Karol Kuntsel

  • DRAAMANÄITLEJA
  • VANEMUISE TEATRIS AASTAST 2010

Sündinud:
21. augustil 1979 Tallinnas

Haridustee:
1998-2002 Eesti Muusikaakadeemia Kõrgem Lavakunstikool
1997-1998 Tallinna Pedagoogikaülikool (raadiorežii eriala)
1997 Kuressaare Gümnaasium
1995-1996 Wilhelm-Busch-Gymnasium (Saksamaal)
1994-1995 Kuressaare Gümnaasium
1986-1994 Orissaare Keskkool

Lavatee:
– aastatel 2002 – 2008 Ugala näitleja
– alates 2010 Vanemuise draamanäitleja

Praegused rollid Vanemuises:

– Adam – Holcroft “Elamise reeglid” (2018)
– Soome tuuslar / Soome sepa keskmine poeg / Olevipoeg / Peipsi sortsi poeg / Pajahoidja / Lapu tark Varrak – Kreutzwald / Laumets “Kalevipoeg” (2018)
– Theodor – Campbell “Beatrice” (2017)
– Jorgen Tesman – Ibsen/Friel “Hedda Gabler” (2017)
– Pettson – Nordqvist “Pettson ja Findus” (2012)
– Gerry Buss – Cooney “Minu järel, seltsimees!” (2013)

 

Varasemad rollid Vanemuises:
– Tööõpetuse õpetaja – Strisdanddolia Vai “Kuidas kuningas kuu peale kippus” (2009)
– Krahv Rivers – Shakespeare “Kuningas Richard Kolmas” (2009)
– Hans Pekk – Oksanen “Puhastus” (2010)
– Bradley – Shepard “Maetud laps” (2010)
-Rolf Gruber – Rodgers “Helisev muusika” (2010)
– Advokaat Kurg – Vilde “Tabamata ime” (2011)
– Karu, Albert – Unt “Viimnepäev” (2011)
– Aleks – Myllyaho “Harmoonia” (2011)
– Osales kontsert-lavastuses “Hispaania öö” (2011)
– Bert – Sherman “Mary Poppins” (2011)
– Paavo jpt – Vadi “Tagasi Eestisse” (2012)
– Maestro Kukaracha – Jancis “Morten Viks lollide laeval” (2012)
– Raul Kaikmets – Pakk “Inimese parimad sõbrad” (2012)
– Miss Lynch – Jacobs / Casey “Grease” (2013)
– Coleman – McDonagh “Üksildane lääs” (2013)
– Konstantin Gavrilovitš Treplev – Tšehhov “Kajakas” (2014)
– Noor jahimees  – Wallis / Jääger “Kaks vana naist” (2014)
– Roll lavastuses – Teede “Estoplast” (2014)
– Kooliõpetaja ja  fotograaf – Kauksi Ülle “Obinitsa” (2015)
– Leiutajateküla kooli direktor; Lumemees Karl – Põldma / Ernits “Lotte Unenäomaailmas” (2015)
– Pearu – Tammsaare / Lennuk „Meie oma tõde, meie oma õigus“(2015)
– Rodrigo / Ülemjuhataja – Shakespeare “Othello” (2016)
– Rex LInden – Priestley “Perekond Linden” (2016)
– Bernard Nightingale – Stoppard “Arkaadia” (2016)

Rollid mujal:

– Filipp – Dostojevski “Kuritöö ja karistus” (Tallinna Linnateater, 1999)
– Artemon – Tolstoi / Nüganen “Burattino” (diplomilavastus, Tallinna Linnateater, 2000)
– Yorki hertsog, Porthose teener – Dumas / Nüganen “Musketärid – kakskümmend aastat hiljem” (Tallinna Linnateater, 2001)
– Leo Saalep, Seitsmes härra – Vilde “Tabamata ime” (diplomilavastus, Tallinna Linnateater, 2001)
– Aapo – Kivi “Seitse venda” (diplomilavastus, Tallinna Linnateater, 2001)
– Oliver – Karusoo “HIV” (Eesti Draamateater, 2002)
– Telegin – Tšehhov “Onu Vanja” (Ugala, 2002)
– Avigdor – Singer / Napolin “Deemon ja Ingel” (Ugala, 2002)
– Aarne Niskamägi – Wuolijoki “Niskamäe kired” (Ugala, 2002)
– Taavet – Gailit / Tammearu “Toomas Nipernaadi” (Ugala, 2003)
– Suctitis, Ori – “Koturnijad ehk Kui nalja ei saa siis meie ei mängi” (Ugala, 2003)
– Dr Boxclever – Horsler “Lõika maha ja lase jalga” (Ugala, 2003)
– Gööside pealik, Vaim – de Coster / Gorin “Thijl Ulenspiegel” (Ugala, 2003)
– Jean Passepartout – Verne “80 päevaga ümber maailma” (Ugala, 2004)
– George Merry – Stevenson “Aarete saar” (Ugala, 2004)
– Oskar – Gahrton “Kaevame vanaema üles” (Ugala, 2004)
– Kirjanikuhärra – Vallak “Relvad vastamisi” suveteater Udriku laiul (2004)
– Toots – Luts “Suvi” (Ugala, 2005)
– Paul – Beaton “Õnnetunne” (Ugala, 2005)
– Rahvas – August Kitzberg “Libahunt” (Ugala, 2006)
– Pelle – Lindgren “Väike Tjorven Soolavareselt” (Ugala, 2006)
– Georg von Bock – Kross “Keisri hull” (Ugala, 2006)
– John F. Kennedy – Nuotio / Brännare “Marilyn” (Ugala, 2007)
– Hector Vigneron – “Opera Comique” (Ugala, 2007)
– Jasper Kõlu – Aardam “Börs ja Börsitar” (Ugala, 2007)
– Veli, teine kahtlane vagabund – Kangermann “Naabri Mari” (Ugala, 2007)
– Runar Karlsson – Külatasku “Runar & Kyllikki” (Ugala, 2007)

Rollid filmides, telelavastustes, kuuldemängudes:
Mängufilm “Stiilipidu”, rež.Peeter Urbla (Exitfilm, 2005)
U.Lennuk “Liivakellade parandaja” rež. Anu Aun (Exitfilm, 2004)
Mängufilm “Nimed marmortahvlil” rež. E.Nüganen (Taska Production, 2002 )
Robert – “Kodu keset linna” (TV3)
Tanel – “Ohtlik lend” (ETV)
Tom – “Saame kokku Tomi juures”
Artemon – Tolstoi / Wimberg “Buratino tegutseb jälle”
Jake – “Tweeniepõngerjad” (BBC lastesaate dubleerimine )
Emil – Krohn “Emili sõber” lav K.Nurm (1988)
Tom – kuuldemäng,  Williams “Elamiskõlbmatuks tunnistatud” lav.E.Spriit

Tunnustus:
Ugala publikupreemia “Kuldõun” laureaat 2005 (Joosep Tootsi roll lavastuses “Suvi”)
Draama 2003 laureaat – täpse ja intensiivse kohaloleku eest
Parim näitleja, Ugala kolleegipreemia 2004
Parim näitleja, “Banaanikala” festivalil (Artemoni roll lavastuses “Burattino”)
Parim näitetrupp (ETV kolleegipreemia 2007)
Vanemuise loomenõukogu draama aastaauhind 2011
Teater Vanemuine – Aasta vanemuislane 2014

Kuula intervjuud – Karol pälvis loomenõukogu aastaauhinna