Vanemuislaste kodukohvikute päev

Vanemuislaste kodukohvikute päev

Avame Vanemuise teatri 154. hooaja vanemuislaste kodukohvikute päevaga 26. augustil kell 11-15.

Meie kohvikud ootavad Sind üle linna (vaata asukohti kaardil):

Kitzburger — A. Kitzbergi 2
Vanemuise kassas teatrisõbrale pileteid ulatavad ja teatrirepertuaari tutvustavad kassapidajad avavad sel päeval teatrikassa kohvikus Kitzburger. Kohvikus pakutakse muu hulgas mahlaseid burgereid ja maitsvat suppi.

Jõulukohvik — Õie 21
Jõulukohvik ootab külla kõiki, kes juba hirmsasti jõule igatsema hakanud. Täikalt saab soetada varajasi jõulukinke ning kell 14 tuleb külla ka jõuluvana. Menüügi on täis jõulumeeleolu: pakutakse praekapsast, verivorste ja piparkooke.

Müürgel — Jaama 10
Kohvikus saab maitsta, millised gurmeesupid on kokku keetnud ja (vegan)suupisted valmistanud Vanemuise ooperikoori artistid. Muu hulgas saab soetada värskelt küpsetatud (juuretise)saiu ning soovijad saavad osa lühiloengust, mis käsitleb miljööväärtusliku ja muinsuskaitse all oleva maja ja maakivimüüri lugu. Kohvikukülastajatel on võimalus kulgeda ka müüri kohal kõrguvale terrassile, nautides peaaegu 180kraadi vaadet Tartule, kuid Toomemäega täpselt vastupidises suunas.

Pirukate peaproov — Hurda 33
Selles kohvikus leidub rikkaliku pirukamenüü! Kodukohvikus esineb Vanemuise sümfooniaorkestri kauaaegse orkestrandi Margus Kitse kokku kutsutud trio. Kitse kõrval musitseerivad Aivar Eimra ja Anna Šulitšenko. Kindlasti ei saa mööda vaadata ka vanakraamiletist. Lapsed saavad teha glitter tätoveeringuid ning selga saab proovida ka Vanemuise kostüümilaenutuse uhkemaid kostüüme.

Kunksmoori teemaja — Tamme pst 109
Laevakokkade letist saab anergjasuppi ja lihavardaid ning kajaka letist magusaid ja soolaseid küpsetisi, sh ooperisolistide Karmeni ja Simo küpsetisi, „Kunksmoor ja kapten Trumm“ lavastaja Janeki maiust, aga ka vanemuislaste majasisesel küpsetusvõistlusel parimaks tunnistatud Mari pirukat. Keskpäeval jõuab läbi vahuse merevee värava-sadamasse kapten Trumm, keda saatmas imelise lõõtsamängimisoskusega Junga. Kõlama hakkab laul ja pillimäng. Kohviku tulu läheb SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi.

Puu- ja plekihoov — Riia 30
Vanemuise orkestrandid koos muusikutest sõpradega kutsuvad enda muusikat täis hoovikohvikusse. Menüüs on kodused küpsetised ning musitseerimas Vanemuise orkestri erinevad koosseisud ning Vahtsõliina torod. Avatud on ka täika. Lastele jagub palju toredaid tegevusi.

Barbieland — Lehe 6, Räni, Tartu maakond
Rikkaliku menüü hulgas on näiteks hot dog, külm keefirisupp, soe supp, mannavaht ning maitseõnne saab proovile panna koogilotos! Barbie toob Vanemuise kostüümilaost välja oma roosad kostüümid, mida kõik saavad selga proovida ja Õhku Täis Unistuse poolt püsti pandud fotoseina juures end jäädvustada. Keskpäeval saab nautida Vanemuise ooperikoori artisti Oliver Timmuski hoovikontserti.

Keisri uued rõivad — Vanemuise 45a, Vanemuise väike maja
Vanemuise õmblustuba ja dekoratsiooniala avavad ühise kohviku, mille menüü pakub vahvaid kulinaarseid üllatusi. Avatud on pop-up-„lava“: kes tunneb, et ei saa mitte vaiki olla, siis hoovipoolne trepp on justkui lavaks loodud.

Parima kodukohviku valimine!

Kodukohvikute külastad valisid parimaks kodukohvikuks Kunksmoori teemaja! Kiituseks saab Kunksmoor ja tema meeskond nautida sööki ja jooki restoranis Fii.
Kõikide hääletajate vahel loosisime välja teatripileteid — võitjatega on ühendust võetud.

Tutvu kohvikutega Facebooki sündmuse all!

Kohtumiseni meie kodustes kohvikutes!