Loe

Vanemuine toob lavale muinasjutulise armastusloo

Raimu Hanson, Tartu Postimees
Vanemuise suures majas esietendub laupäeval koguperemuusikal «Kaunitar ja koletis». Lavastaja Georg Malviuse sõnul on see mõeldud neile, kellele meeldib hea muusika, kes armastavad muinasjutulisi, maagilisi, müstilisi ja ilusad lugusid ning kes usuvad armastusse.

Lugu algab südametu printsi karistamisest isekuse eest. Nõid muudab ta sarviliseks ja küürakaks koletiseks. Et uuesti ilusaks meheks saada, peab ta õppima armastama kaunist neidu. Üks selline tulebki lossi, kuhu koletis on vangistanud tema isa, ja jääb isa asemele vangistusse.

Eilehommikuses läbimängus, kus on tehtud ka siin avaldatud foto, oli koletise osas Rene Soom (sama osa on ära õppinud Kalle Sepp), kaunis neiu Belle oli Saara Kadak (võib olla ka Kärt Anton) ja isa kehastas Andres Mähar (teises koosseisus Simo Breede).

Helilooja Alan Menkeni kirjutatud muusikali «Kaunitar ja koletis» aluseks on filmikompanii Disney Pictures aastal 1991 toodetud muusikaline animafilm. Vanemuisel on õigus lavastada muusikali uus versioon ja see on üsna disneylik: vaatajate ees on rohked tantsu- ja laulunumbrid, fantaasiaküllased kostüümid ja efektne lavakujundus, rääkimata näitlejate meisterlikult esitatud karakteritest.

Peale nimetatud näitlejate on trupis Aivar Tommingas või Lauri Liiv, Silver Laas või Juss Haasma, Mihkel Tikerpalu või Oliver Timmusk, Merle Jalakas või Ele Millistfer, Anett Viinalass või Nele-Liis Vaiksoo, Karmen Puis või Kristina Vähi jt.

Lavastuse muusikajuht on Martin Sildos. Kaasa teevad Vanemuise ooperikoor, balletitrupp ja sümfooniaorkester.

(23.11.2018, Tartu Postimees)

23.11.2018