fbpx

Vanemuise teatril on Kuku raadios oma iganädalane eetriaeg – neljapäeval kl 16.35 (kordus samal õhtul kell 9). Vanemuise Veerandi saatejuht on Tiiu Rööp. Eetris olnud intervjuusid saate kuulata ka siin. Head kuulamist.

17.10.2019 – Vanemuise müügijuht Siivi Põldots räägib lastelavastustest, mida koolivaheajal vaadata saab. Lisaks tuleb juttu lastehoiust ning sünnipäeva pidamise võimalustest teatris.

10.10.2019 – 5. oktoobril esietendus Sadamateatris draama “Armuke”. See on esimene kord, kui Vanemuises mängitakse Harold Pinteri näidendit ning see on ka Andres Mähari debüüt lavastajana. Saates kuulete esietenduse-eelset vestlust Andres Mähariga.

03.10.2019 – 26. septembril esietendus Teatri Kodus lastelavastus “Virvarr. Paberist muinasjutt”. Saates on külas loo autor, lavastaja ja jutustaja-rolli täitja Jüri Lumiste, kellega räägime lastele teatri tegemisest; paberist kui inspireerijast; “Virvarri” kunstnikust Siiri Jürisest ning särasilmsetest näitlejatest Mari Antonist ja Susanna Viktoria Mõtsmehest.

26.09.2019 – Sel hooajal esietendub Vanemuises kaks uut balletilavastust: Tõnu Kõrvitsa kooritsükli „Lageda laulud“ vormib tantsulavastuseks Wang Yuanyuan Pekingi tantsuteatrist ning Helena Merzin ja Marika Aidla loovad Tšehhovi ainetel lavastuse „Neid oli kolm õde“; lisaks toimub kevadel Noorte koreograafide õhtu. Hooaega ja uuslavastusi tutvustab Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

19.09.2019 – Sel hooajal esietendub Vanemuises 8 draamalavastust ning üks lastelavastus, milles lugude jutustamisel on oluline osa – Jüri Lumiste „Virvarr. Paberist muinasjutt“. Vanemuise draamajuht Tiit Palu tutvustab uusi draamalavastusi: teatri mängukavva lisandub kaks komöödiat; Andres Mähar teeb lavastajadebüüdi Pinteri „Armukesega“; esietendub pompoosne teatrisaaga „W“; Vahingu ja Kõivu Faehlmanni-lugu; Oskar Lutsu „Laul õnnest“ ning Griškovetsi „Kaalud“.

12.09.2019 – Sel reedel avab Vanemuise sümfooniaorkester ja Vanemuise kontserdimaja hooaja: esitatakse Benjamin Britteni ja Gioachino Rossini teoseid. Saates tutvustab Vanemuise muusikajuht ja peadirigent, maestro Paul Mägi nii avakontserdi kava kui uut hooaega.

5.09.2019 – Reedel, 6. septembril avab Vanemuine oma 150. hooaja. Kõiki teatrisõpru oodatakse suurde majja ekskursioonidele, teatraalsele näitusmüügile, õpitubadesse, kunstinäituse avamisele, juubelihooaja repertuaari tutvustusele ning balleti „Don Juan“ etendusele. Päeva programmist teeb põhjaliku ülevaate Vanemuise juht Kristiina Alliksaar.

Kuula ka varasemaid saateid SIIT