Uudista

Vanemuise teatris tehakse viimaseid proove Disney koguperemuusikali KAUNITAR JA KOLETIS lavaletoomiseks

Disney muinaslood on teada ja tuntud publikumagnetid – filmides on loodud maailm, millesarnast päriselus raske ette kujutada. Vanemuise tehnilised töötajad on aga suutnud teostada võimatu ja lavastusmeeskonna kõige püüdmatumad ideed on teatrilaval realiseerumas. Lavastuse tarbeks on õmmeldud sadu kostüüme, dekoreeritud kilomeetri jagu rekvisiite ja dekoratsioone ning ehitatud valmis muinasjutuline päris loss.

Muusikal „Kaunitar ja koletis“ on nüüdsest Vanemuise suurim muusikaliproduktsioon jättes mastaabilt ja ettevalmistuse mahult seljataha ka senise hittlavastuse „Ooperifantoom“.

Lugu ise on aga täpselt selline, nagu me tahame publikule üht muinasjuttu näidata – maagiline, fantaasiarikas ja särav. Armastatud muinasjutust tehtud muusikal on tõeline vaatemäng nii noortele kui ka vanadele: tegemist on tõelise pereteatriga oma täies hiilguses. Disney „Kaunitar ja koletis“ on Broadwayl mängukavas olnud tervelt 13 aastat ning muusikali on lavastatud peaaegu 40 riigis. Oscari võitnud animafilmil põhinevas lavastuses kõlavad Alan Menkeni ja Howard Ashmani laulud, millele on lisatud uusi lugusid Menkenilt ning lisaks Tim Rice’ilt. Broadway originaallavastus nomineeriti üheksale Tony auhinnale, sealhulgas parima muusikali tiitlile.

Vanemuise teatris välja tuleva originaallavastuse lavastaja on Georg Malvius (Rootsi), muusikajuht Martin Sildos, kunstnik Iir Hermeliin, kostüümikunstnik Mare Raidma, koreograaf Adrienne Ǻbjörn (Rootsi) ja valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi).

Peaosatäitjad on Saara Kadak või Kärt Anton, Kalle Sepp (ETA revüüteater „Starlight Cabaret”) või René Soom (RO Estonia), Aivar Tommingas või Lauri Liiv, Silver Laas või Juss Haasma, Mihkel Tikerpalu (Nukuteater) või Oliver Timmusk, Andres Mähar või Simo Breede, Merle Jalakas või Ele Millistfer, Anett Viinalass või Nele-Liis Vaiksoo, Norman Salumäe või Saamuel Pilpak, Karmen Puis või Kristina Vähi, Risto Orav.

Muusikal „Kaunitar ja koletis“ esietendub 24. novembril kell 18 Vanemuise suures majas.

16.11.2018