Sweeney Todd

Sweeney Todd

Muusikal

Verise põneviku kohta on niimoodi veider öelda, aga üldiselt on see ilus ansamblimuusikal, milles on palju mängu­võimalusi, hoogu ja sisu. Selles on mitu komplitseeritud tegelast, mitte üks väike ja tühine, ning palju mitmetähenduslikke momente, millest kõiki ei taba ka kahe vaatamisega. Kui nüüd ainult teksti kuuleks ja lauljate nägusid näeks, siis oleks ainult puhas, verine rõõm, et „Sweeney Todd“ on Vanemuises.
Auri Jürna, Sirp

„Sweeney Todd“ ei ole nunnu lugu lihapirukatest. „Sweeney Todd“ on lugu taevani kisendavast ebaõiglusest ja sellele järgnevast kättemaksust. Algul küll õiglane ja ilus, mürgitab kättemaks lõpuks mõistuse ja inimesed, kes sellega kokku puutuvad, mattuvad lõpuks vere, hulluse ja laipade alla. Aga siis laibad kaovad ja proua Lovetti poest hakkab tulema meeldivat pirukalõhna…
Habemeajaja Benjamin Barkeril olid armastav naine ja kena tütar. Kuni päevani, mil ta mõisteti süüdi kuriteos, mida mees polnud toime pannud, ning pagendati igaveseks. 15 aastat hiljem naaseb ta Londonisse Sweeney Toddi, meisterliku pardurina, kelle suurimaks sooviks on maksta kätte tema kannatused põhjustanud kohtunik Turpinile ning tolle ustavale käsilasele Beadle Bamfordile.

„Sweeney Todd: Fleet Streeti põrgulik pardur“ on ohjeldamatult iseäralik ja sünge muusikaline põnevik aastast 1979, millele on muusika ja laulusõnad kirjutanud Stephen Sondheim.

Esietendus 2.06.2018 Vanemuise suures majas

Muusikali “Sweeney Todd” litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI).

Muusikal? Ohjeldamatult iseäralik muusikaline triller. Soovitame vaadata.

Eesti Teatriliidu teatri aastaauhindade laureaat 2018. aasta loomingu eest.
Muusikaauhind: Rasmus Kull
– Sweeney Toddi muusikaliselt nõudlik roll Stephen Sondheimi muusikalises põnevikus “Sweeney Todd” ning Josefi lavakuju maitsekas kehastamine Johann Straussi operetis “Viini veri”

KAVALEHT

Esituskeel: eesti
Tablool: inglise, soome


Helilooja ja laulusõnade autor Stephen Sondheim
Näidendi autor Patrick Quentin
Tõlge eesti keelde Pirjo Jonas
Lavastaja Tanel Jonas Ugala
Muusikajuht ja dirigent Martin Sildos
Dirigent Taavi Kull
Kunstnik Iir Hermeliin
Valguskunstnik Margus Vaigur Endla
Videokunstnik Taavi Varm
Koreograaf Janek Savolainen

 

Osades Rasmus Kull või Priit Volmer RO Estonia, Maria Annus, Pirjo Jonas või Maria Listra, Jaanus Tepomees või Kalle Sepp ETA revüüteater Starlight Cabaret, Sepo Seeman või Lauri Saatpalu, Priit Strandberg või Kaarel Targo Must Kast, Lauri Liiv või Peeter Veltmann, Valter Soosalu, Merili Johanson, Simo Breede, Artur Nagel ja Oliver Timmusk

 

Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletirühm

Videod

Intervjuud

Tanel Jonase intervjuu Kuku raadio saatele "Vanemuise veerand"