Vanemuise hooajakiri RAMP

Vanemuise hooajakiri RAMP

RAMP on Vanemuise teatri hooajakiri, millest leiate põhjaliku info Vanemuise jooksva hooaja repertuaari kohta, mahukaid olemuslugusid Vanemuise artistidest ja lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi.  Vanemuise loomingulised juhid räägivad nii endast kui oma plaanidest.

RAMPi saab endale lugemiseks võtta Vanemuise mängupaikadest ja teatri kassast. Hooajakirju saad lugeda ka veebis.


Hooajakirja RAMP 2021/2022 sügisnumber


Kõige värskema RAMPi kaanepildil ilutseb ooperiprimadonna Pirjo Jonas, kes räägib, kuidas erinevad rollid teda kasvatanud on. Teatri kulissidetagust elu peegeldab Kaie Uustal, meie staažikaim rekvisiitor.
Näidendi „Galilei elu“ lavastaja Karl Laumets avab intervjuus, kuidas asetub 17. sajandil elanud teadlase lugu tänapäeva. Elmo Nüganeniga räägime tema esimesest lavastajatööst Vanemuises – Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist „Don Giovanni“. Intiimseid hetki oma elust avab lugejale kauaaegne balletisolist ja repetiitor Rufina Noor. Vestluses teatri muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joostiga rullub lahti tema teekond Vanemuisesse ja pilgu saab heita ka tema unistustesse. Intervjuu Tšehhist Tartusse tulnud lavastaja ja koreograafi Petr Zuskaga annab värske pilgu „Luikede järvele“ ning toidurubriigis jagavad retsepte lihavabadest roogadest meie noored näitlejad. Loe värskeimat RAMPi.