Uudista

Vanemuine ootab teatripublikut kodukohvikutesse

Vanemuise teatri 154. hooaja alguse puhul avavad vanemuislased sel laupäeval, 26. augustil kell 11-15 üle Tartu kaheksa kodukohvikut, et kostitada teatrisõpru eripärase menüü ja ülesastumistega oma kodustes hoovides. Kohvikukülastajaid oodatakse valima oma lemmikkohvikut.

Vanemuise kassas teatrisõbrale pileteid ulatavad ja teatrirepertuaari tutvustavad kassapidajad avavad sel päeval teatrikassa kohvikus Kitzburger. Karlovas Kitsbergi 2 aadressil asuvas kohvikus pakutakse muu hulgas mahlaseid burgereid ja maitsvat suppi.

Õie 21 aadressil avab end Jõulukohvik, oodates külla kõiki, kes juba hirmsasti jõule igatsema hakanud. Täikalt saab soetada varajasi jõulukinke ning külla tuleb ka jõuluvana. Menüügi on täis jõulumeeleolu: pakutakse praekapsast, verivorste ja piparkooke.

Kohvikus Müürgel (Jaama 10) saab maitsta, millised gurmeesupid on kokku keetnud ja (vegan)suupisted valmistanud Vanemuise ooperikoori artistid. Muu hulgas saab soetada värskelt küpsetatud (juuretise)saiu ning soovijad saavad osa lühiloengust, mis käsitleb miljööväärtusliku ja muinsuskaitse all oleva maja ja maakivimüüri lugu. Kohvikukülastajatel on võimalus kulgeda ka müüri kohal kõrguvale terrassile, nautides peaaegu 180kraadi vaadet Tartule, kuid Toomemäega täpselt vastupidises suunas.

Aastatetagune menukohvik Pirukate peaproov naaseb teatripubliku ette, et kostitada heledaid kõhte rikkaliku pirukamenüüga aadressil Jakob Hurda 33! Kodukohvikus esineb kauaaegse Vanemuise sümfooniaorkestri orkestrandi Margus Kitse kokku kutsutud trio. Kitse kõrval musitseerivad Aivar Eimra ja Anna Šulitšenko. Kindlasti ei saa mööda vaadata ka vanakraamiletist.

Vanemuise orkestrandid koos muusikutest sõpradega kutsuvad Riia 30 asuvasse muusikat täis hoovikohvikusse Puu- ja plekihoov. Menüüs on kodused küpsetised ning musitseerimas Vanemuise orkestri erinevad koosseisud ning Vahtsõliina torod. Avatud on ka täika.

Barbieland avab roosa fantaasiamaailma aadressil Lehe 6 (Räni alevik, Tartumaa). Rikkaliku menüü hulgas on näiteks hot dog, külm keefirisupp, soe supp, mannavaht ning maitseõnne saab proovile panna koogilotos! Barbie toob Vanemuise kostüümilaost välja oma roosad kostüümid, mida kõik saavad selga proovida ja Õhku Täis Unistuse poolt püsti pandud fotoseina juures end jäädvustada. Keskpäeval saab nautida Vanemuise ooperikoori artisti Oliver Timmuski hoovikontserti.

Tamme pst 109 avab uksed Kunksmoori teemaja. Laevakokkade letist saab anergjasuppi ja lihavardaid ning kajaka letist magusaid ja soolaseid küpsetisi, sh ooperisolistide Karmeni ja Simo küpsetisi, „Kunksmoor ja kapten Trumm“ lavastaja Janeki maiust, aga ka vanemuislaste majasisesel küpsetusvõistlusel parimaks tunnistatud Mari pirukat. Keskpäeval jõuab läbi vahuse merevee värava-sadamasse kapten Trumm, keda saatmas imelise lõõtsamängimisoskusega Junga. Kõlama hakkab laul ja pillimäng. Kohviku tulu läheb SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi.

Vanemuise õmblustuba ja dekoratsiooniala avavad ühise kohviku Vanemuise väikese maja hoovil (Vanemuise 45a). Kohviku Keisri uued rõivad menüü pakub kulinaarseid üllatusi ning avatud on pop-up-„lava“: kes tunneb, et ei saa mitte vaiki olla, siis hoovipoolne trepp on justkui lavaks loodud.

Vaata kõiki kohvikuid Google kaardil: tinyurl.com/kodukohvik

Lemmikkohviku hääletus

Kiituseks kohvikupidajatele palutakse külastajatel 26. augusti vältel anda hääl kõige sümpaatsemale kodukohvikule. Kõikide hääletajate vahel loositakse välja teatripileteid.

Tagasi teatrisaalis

Vanemuise teatrisaalidesse oodatakse publikut alates 2. septembrist. 154. hooaja esimesel nädalal on mängukavas ooper „Kaubamaja“, muusikal „Sipsik“, sümfooniaorkestri hooaja avakontsert, komöödia „Pisuhänd 2“ ning Teatri Kodus esietendub „Kunksmoor ja kapten Trumm“.

Kogu Vanemuise teatri repertuaariga saab tutvuda www.vanemuine.ee.

150. hooajal uksed avanud Pirukate peaproov tuleb taas.

14.08.2023