Uudista

Algasid muusikali “Sweeney Todd” proovid

3. aprillil sai alguse kaks kuud kestev prooviperiood, mille jooksul tuuakse Vanemuise suures majas välja Stephen Sondheimi muusikal “Sweeney Todd”. Esietendus on 2. juunil 2018.

“Sweeney Toddi” lavastaja Tanel Jonas:
„Sweeney Todd“ on romantiline ja võimas lugu igikestvast armastusest, kättemaksust ja sellest, kuidas inimestest lihapirukaid teha. See on, ilma naljata, üks võimsamaid muusikateoseid mis kaasajal loodud ja võimalus, et see kõik hakkab minu koduteatri laval varsti kõlama, täidab mind ülimeeldiva erutusvärinaga. Teater on loodud suurte lugude jaoks ja suurust selles loos on, samuti mastaapi ja kirge. Ühesõnaga, seal on kõike, mida ma teatris hindan, sellepärast me seda nüüd tegema hakkamegi.”

„Sweeney Todd: Fleet Streeti põrgulik pardur“ on ohjeldamatult iseäralik ja sünge muusikaline põnevik aastast 1979, millele on muusika ja laulusõnad kirjutanud Stephen Sondheim. Muusikali esietendus toimus 1979 Broadwayl ja 1980 West Endis, see on võitnud Tony auhinna parima muusikali kategoorias ja Olivier’ auhinna parima uue muusikali kategoorias.

“Sondheim on maailma üks hinnatumaid muusikaližanri heliloojaid, kes on oma teostega võitnud lugematu publikuhulga poolehoiu ning ka väärikaid auhindu. Lisaks on ta tundliku keeletajuga osav libretist – seda saame nautida ka „Sweeney Toddis”, mida peetakse üheks tema parimaks teoseks. Sondheimi oskus maalida teksti ja muusika abil erinevaid omavahel seostatud pilte, ja luua seeläbi kaasahaaravat ning põnevat atmosfääri, on märkimisväärne. Inimesed tõmmatakse märkamatult tegevustikuga kaasa ning neid ei lasta välja enne kui päris teose lõpus,” leiab muusikajuht ja dirigent Martin Sildos.

“Sweeney Toddi” näidendi autor on Patrick Quentin, eesti keelde on tõlkinud Pirjo Jonas, lavastaja on Tanel Jonas, muusikajuht ja dirigent Martin Sildos, dirigent Taavi Kull, kunstnik Iir Hermeliin ja koreograaf Janek Savolainen.

Osades Rasmus Kull või Priit Volmer (RO Estonia), Maria Annus või Hele Kõrve (Tallinna Linnateater), Pirjo Jonas või Maria Listra, Jaanus Tepomees või Kalle Sepp, Sepo Seeman või Lauri Saatpalu, Priit Strandberg või Kaarel Targo (Must Kast), Lauri Liiv või Peeter Veltmann, Valter Soosalu, Laura Kalle (Teater Ugala) või Merili Johanson, Simo Breede, Artur Nagel ja Oliver Timmusk.

Kaasa teevad Vanemuise ooperikoor, balletirühm ja sümfooniaorkester.

Muusikali “Sweeney Todd” litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI).

04.04.2018