Kirsiaed

N 07. märts 19:00 Väikeses majas
R 15. märts 19:00 Väikeses majas
K 10. apr 19:00 Väikeses majas
L 20. apr 19:00 Väikeses majas
K 08. mai 19:00 Väikeses majas
N 16. mai 19:00 Väikeses majas

Kirsiaed

Tšehhovi „Kirsiaiast” on saanud uuema eesti teatri klassikavaramu. Nüüdne Vanemuise lavastus on näidendi kümnes lavaversioon Eestis sellel sajandil, millele on eelnenud mitu kuulsat lavastust varasemast ajast. Mis saladus siis ikkagi peitub selles enam kui sada aastat tagasi kirjutatud näitemängus, milles on vaid üks suurem väline sündmus: kirsiaia oksjon ja selle mahamüümine? Tõsi, Tšehhovi meistrikäega kirja pandud tegelastegaleriist leiab palju muud põnevat: näiteks varjatud kiindumusi, kiivust, pettumusi, tülpimust ja ükskõiksust.

Priit Strandberg: „Tšehhov nimetab oma äärmuslikku melanhooliasse kalduvaid näidendeid ise hoopis komöödiateks. See osutus räägib nii mõndagi Tšehhovi loomingu kohta laiemalt: nutu sees on alati naer, lootusetuses lootus, lõpu sees algus, kurbuse sees ilu. See teeb tema näidendite tegelased elusaks, inimlikuks ja armsaks. Autori viimane näidend „Kirsiaed“ tõstatab küsimuse ajatutest ja ajalikest väärtustest. Kes oleks nõus müüma maha näiteks armastuse ja millise raha eest? Või lapsepõlve? Aeg möödub halastamatult ning unistustest saab reaalsus või valus kaduvik. Millest siis unistada, mille nimel elada? Mälestuste? Kannatuste? Või igaviku?

Lavastus on kahes vaatuses

Esietendus 4. veebruaril 2023 Vanemuise väikeses majas

KAVALEHT

 


Autor Anton Tšehhov
Tõlkijad Ernst Raudsepp, Toomas Kall
Lavastaja Priit Strandberg
Kunstnik Liisa Soolepp
Valguskunstnik Margus Vaigur Endla
Muusikalised kujundajad Priit Strandberg ja Ele Sonn
Liikumisjuht Marika Aidla
Osades Piret Laurimaa, Linda Porkanen, Karol Kuntsel, Andres Mähar, Ken Rüütel, Margus Jaanovits, Marika Barabanštšikova, Jüri Lumiste, Lena Barbara Luhse, Aivar Tommingas, Kristjan ÜkskülaTheatrum, Helo Kaplinskikülalisena, Margus Kits, Gustav Nikopensiuskülalisena, Randmar Tuulemäekülalisena, Einar Susikülalisena, Martin Metsanurkkülalisena

 

 

 

 

Videod

Intervjuud

Lavastaja Priit Strandberg avab, mis köitis teda Anton Tšehhovi näidendi juures enim | "Vanemuise veerand" | 2.02.2023