Pisuhänd 2

R 10. mai 19:00 Suures majas
K 15. mai 19:00 Suures majas

Pisuhänd 2

MATILDE: Aga kui „Pisuhänna“ kuulsus kord kahvatama lööb – kas võiksid Sandrit tulevikuski – nii kälimehe poolest – mõne uue romaaniga aidata?

PIIBELEHT: Hää meelega, kui mul mõni töö sule all jälle nõnda kujuneb, et teda auhind ähvardab!

Eduard Vilde tuntuima näidendi „Pisuhänd“ lõpus jääb õhku võimalus, et Tiit Piibelehe teeneid vajatakse veel. „Pisuhänd 2“ jätkab sealt, kus „Pisuhänd“ lõpeb. Ludvig Sanderi näilik kirjanduslik ja seltskondlik edu vajab uut võitu, mille osas saab abi osutada ainult Tiit Piibeleht.

Aeg liigub edasi, inimesed oma sisimas aga ei muutu. Ikka leidub keegi, kes soovib endale kõike seda, milleks tal pole ühtki eeldust. Teisel õnnestuvad asjad just nagu mängeldes. Seekord kohtume „Pisuhännast“ tuttavate tegelastega, kes on oma eludega vahepeal edasi liikunud: kes on abiellunud, kes ülikooli lõpetanud, kes end uues ametis proovile pannud. Kuid endiselt hoiab seda maailma toimimas igavene loodusseadus: „Kord Vestmann all ja Piibeleht peal, siis jälle Piibeleht all ja Vestmann peal“.

Vilde „Pisuhänd“  valmis 1913. aastal, „Pisuhänd 2“ esietendub aastal 2023, 110 aastat hiljem.

KAVALEHT

Lavastus on kahes vaatuses

Esietendus 1. aprillil 2023 Vanemuise suures majas


 

 

Autorid Eduard Vilde ja Tiit Palu
Lavastaja Tiit Palu
Kunstnik Maarja Meeru
Valguskunstnik Andres Sarv

Osades Ken Rüütel, Maarja Johanna Mägi, Karol Kuntsel, Kärt Kull, Hannes Kaljujärv, Külliki Saldre

 

 

Videod

Intervjuud

Kas „Pisuhänd 2“ on jätk Vilde loole? Kas tegelased ja jõujooned on samad? Küsimustele vastab autor ja lavastaja Tiit Palu | "Vanemuise veerand" | 30.03.2023