Tõrksa taltsutus

L 16. nov 19:00 Suures majas
N 28. nov 19:00 Suures majas
R 06. dets 19:00 Suures majas
L 14. dets 19:00 Suures majas
R 17. jaan 19:00 Suures majas
N 30. jaan 19:00 Suures majas
N 13. veebr 19:00 Suures majas
L 15. märts 19:00 Suures majas
R 04. apr 19:00 Suures majas
N 08. mai 19:00 Suures majas

Tõrksa taltsutus

William Shakespeare’i 1594. aastal kirjutatud komöödia viib meid ajas 400 aastat tagasi, mil Itaalia kuulsas ülikoolilinnas Paduas hakkavad hargnema iseäralikud sündmused. Ühes väga rikkas peres elavad kaks tütart, kellest vanem, Katharina, „…on linnas kurja keele pärast kuulus“, kuid nooremat, Biancat, tuntakse tolle vooruslikkuse tõttu. Kui viimasel on palju kosilasi, siis tõrksat Katharinat ei taha mitte keegi. Tütarde isa otsus on aga kindel: nooremat ei anna ta mehele enne, kui ka vanem on endale kaasa leidnud. See jätab Bianca kosilased pika ninaga ning armastajad on lootust kaotamas.

Siis aga saabub Paduasse noormees Petruchio, kelle plaan on selge: leida endale rikas naine. Katharina näib talle sobivat ning naise tuntud tõrksus meest ei heiduta:  „…ta alistub/sest olen karm, ei kosi ma kui laps.“ See avab ka Bianca soosijatele võimaluse teda siiski kosida. Kui kaugele võib aga inimene oma tahtmise saavutamiseks minna? Kui inimesele on antud võim mägesid liigutada, siis millal ja kuidas oma andi kasutada, et kannatama ei peaks teised? Keda tõsta kuningaks, keda alandada orjaks? Kuidas eristada tõelist näilisest?

Komöödia kolmes vaatuses kahe vaheajaga

Esietendus Vanemuise suures majas 23. aprillil 2022

KAVA


Autor William Shakespeare
Tõlkija Georg Meri
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Priit Strandberg
Stsenograaf Maarja Meeru
Kostüümikunstnik Gerly Tinn
Liikumisjuht Marika Aidla
Muusikajuht Ele Sonn
Valguskunstnik Margus Vaigur Endla

Osades Maria Annus, Maarja Johanna Mägi, Veiko Porkanen, Oskar Seeman, Ken Rüütel, Kristjan Üksküla Külalisena, Markus Habakukk Kuressaare Teater, Andres Mähar, Hannes Kaljujärv, Janek Joost Külalisena, Karol Kuntsel, Priit Strandberg ja Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased

Intervjuud

Lavastaja Priit Strandberg "Tõrksa taltsutuse" lavale toomisest | "Delta" | 25.04.2022

Näitlejad Maria Annus ja Veiko Porkanen lavastusest ja oma rollidest | "Vanemuise veerand" | 21.04.2022

Lavastaja Priit Strandberg rääkis saates "Vanemuise veerand" põgusalt prooviperioodi eesootavast lavastusest (6.01.2022).