Uudista

Vanemuise kevadhooaja piletid nüüd müügil

Alates tänasest, 26. oktoobrist on müügil kogu Vanemuise 151. hooaja etenduste piletid. Jaanuarist maini jõuavad Vanemuises lavale 4 uut draamalavastust, 2 ooperit, balletiõhtu ning mitu eriilmelist kontserti.

Draamalavastustest esietendub 23. jaanuaril Sadamateatris Reimo Sagori otsinguline draama „Ulmlejad“, mis uurib unistamise kaduvat kunsti ning ilu kaasaegses maailmas. Lavastuse valmimise protsessi on kaasatud ka Eesti inimeste erinevad kogemused ja unistamisega seonduvad mõtted. 13. veebruaril jõuab suures majas lavale Hella Wuolijoe näidenditel põhinev perekonnadraama „Niskamäe naised“, mille lavastab Tiit Palu. Loos on palju keerukaid suhteid ja kirglikke inimesi, ent kõige keskel seisab suur ja võimas Niskamäe talu, mis mõjutab kõigi näidendi tegelaste elusaatust. Aprillikuus võõrustame külalislavastajaid: Andres Noormets toob 10. aprillil Sadamateatris välja saksa kirjaniku Ferdinand von Schirachi draama „Terror“, kus rullub lahti keerukas kohtuprotsess ning iga etenduse lõpus saab publik langetada kuuldu ja nähtu kohta oma süüdi- või õigeksmõistva otsuse. Vanemuise väikeses majas esietendub 17. aprillil Jaanus Rohumaa lavastus John B. Priestley draamast „Inspektor tuleb“. Selles näidendis koputab ühel õhtupoolikul väga lugupeetud perekonna koduuksele inspektor ja see, mis tal öelda on, võtab pere tummaks.

Oopereid esietendub kevadel kaks: esmakordselt jõuab Eestis teatrilavale Gaetano Donizetti kirglikust armastusest rääkiv ooper „Linda di Chamounix“ (esietendus 13. märtsil Vanemuise väikeses majas, muusikajuht Risto Joost), mille lavastab Robert Annus. 14. mail jõuab lavale aga uus eesti algupärand, Ardo Ran Varrese A. H. Tammsaare romaanil põhinev ooper „Põrgupõhja uus Vanapagan“ , mille muusikajuht on Risto Joost ning lavastaja Vilppu Kiljunen Soomest.

Lisaks toob muusikaosakond 28. jaanuaril välja Veljo Tormise ballett-kantaadi „Eesti ballaadid“, muusikalihitte esitatakse jaanuarikuus kontserttuuril „Memory“ ning kontserdihooaja võtab 29. aprillil kokku Vanemuise Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert. Traditsiooniline Sümfooniaorkestri suvine kontsert Kassitoomel leiab aset 1. augustil.

Balletiõhtu „Metamorfoosid“ koondab kolme noore andeka koreograafi mõttemaailmad: 2018. aastal Vanemuise teatri korraldatud noorte koreograafide konkursi võitnud Jack Traylen, stepptantsust inspireeritud Matthew Jordan ning Eesti Teatriauhindade mitmekordne laureaat Jevgeni Grib (RO Estonia) otsivad vastuseid läbi neile omase kehakeele. Osaleb terve balletitrupp, esietendus toimub 26. märtsil Vanemuise suures majas.

Kevadpoolaasta repertuaarist leiab ka mitmeid nimetusi, mis naasevad mängukavva pärast mõningast pausi, näiteks sõnalavastused „Beatrice“ ja “Armuke”, ooper „Carmen“, operett „Viini veri“ ning tantsulavastused „Lageda laulud“ ja “Neid oli kolm õde”.

Täpsema info uuslavastuste kohta leiate Vanemuise kodulehelt  www.vanemuine.ee. Kevadhooaja piletid on müügil Vanemuise kassades ja Vanemuise kodulehel.

26.10.2020