Uudista

Galerii: Vanemuise teatris tähistati Külliki Saldre juubelit

Vanemuise teatri pühapäevane „Niskamäe naiste“ etendus oli pühendatud draamanäitleja Külliki Saldre läheneva juubeli eel just talle. Juubelietenduse järel anti talle üle Eesti Näitlejate Liidu auliikme tiitel.

Draamalavastuses „Niskamäe naised“ on Külliki Saldrel täita vastutusrikas Niskamäe vanaperenaise Loviisa roll, mille eest pärjati ta 2022. aastal Eesti Teatriauhindade jagamisel naispeaosa auhinnaga.

Saldrele pühendatud juubelietendusest said teiste seas osa Vabariigi President Alar Karis ja proua Sirje Karis, Tartu linnapea Urmas Klaas abikaasaga, Saldre kursusekaaslased Merle Karusoo, Peeter Volkonski, Kalju Orro, Priit Pedajas, Kadri Tamberg ja Lembit Peterson, kolleegid läbi aegade ning tema näitlejatöö austajad.

Pärast etendust õnnitlesid Saldret laval Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar ja draamajuht Tiit Palu, Eesti Teatriliidu vastutav sekretär Riina Viiding ja juhatuse liige Jaak Allik ning Eesti Näitlejate Liidu poolt Enn Lillemets ja Reimo Sagor, kes teavitasid ka näitlejannale omistatud Eesti Näitlejate Liidu auliikme staatusest. Seejärel jätkusid õnnitlused ja pidu juba privaatsemas ringis.

Külliki Saldre lõpetas 1976. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 7. lennu, mis oli viimane legendaarse teatrimehe Voldemar Panso poolt juhendatud lend.

Kohe pärast lõpetamist suundus Saldre tööle Eesti Draamateatrisse, kus ta töötas 1983. aastani. Aastatel 1984-1995 kuulus ta Ugala teatri truppi ning alates 1998. aastast on tema koduteatriks Vanemuine.

Praegu on Külliki Saldrel Vanemuise teatris rollid lavastustes „Kolm pikka naist“, „Armuleivasööja“, „Niskamäe naised“, „Kaalud“ ja „Punamütsike“. Uuslavastustest näeb teda peatselt komöödias „Pisuhänd 2“, mis esietendub 1. aprillil 2023.

Vaata galeriid | Fotograaf Heikki Leis

19.12.2022