Kaunitar ja koletis

Kaunitar ja koletis

Disney muusikal

Kui sulle meeldib hea muusika, kui sa armastad muinasjutte – maagilisi, müstilisi ja ilusad lugusid ja kui sa usud armastusse, siis on „Kaunitar ja koletis“ mõeldud just sulle!

Georg Malvius, lavastaja

Muusikali „Kaunitar ja koletis“ aluseks on Disney Pictures’i 1991 linastunud muusikaline animafilm, mis omakorda on loodud Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’i klassikalise prantsuse muinasjutu ainetel. „Kaunitar ja koletis“ on lugu südametust ja kõrgist printsist, kes on võlukunsti abil muudetud inetuks olendiks karistuseks liigse isekuse eest. Selleks, et oma inimesekuju tagasi saada, peab koletis äratama armastuse ilusas noores naises ja seda enne, kui on liiga hilja…

„Kaunitar ja koletis“ on mõeldud tõelisele Disney filmide fännile. Rohked tantsu- ja laulunumbrid lummavad muusikalide austajaid glamuuri ja erakordsete efektidega ning võluvad väiksemaid vaatajaid fantaasiaküllaste tegelastega.
Imeilus armastuslugu ei jäta kedagi külmaks – värvikas lavastus tuletab suurtele ja väikestele meelde, et kõik ei ole alati nii, nagu esialgu paistab: teinekord võib koledast saada ilus ja esmapilgul ilusana näiv osutub tühiseks.

KAVALEHT

NB! Laval kasutatakse ka strobovalgust – mitte küll palju, kuid siiski!

Esituskeel: eesti
Tablool: inglise, soome
Nutiseadmes: inglise, soome, vene
Alexela KM tablool: inglise, soome

Esietendus 24.11.2018 Vanemuise suures majas


Helilooja ALAN MENKEN
Laulusõnad HOWARD ASHMAN & TIM RICE
Libreto LINDA WOOLVERTON
Originaallavastus DISNEY THEATRICAL PRODUCTIONS
Originaali lavastaja ROBERT JESS ROTH

Lavastaja Georg Malvius (Rootsi)
Muusikajuht Martin Sildos
Koreograaf Adrienne Ǻbjörn (Rootsi)
Lavakunstnik Iir Hermeliin
Valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi)
Kostüümikunstnik Mare Raidma
Lavavõitluse seadja Kaire Russ
Tõlkijad Tõnu Oja ja Villu Kangur

 

Osades Saara Pius (Rakvere Teater) või Kärt Anton, Kalle Sepp (ETA revüüteater „Starlight Cabaret”) või René Soom (RO Estonia), Aivar Tommingas või Lauri Liiv, Silver Laas või Juss Haasma, Mihkel Tikerpalu (Nukuteater) või Oliver Timmusk, Andres Mähar või Simo Breede, Merle Jalakas või Ele Millistfer, Anett Viinalass või Nele-Liis Vaiksoo, Norman Salumäe või Saamuel Pilpak, Karmen Puis või Kristina Vähi, Risto Orav

Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester

Videod