Uudista

Vanemuises esietendub koguperemuusikal „Kaunitar ja koletis“

Sel laupäeval, 24. novembril kell 18 esietendub Vanemuise suures majas Disney koguperemuusikal „Kaunitar ja koletis“, mille lavastaja on Georg Malvius. Tallinnas Alexela kontserdimajas toimub esietendus 11. jaanuaril 2019.

„Kaunitar ja koletis“ on lugu südametust printsist, kes on muundatud koletiseks, et teda isekuse eest karistada. Et uuesti inimeseks saada, peab koletis õppima armastama kaunist noort neidu, kelle ta on oma võlulossi vangistanud. Aga aega selleks pole liiga palju jäänud…

Muusikali „Kaunitar ja koletis“ aluseks on Disney Pictures’i 1991. aastal linastunud muusikaline animafilm, mis omakorda on loodud Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’i klassikalise prantsuse muinasjutu ainetel. „Kaunitari ja koletist“ on Broadwayl mängitud tervelt 13 aastat ning muusikali on lavastatud peaaegu 40 riigis. Lisaks on  Broadway originaallavastus nomineeritud üheksale Tony auhinnale, sealhulgas parima muusikali tiitlile.

Vanemuise teatril on õigused lavastada muusikalist „Kaunitar ja koletis“ uus versioon. Seda tehes on lavastusmeeskond ja töökojad mõelnud tõelisele Disney filmide fännile – tulemus on täpselt selline, nagu me tahame publikule üht muinasjuttu näidata! Laval on rohked tantsu- ja laulunumbrid, kaunid ja fantaasiaküllased kostüümid, efektne lavakujundus ja erakordse näitlejameisterlikkusega kujutatud karakterid.

Muusikali helilooja on Alan Menken, laulusõnade autor Howard Ashman ja Tim Rice, libreto autor Linda Woolverton, Disney originaali lavastaja Robert Jess Roth.
Muusikali lavastab Vanemuise teatris Georg Malvius (Rootsi), muusikajuht on Martin Sildos, koreograaf Adrienne Ǻbjörn (Rootsi), lavakunstnik Iir Hermeliin, kostüümikunstnik Mare Raidma, valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi), tõlkijad Tõnu Oja ja Villu Kangur.

Osades Saara Kadak (Rakvere Teater) või Kärt Anton, Kalle Sepp (ETA revüüteater „Starlight Cabaret”) või René Soom (RO Estonia), Aivar Tommingas või Lauri Liiv, Silver Laas või Juss Haasma, Mihkel Tikerpalu (Nukuteater) või Oliver Timmusk, Andres Mähar või Simo Breede, Merle Jalakas või Ele Millistfer, Anett Viinalass või Nele-Liis Vaiksoo, Norman Salumäe või Saamuel Pilpak, Karmen Puis või Kristina Vähi ja Risto Orav.

Lavastuses teevad kaasa Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester.

http://www.vanemuine.ee/repertuaar/kaunitar-ja-koletis-3/

Muusikali “Kaunitar ja koletis” litsents kuulub Music Theatre Internationalile (MTI).

21.11.2018