Uudista

Vanemuine tutvustab õpetajatele teatrihooaega

Vanemuise teater avab 15. septembril väikese maja teatriuksed Lõuna-Eesti koolide ja lasteaedade õpetajatele, et tutvustada võimalusi koolitunni läbiviimiseks teatris ning uuslavastusi, mida koos lasteaialaste ja õpilastega külastada. 

Vanemuise teatri õpetajate infopäeval saavad õpetajad ülevaate draama-, balleti- ja muusikalavastustest, mis täiustaksid eri kooliastmete õpilaste ainetunde. Tervitussõnad ütleb Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Risto Joost ning hooaega tutvustab dramaturg Sven Karja. Vanemuise noortetöö osakond tutvustab oma programme, ekskursioonide, teatritundide ja töötubade võimalusi.

Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul peaks teatrikülastus olema koolitunni lahutamatu osa, sest teatris kohtuvad nii paljud eri maailmad, mida käsitletakse ka kooli klassiruumis või lasteaia õppetöös. „Loodame infopäevaga anda õpetajatele ideid ainetunni sidumiseks teatriga, avardades läbi lavastuste või haridusprogrammide õpilaste silmaringi ja mõttemaailma elulistel teemadel, mida leiab igast teatritükist,“ jagas Loonurm.

Infopäeval osalevad õpetajad saavad osa ooperietendusest „Cyrano de Bergerac“, mis on Eino Tambergi muusika ja Jaan Krossi libreto sümbioosis sündinud ooper Edmond Rostand’i näidendi ainetel.

Lavastused lasteaialastele ja õpilastele

Lasteaialastele ja nooremale kooliastmele sobivad teatrikülastuseks näiteks muusikaline muinasjutt „Peeter ja Hunt“, muinasjutt „Punamütsike“, tantsulavastus „Naksitrallid 2: rotid ründavad“, muusikal „Sipsik“, koguperelavastused „Kunksmoor ja kapten Trumm“ ja „Marta ja Miisu“ ning kontsert „Väike hommikumuusika“.

Keskmise ja vanema kooliastme õpilasi ootame vaatama kasvuvaludraamat „Mitte midagi“, tantsulavastust „kriis.ID“ ja muinasjuttu „Vennad Lõvisüdamed“.

Vanemale kooliastmele sobivad teatrielamuseks ooperid „Põrgupõhja uus Vanapagan“ ja „Cyrano de Bergerac“, komöödia „Pisuhänd 2“, draamalavastused „Niskamäe naised“ ja „Kirsiaed“.

Etendused vaadatud, kutsume gümnaasiuminoori analüüsima oma teatrikogemust ja osalema kriitikakonkursil „Arukas arvustaja“.

Vanemuise noortetöö osakond kutsub õpilasi veetma koolipäeva teatris ja osalema Vanemuise, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia koostööprogrammides.

11.09.2023