Kontrastid

L 08. märts 19:00 Suures majas
R 21. märts 19:00 Suures majas
P 06. apr 16:00 Suures majas
R 25. apr 19:00 Suures majas
R 09. mai 19:00 Suures majas

Kontrastid

Balletiõhtu kahes osas

Balletiõhtu „Kontrastid“ tutvustab publikule kahe andeka noore koreograafi, Georgia Toni Hyrkäse ja Gus Upchurchi lennukaid mõttemaailmu. Kahe lühilavastuse näol vastanduvad teineteisele klassikaline ja nüüdisaegne tantsukeel, hele ja tume lavamaailm, nais- ja meeskoreograafi looming.

Kõigist vastandustest hoolimata koonduvad need poolused kokku ühe eesmärgi nimel: pakkuda vaatajale emotsiooniküllast elamust, koormamata publikut samas narratiivi jälgimise kohustusega ning võimaldades igaühel leida teostest endale meelepärane tähendus.

Viiulikontsert

See tantsu ja muusika ilu tähistav lavastus on ood Pjotr Tšaikovski Viiulikontserdile. Tšaikovski voogavaid meloodiaid täiustab klassikaline ballett, milles romantilised ja lüürilised hetked vahelduvad pidulikkuse ja säraga.

Incipience

Muusika rituaalselt mõjuvatest rütmidest kasvab välja ürgne ja jõuline nüüdisstiilis lavastus. Teravas, pingest kantud koreograafias joonistub välja kord vastasseis, kord sünergia.

Vastasseisu kasutatakse kui võtit, mis avab vaatajale sütitavad abstraktsed ja esteetilised järgnevused. See teos köidab publikut autonoomia ja kontrolli, armastuse ja iha, kaose ja korra mitmetähenduslike tõlgendustega. See on avastusretk mõttemaailma, mis ei jäta ka hinge puudutamata.

Esietendus 8. märtsil 2025 Vanemuise suures majas


Viiulikontsert

Koreograaf-lavastaja, helikujundaja Georgia Toni Hyrkäs
Kostüümikunstnik Mare Tommingas
Valguskunstnik Tõnis Järs

 

Incipience

Koreograaf-lavastaja, kostüümikunstnik, helikujundaja Gus Upchurch
Valguskunstnik Tõnis Järs

 

Vanemuise balletitrupp