Kuningas Arthur

L 22. veebr 19:00 Sadamateatris
P 09. märts 16:00 Sadamateatris
T 18. märts 19:00 Sadamateatris
T 08. apr 19:00 Sadamateatris

Kuningas Arthur

Henry Purcelli ooper

Kuningas Arthur oli legendaarne Britannia kuningas, kelle ettevõtmised ja hiilgus on andnud põhjust luua kunstiteoseid varasest keskajast tänaseni. 

Barokiajastu helilooja Henry Purcelli ooperi „King Arthur, or The British Worthy“ esietendus toimus Londonis Queen’s Theatre’is 1691. aasta kevadel. Lavastus oli edukas, seda mängiti mitu korda, ning see tõi hästi sisse. Libreto kirjutas John Dryden, see oli poliitiline allegooria kaasaegsest võimuvõitlusest.  

Olukorrad ja poliitilised kontekstid on muutlikud ja 17. sajandi lõpul kogu Euroopa vallutanud suur külmalaine on ammu taandunud, kuid Henry Purcelli suursugune muusika puudutab meid endiselt nagu ka üllameelse Arthuri seiklused. 

Vanemuise lavastuses, mis etendub Sadamateatris, mängivad kaasa ka draamanäitlejad. Nimiosas on Raivo E. Tamm. Lisaks solistid, ooperikoor ja Vanemuise barokkorkester.

Esietendus 22. veebruaril 2025 Sadamateatris

Esituskeel: inglise, eesti
Tiitrid: eesti, inglise


Helilooja Henry Purcell
Libretist John Dryden
Muusikajuht ja dirigent Risto Joost
Dirigendid Aleksandr Bražnik, Kristi Jagodin, Martin Sildos
Lavastaja Tiit Palu
Kunstnik Lilja Blumenfeld
Koreograaf Mare Tommingas
Videokunstnik Juho Porila
Valguskunstnik Margus Vaigur Endla
Tõlge eesti keelde Peeter Volkonski 

 

Osades Raivo E. Tamm, Lena Barbara Luhse, Hannes Kaljujärv, Martin Karu, Pirjo Jonas, Karmen Puis, Rasmus Kull, Simo Breede, Kristjan Häggblom, Oliver Timmusk, Hisatoshi Nezu

 

Vanemuise ooperikoor ja barokkorkester