Inspektor tuleb

Inspektor tuleb

Euroopa on peale eelviimast sajandivahetust jõudnud oma kuldaega. Teadus ja tehnika elavad üle tormilisi arenguid. Inimene võib lennata õhus ja sõita ümber maailma. Kunstis, muusikas ja kirjanduses valmivad uued meistritööd. Inimsuhetes valitseb harmoonia ja kõigil on selge ettekujutus sellest, kuidas maailm toimib.

Aga ühel päeval juhtub midagi sellist, mida keegi meist ei osanud oodata. Ühel päeval seisab ukse taga Inspektor.

BIRLING: Teate, selles loos ei ole midagi hämarat või skandaalset, vähemalt mis minusse puutub. Asi on absoluutselt selge, ja et see juhtus juba rohkem kui poolteist aastat tagasi, siis ei ole sel tõenäoliselt mitte mingisugust pistmist tolle õnnetu tüdruku enesetapuga. Või kuidas, inspektor?

INSPEKTOR: Ei, söör. Ma ei saa teiega nõustuda.

Teatrikülastaja tagasiside

“Kaua aega pole juhtunud nägema nii sisukat ja mõtlemapanevat lavastust, mis lubab olla aus iseenda vastu, teisi kaasa kiskudes. Rõõmustas Aivar Tommingas, talle sobiva rolliga ja etendust kandev jõud, Maarja Johanna Mägi. Etenduse muusikaline lahendus rõhutas tegevust. Tasub nautida seda etendust.” (Elvi Saar)

Esietendus 23. septembril 2021 Vanemuise väikeses majas

KAVA


Autor John B. Priestley
Tõlkija Anne Lange
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Jaanus Rohumaa
Kunstnik ja valguskunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Osades Aivar Tommingas, Piret Laurimaa, Saara Nüganen, Jaanus Tepomees, Veiko Porkanen, Maarja Johanna Mägi, Hannes Kaljujärv

Intervjuud

Intervjuu lavastaja Jaanus Rohumaaga Kuku raadio saates "Vanemuise veerand"