Kuula

Vanemuise teatril on Kuku raadios oma iganädalane eetriaeg – neljapäeval kl 16.35 (kordus samal õhtul kell 21). “Vanemuise veerandi” saatejuht on Tiiu Rööp. Eetris olnud intervjuusid saate kuulata ka siin. Head kuulamist!

03.12.2020 – 9. detsembril esietendub Vanemuise teatri väikses majas draama „Marvini tütred“. Mis on loo sünopsis ja kes mängib keda – seda uurime „Marvini tütarde“ lavastajalt, Vanemuise draamajuhilt Tiit Palult.

26.11.2020 – Saates on külas kaks peatselt esietenduva muusikalise komöödia „Nunnad hoos“ osatäitjat: Tanja Mihhailova-Saar ja Kärt Anton.

19.11.2020 – 21. novembril esietendub Sadamateatris Mart Kadastiku debüütnäidend „Head inimesed“. Esietenduse eel on saates külas tragi komöödia „Head inimesed“ lavastaja ja muusikaline kujundaja Ain Mäeots.

12.11.2020 – Vanemuise teatri, Ugala teatri ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia koostööna sündis lavastus „Peer Gynt“. Kahe esietenduse vahelisel ajal räägime juttu „Peer Gynti“ lavastaja ja dramaturgi Karl Laumetsaga.

04.11.2020 – 21. novembril esietendub Sadamateatris lugu elu muutvatest valikutest – „Head inimesed“. Saates on külas näidendi autor Mart Kadastik.

29.10.2020 – Saates on külas Vanemuise ooperisolistid Merle Jalakas ja Rasmus Kull, kellega räägime 28. novembril esietenduvast heatujumuusikalist „Nunnad hoos“

22.10.2020 – Saates on külas Vanemuise balletijuht ning lasteballeti „Tilda ja tolmuingel“ lavastaja-koreograaf, libreto ja lavakujunduse idee autor Mare Tommingas. Saates kuuleme, mida ütles Andrus Kivirähk pärast „Tilda ja tolmuingli“ proovi nägemist ning kuidas sujus koostöö lavastuse helilooja Vaiko Eplikuga.

15.10.2020 – 17. oktoobril toimub uue kontserdisarja „Vanemuise kolm orkestrit“ avakontsert. Saates on külas kontserdisarja algataja, Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Risto Joost.

08.10.2020 – Saates on külas Vaiko Eplik, lasteballeti „Tilda ja tolmuingel“ helilooja, kellega räägime tema varasematest teatritöödest ja seotusest Vanemuise teatriga.

01.10.2020 – 3. oktoobril esietendub draama „Mitte midagi“. Lavastus põhineb Taani kirjaniku Janne Telleri 2000. aastal ilmunud ning Skandinaavias elavat arutelu põhjustanud noorteromaanil. Saates on külas Johan Elm, lavastuse „Mitte midagi“ dramatiseerija, tõlkija ja lavastaja.

24.09.2020 – Jaanuaris esietendub Vanemuises lavastus unistamisest: „Ulmlejad“. Saates on külas „Ulmlejate“ idee generaator Reimo Sagor ja dramaturg Oliver Issak.

17.09.2020 – Saates on külas Maarja-Johanna Mägi ja Kaarel Pogga – noored, Vanemuise trupiga sel hooajal liitunud näitlejad. Räägime nii näitlejaks saamise soovist kui ka akordionimängust ning klaverist; animafilmist „Lotte ja kadunud lohed“; mängufilmist „Apteeker Melchior“; Voldemar Panso nimelisest preemiast, aga ka 3. oktoobril esietenduvast lavastusest „Mitte midagi“.

10.09.2020 – Saates on külas Vanemuise juht Kristiina Alliksaar, kellega räägime sel hooajal juba esietendunud lavastustest: operetiõhtust „Õhtu Leháriga“; draamast „Kaalud“ ja komöödiast „Pangarööv“. Lisaks tuleb juttu Virge Joametsa raamatust „Vanemuise muusikateater aegade peeglis. 150 valitud lavastust“; Piletisajust; Eesti teatri festivalist Draama 2020 ja Ida Urbelile pühendatud lavastusest „Peer Gynt“.

03.03.2020 – Saates on külas Vanemuise uus muusikajuht ja peadirigent Risto Joost, kellelt uurime, kas ta tunneb juba kõiki Vanemuise muusikatrupi inimesi nägu- ja nimepidi ning millised korrektuurid tegi hooaja plaanidesse koroonaviirus. Kindlasti räägime hooaja avakontserdist, millega tähistatakse Eino Tambergi 90. ja Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva.

27.08.2020 – Saates on külas Vanemuise draamajuht Tiit Palu, kellega räägime sügishooajal esietenduvatest lavastustest: draamast „Kaalud“, komöödiast „Pangarööv“, noorte inimeste kasvudraamast „Mitte midagi“, tragikomöödiast „Head inimesed“ ning peredraamast „Marvini tütred“. Lisaks tuleb juttu draamatrupi täienemisest 6 noore näitlejaga.

20.08.2020 – Vanemuise 151. hooaja esimene uuslavastus on operetiõhtu „Õhtu Leháriga“. Saates on külas lavastuses kaasategevad ooperisolistid Pirjo Jonas ja Karmen Puis, kellega meenutame lavastusi „Õhtu Straussiga“ ning „Õhtu Kalmaniga“ ja uurime, millised aariad-duetid kõlavad „Õhtul Leháriga“.

Kuula ka varasemaid saateid SIIT