Vanemuise teatril on Kuku raadios oma iganädalane eetriaeg – neljapäeval kl 16.35 (kordus samal õhtul kell 9). Vanemuise Veerandi saatejuht on Tiiu Rööp. Eetris olnud intervjuusid saate kuulata ka siin. Head kuulamist.

12.12.2018 – Pühapäeval, 16. detsembril toimub Tartu Jaani kirikus Vanemuise sümfooniaorkestri traditsiooniks saanud Advendikontsert. Sel aastal valis esitatavad teosed dirigent Martin Sildos. Saatest kuulete, millistest isiklikest kogemustest mõjutatuna ta kontserdikava kokku pani.

06.12.2018 – Vanemuise balletitrupp on tagasi ringreisilt Hiina Rahvavabariigist. Reisimuljeid vahendab balletijuht Mare Tommingas: kuuleme nii meie jaoks harjumatult rangest distsipliinist kui tsensuuripolitseist. Lisaks räägime, mida teeb järgmisel nädalal Tartus Pekingi Tantsuteatri kunstiline juht Wang Yuanyuan.

29.11.2018 – 30. detsembril toimub Vanemuise elurõõmus ja ülemeelik aastalõpuball: suure maja laval näeb džässtantsulavastust „Ellington Suite“; sümfooniaorkester maestro Paul Mägi juhatusel esitab Hans Christian Lumbye’ loomingut ja draamanäitlejad uurivad sketšilavastuses „Kes ei tööta, see ei söö!“ eestlaste pidusööke läbi mitme kümnendi…Kes veel esinevad, selles räägivad balli korraldaja Marika Goldman ja üks õhtu juhtidest – Jaanus Tepomees.

22.11.2018 – Laupäeval esietendub Vanemuise suurel laval koguperemuusikal „Kaunitar ja koletis“. Saates on külas Kaunitar ja Koletis: Saara Kadak ja Kalle Sepp. Saame teada, kui kaua tuleb neil enne lavale astumist grimmitoolis istuda; millised muusikapalad on Saara ja Kalle isiklikud lemmikud ja kui palju nad lapsena Disney animafilme vaatasid.

15.11.2018 – Vanemuise balletitrupp annab lähipäevil Hiina Rahvavabariigis kolm etendust: tantsitakse Teet Kase balletti „GO – mäng kahele“. Lavastuses kasutatakse Lepo Sumera loomingut – seega tutvustatakse Hiina publikule nii Eesti kaasaegset balletti kui muusikat. Saates on külas Vanemuise balletijuht Mare Tommingas ja teatri juht Toomas Peterson.

08.11.2018 – Reedel, 9. novembril esietendub Vanemuises Martin Alguse draama „Midagi tõelist“: kahe mehe lugu, kellest üks on mandunud lodevaks ning teisel nihestunud arusaam õiglusest. Saate külaliseks on lavastaja Andres Noormets.

01.11.2018 –  3. novembril esietendub Vanemuise väikeses majas komöödia “Elamise reeglid”. Saates on külas Vanemuise draamajuht ja lavastaja Tiit Palu, kes tutvustab näidendi autorit, briti dramaturgi Sam Holcrofti ja räägib, mille või kelle üle lavastuses nalja tehakse.

25.10.2018 – 24. novembril esietendub Vanemuise suures majas muusikal “Kaunitar ja Koletis”. Saates on külas dirigent Martin Sildos, kes tutvustab osatäitjaid, kirjeldab lavakujundust ning kostüüme ja – mõneti üllatusena – räägib rapiirivõitlusest.

18.10.2018 – Septembris esilinastunud, juba palju tähelepanu pälvinud täispika mängufilmi “Võta või jäta” peategelast mängib Vanemuise näitleja Reimo Sagor. Saates uurime Reimolt, mis annab talle tugevama emotsiooni, kas teatrilaval publiku ees olemine või kaamera käivitumine filmivõtteks. Lisaks räägime Mefistofelesest, Jackist ja Mõmmist ning tulevikuplaanidest.

11.10.2018 – Saatekülaliseks on maestro Paul Mägi, Vanemuise muusikajuht ja peadirigent. Räägime sel hooajal Vanemuise mängukavas olevast 5 ooperist: Tšaikovski „Jevgeni Onegin“, Märt-Matis Lille „Tulleminek“, Tauno Aintsi „Rehepapp“, Tubina „Reigi õpetaja“ ning Verdi „Aida“; millele märtsis lisandub kuueski – Puccini „Madama Butterfly“. Lisaks peatume Johann Straussi operetil „Viini veri“, Ooperigalal ning Vanemuise Sümfooniaorkestri traditsioonilistel kontsertidel.

04.10.2018 – Moises Kaufman on kaasaegne Ameerika dramaturg, kelle näidendeid ei ole varem Eestis lavastatud: sellel laupäeval esietendub Vanemuise väikeses majas Kaufmani draama “33 variatsiooni”. Saates tuleb juttu nii näidendi autorist kui Jane Fondast; nii Beethoveni muusikast kui isikuomadustest. Stuudios on lavastaja Heiti Pakk ning näitlejad Marika Barabanštšikova ja Guido Kangur.

27.09.2018 – Laupäeval, 29. septembril esietendub Vanemuises Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia“. Saates meenutame koos teeneka balletisolisti ja repetiitori Rufina Noore ja dirigent Taavi Kulliga varem Vanemuises lavastatud ballette „Romeo ja Julia“; räägime kohe-kohe publiku ette jõudva, Petr Zuska lavastuse rõhuasetustest ning koreograafiast ja Sergei Prokofjevi muusikast.

20.09.2018 – 2019. aastal täitub Vanemuise balletil 80 tegutsemisaastat: see oluline sündmus annab tonaalsuse tervele hooajale. Vanemuise balletijuht Mare Tommingas tutvustab sel hooajal esietenduvaid tantsulavastusi, mille ühiseks jooneks on toetumine klassikalisele kirjandusele. Veel räägime märtsis toimuvast galast “Vanemuise ballett 80!” ja tutvustame raamatut “Tantsides Tartut”.

13.09.2018 – Homme avab Vanemuise sümfooniaorkester hooaja – Ludwig van Beethoveni teosega “Missa solemnis”. Saate külaline on dirigent Mihhail Gerts, kes räägib, miks ta soovis just seda teost kontserdipublikule pakkuda.

6.09.2018 – Sel hooajal esietendub Vanemuises 9 sõnalavastust: alates klassikast ja maailmanimedest kuni kaasaegse dramaturgiani. Tiit Palu, Vanemuise draamajuht, tutvustab uusi lavastusi; samuti tuleb juttu festivalist Draama 2018 ning külalisetendustest, mida antakse New Yorkis ja Washingtonis.

30.08.2018 – 1. septembril avab Vanemuine oma 149. hooaja – mängides Saša Pepeljajevi lavastust „Mees, kes teadis ussisõnu“. Saates räägib Vanemuise juht Toomas Peterson, miks käidi augustis Hiina Rahvavabariigis, kuhu sõidetakse külalisetendusi andma ja millal algab piletisadu.

Kuula ka varasemaid saateid SIIT