Viini veri

N 16. apr 19:00 Suures majas
K 29. apr 19:00 Suures majas
L 09. mai 19:00 Suures majas

Viini veri

Operett

8. märtsi etendusega tähistame dirigent Endel Nõgene 70. sünnipäeva!

Madia „Viini veri“ on visuaalselt, mänguliselt ja muusikaliselt nii rabavalt ilus, et kõik muu polegi enam eriti oluline.
Auri Jürna, Sirp

On tuhandeid põhjusi, miks operett on vastupandamatu – ajastu hõng ja meloodiate mõõtmatu jõud on vaid mõned nende hulgas. Opereti vastupandamatuses on omal kohal ka inimlik soov, et elu oleks rõõmus ja muretu. Nii on see kogu aeg olnud. Ajatu ja universaalne „Viini veri“, mis koosneb Johann Strauss II muusikast, teravmeelsusest, kergusest ja sentimentaalsusest, lööb su vere kihama ja on mõeldud ka südamega kuulamiseks!

„Viini vere“ tegevuse keskmes on 1815. aasta Viini kongress, kuhu kutsuti kokku Euroopa monarhid, et taastada vana kord ning seeläbi püstitada jõudude tasakaal ja säilitada rahu. Minu lavastus taaselustab selle ajastu hõngu ja ajaloolise fakti, et arvukatel seltskonnaüritustel, mis seda tähtsat poliitilist sündmust saatsid, oldi kõrvuni sisse võetud uuest tantsust – Viini valsist. Tegelikult kumabki Viini opereti kohal selle revolutsioonilise seltskonnatantsu aupaiste. Valss eirab vanu moraalinorme ning toob mehed ja naised teineteisele lähemale kui iial varem. „Viini veres“ haarab valss kõik sensuaalsesse keerisesse: formaalsed reeglid lämmatatakse ülevoolava lõbususega, mis muudab tantsijad ülemeelikuks ja pööraseks…

Giorgio Madia, lavastaja

Vastupandamatu operett „Viini veri“ koosneb Johann Straussi muusikast, teravmeelsusest ja ülemeelikusest!

Esietendus 24.03.2018 Vanemuise suures majas

Eesti Teatriliidu teatri aastaauhindade laureaat 2018. aasta loomingu eest.
Muusikaauhind: Rasmus Kull
– Sweeney Toddi muusikaliselt nõudlik roll Stephen Sondheimi muusikalises põnevikus “Sweeney Todd” ning Josefi lavakuju maitsekas kehastamine Johann Straussi operetis “Viini veri”

KAVALEHT

Esituskeel: eesti
Tablool: eesti, inglise
Nutiseadmes: eesti, inglise, soome, vene


Victor Léoni ja Leo Steini operett Johann Straussi muusikale
Tõlge eesti keelde Neeme Kuningas, Hannes Villemson

Muusikajuht ja dirigent Paul Mägi
Dirigendid Taavi Kull, Endel Nõgene
Lavastaja-koreograaf, valguskunstnik Giorgio Madia (Itaalia)
Kunstnik Maarja Meeru
Videokunstnik Mikk-Mait Kivi

Osades Tamar Nugis, Maria Listra, Jaan Willem Sibul, Karmen Puis, Rasmus Kull või Simo Breede, Märt Jakobson, Pirjo Jonas, Andres Mähar
Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester