Uudista

Laupäeval esietendub Vanemuises muusikal “Sweeney Todd”

Sel laupäeval, 2. juunil esietendub esmakordselt Eestis muusikal “Sweeney Todd”, mille lavastaja on Tanel Jonas.

„Sweeney Todd: Fleet Streeti deemonlik habemeajaja“ on ohjeldamatult iseäralik ja sünge muusikaline triller aastast 1979, millele on muusika ja laulusõnad kirjutanud Stephen Sondheim. Muusikali esietendus toimus 1979 Broadwayl ja 1980 West Endis, see on võitnud Tony auhinna parima muusikali kategoorias ja Olivier’ auhinna parima uue muusikali kategoorias.

„Sweeney Todd“ ei ole nunnu lugu lihapirukatest. „Sweeney Todd“ on lugu taevani kisendavast ebaõiglusest ja sellele järgnevast kättemaksust. Pardur Benjamin Barkeril oli armastav naine ja kena tütar. Kuni päevani, mil ta mõisteti süüdi kuriteos, mida mees polnud toime pannud, ning pagendati igaveseks. 15 aastat hiljem naaseb ta Londonisse Sweeney Toddina, kelle suurimaks sooviks on maksta kätte tema kannatused põhjustanud kohtunik Turpinile ning tolle ustavale käsilasele Beadle Bamfordile. Toddi endise salongi all asub nüüd proua Lovetti pirukapood, kust hakkab tulema meeldivat pirukalõhna…

Ekraniseering aastast 2007, mille peaosades Johnny Depp ja Helena Bonham Carter, pärineb Tim Burtonilt. See tõi filmile kaasa parima kunstnikutöö Oscari, Deppile komöödia- või muusikaližanri parima meesnäitleja Kuldgloobuse ning Burtonile sama žanri parima filmi priisi.

Lavastaja Tanel Jonas:

„Sweeney Todd“ on romantiline ja võimas lugu igikestvast armastusest, kättemaksust ja sellest, kuidas inimestest lihapirukaid teha. See on, ilma naljata, üks võimsamaid muusikateoseid mis kaasajal loodud. Teater on loodud suurte lugude jaoks ja suurust selles loos on, samuti mastaapi ja kirge. Ühesõnaga, seal on kõike, mida ma teatris hindan, sellepärast me seda teemegi.”

“Sweeney Toddi” näidendi autor on Patrick Quentin, eesti keelde on tõlkinud Pirjo Jonas, lavastaja on Tanel Jonas, muusikajuht ja dirigent Martin Sildos, dirigent Taavi Kull, kunstnik Iir Hermeliin ja koreograaf Janek Savolainen.

Osades Rasmus Kull või Priit Volmer (RO Estonia), Maria Annus või Hele Kõrve (Tallinna Linnateater), Pirjo Jonas või Maria Listra, Jaanus Tepomees või Kalle Sepp (ETA revüüteater „Starlight Cabaret”), Sepo Seeman või Lauri Saatpalu, Priit Strandberg või Kaarel Targo (Must Kast), Lauri Liiv või Peeter Veltmann, Valter Soosalu, Laura Kalle (Teater Ugala) või Merili Johanson, Simo Breede, Artur Nagel ja Oliver Timmusk.

Kaasa teevad Vanemuise ooperikoor, balletirühm ja sümfooniaorkester.

Piletid muusikalile “Sweeney Todd” on müügil Vanemuise kodulehel ja piletimüügi kohtades üle Eesti.

Muusikali “Sweeney Todd” litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI).

 

29.05.2018