Vanemuise hooajakiri RAMP

Vanemuise hooajakiri RAMP

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise artistidest ja lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.  Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

RAMPi saab endale lugemiseks võtta Vanemuise mängupaikadest, teatri kassast ja ka Tartu bussijaamast. Hooajakirju saad lugeda ka veebis.


Hooajakirja RAMP 2021/2022 kevadnumber


Kõige värskema RAMPi kaanepildil on mitmekülgne draamanäitleja Veiko Porkanen, kes räägib oma põnevatest töödest teatri- ja filmimaailmas.
x
Lavastaja Ain Mäeots jagab uuslasvastusega “Kõik minu emast” seonduvaid mõtteid ja ootusi ning Robert Annus avab oma mõtteid vene klassika, Turgenevi näidendi “Armuleivasööja” lavale toomisest.
x
Pikem usutlus on helilooja Ardo Ran Varresega, kes avab, missuguse kuue saab eesti kirjandusklassika tähtteos “Põrgupõhja uus Vanapagan” teatrilaval.
x
Brasiilia lavastaja ja koreograaf Ricardo Amarante ning dirigent Martin Sildos avavad balletiõhtu “Tulilind / Šahrazad” muusikalist ja tantsukeelelist tausta.
x
Heidame pilgu ka vanemuislaste hobidele – uurime fotograafiaga tegelevatelt vanemuislastelt, miks nad teatrit pildistavad ja vaatame nende lemmikpilti oma varasalvest.
x
Fotokaameraga käime ringi Vanemuise töökodades, et võtta üles lavastuse “Vennad Lõvisüdamed” sünniprotsessi.
x
Loomulikult ei puudu hooajakirjast ka repertuaari ja noortetöö osakonna ülevaade. Loe värskeimat RAMPi.
x