäevapakett sisaldab lastetoa kasutust kolme tunni vältel, neist pooleteise tunni jooksul viivad Kollased Kassid lapsed teistesse põnevatesse teatriruumidesse ning mängivad üheskoos teatriteemalisi mänge.

Loe edasi