RAMP

RAMP

Vanemuise teatri hooajakirjast leiate mahukaid olemuslugusid Vanemuise artistidest ja lavajõududest ning huvitavate lavataguste ametite tutvustusi. Saad ajakirja endale lugemiseks võtta Vanemuise teatri mängupaikadest ja teatri kassast. Soovi korral loe ajakirja siinsamas veebis.

Hooajakirja RAMP 2022/2023 kevadnumber

x

 • Kõige värskema Rambi kaanepildil on armastatud ooperisolist Karmen Puis. Praeguseks 25 aastat Vanemuise teatri- ja kontserdilaval laulnud Karmen vaatab tagasi oma teekonnale ja jagab mõtteid tööst teatris. Muljeid Karmenist jagavad ka lähemad kolleegid, sõbrad ja pere.
  Loe artiklit.
  x
 • 2023. aastal täitub 140 aastat esimesest eestikeelsest muusikalavastusest „Preciosa“. Vanemuise teatris toimunud esietendust peetakse Eesti muusikateatri sünniks. Teeme ajaloolise tagasivaate sellele hetkele. 
  Loe artiklit.
  x
 • Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost jagab oma mõtteid kevadel 2023 esietenduva ooperilavastuse „Cyrano de Bergerac“ kaunist loost ja erakordsest muusikast.
  Loe artiklit.
  x
 • 1999. aastal esimest korda Eestis ja Vanemuise teatris esietendunud Martin McDonagh’ „Mägede iluduskuninganna“ teeb Vanemuise laval comeback’i. Oma mõtteid lavastusest ja McDonagh’st jagavad lavastaja Ain Mäeots ning draamanäitlejad Liina Tennosaar, Ragne Pekarev, Andres Mähar ja Oskar Seeman.
  Loe artiklit.
  x
 • 15. aprillil 2023 on Artur Alliksaare 100. sünniaastapäev. Just siis esietendub Sadamateatris Alliksaarest rääkiv lavastus „Sada grammi taevasina“. Autor ja lavastaja Urmas Vadi avab Alliksaare müüti.
  Loe artiklit.
  x
 • Vanemuise kontsertmeister Ele Sonn on veebruaris 2023 esietenduva Anton Tšehhovi näidendi „Kirsiaed“ üks muusikaline juht. Samas rollis on ka lavastaja Priit Strandberg. Räägime Elega, milline saab olema lavastuse muusikaline nägu ja kui lihtne või raske on draamanäitlejaid laulma panna.
  Loe artiklit.
  x
 • Vanemuise balletitrupp alustab kevadet noortele mõeldud nüüdislavastusega „kriis.ID“. Lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko avab lavastuse idee tagamaid.
  Loe artiklit.
  x
 • Suur tükk ajalugu peidab ennast teatri maalisaali vanas kapis. Kunstnik-butafoor, lavastuste kavandite arhivaar Ain Austa avab selle uhke kapi uksed ja räägib Vanemuise lavastuste ajaloost läbi kavandite.
  Loe artiklit.
  x
 • 10. jaanuaril 2023 esietendub väikeses majas Sergei Prokofjevi muusikaline muinasjutt „Peeter ja Hunt“ — see on lastele suunatud visuaal-teatraalne muusikatund, mis sobib esmakohtumiseks muusikainstrumentidega. Lavastaja Janek Savolainen avab oma vaatenurka „Peetri ja Hundi“ loole.
  Loe artiklit.

 • Vanemuise teatri lava taga töötab praegu 22 mehist kätepaari, mis ehitavad üles ja võtavad maha just nii palju lavadekoratsioone kui on teatri mängukavas ette nähtud lavastuste etenduskordi. Teeme tutvust Vanemuise lavameistritega!
  Loe artiklit.

 • Räägime artistidega elukestvast õppest ja isiklikust arengust ning Vanemuise fondi rollist enesetäienduse toetamisel. Oma mõtteid jagavad tšellist Olja Raudonen, ooperisolist Pirjo Jonas, metsasarverühma orkestrant Kristiina Luik, draamanäitleja Ragne Pekarev ning balletiartistid Selma Strandberg ja Gisella Assunta Razzino.
  Loe artiklit.

 • Käime külas Vanemuise reklaamikujundajal Katrin Leementil, kes jagab oma elu ja kodu kanade, kalade, ämbliku, kasside, kakandite ja konnadega. Kuidas on kujunenud Katrini loomaaed ja mil määral toetavad loomad teda kunstnikutöös, räägib ta juba ise.
  Loe artiklit.

 • Vanemuise teatri sportlik koostööpartner on aastaid olnud spordiklubi MyFitness. Dramaturg Anu Tonts, draamanäitleja Reimo Sagor, ooperikoori artist Kristel Oja, mehhatroonik Even Poltan, grimmiala juhataja Kelly Treier ja lavameister Reigo Harkmann räägivad oma treeningutest, rutiinidest ja nende mõjust kehale ja vaimule.
  Loe artiklit.

 • Veebruaris 2023 jõuab Vanemuise muusikalilavale lastemuusikal „Sipsik“. „Sipsiku“ ootuses kohtusime lasteaia Ripsik Ruugeripsikute rühma lastega, et uurida neilt, mida nad Sipsikust teavad ja arvavad.
  Loe artiklit.

  x
  Loomulikult ei puudu hooajakirjast ka kevadpoolaasta uuslavastuste ülevaade. Loe värskeimat Rampi.
  x