Noortetöö (vana)

Noortetöö (vana)

Inimene õpib, kuni elab. Teater on lugude jutustajana ja elu peegeldajana üks eriti tore õppimise koht. Vanemuises tegutsevad lisaks näitlejatele, tantsijatele, lauljatele, rekvisiitoritele, kostümeerijatele, inspitsientidele ja paljudele-paljudele teistele teatritöötajatele ka Kollased Kassid. Need sõbralikud ja uudishimulikud noortetöö juhendajad ootavad lapsi ja noori tutvuma teatrimaailmaga, koos nendega saab teatris alati midagi põnevat ette võtta ja midagi uut õppida. Vanemuise noortetöö erinevad programmid on hästi seostatavad koolitundidega, huvitavat lisa leiab nii muusika-, kirjanduse- kui füüsikatunnile. Butafooria töötoas saab käed liimiseks ja kipsiplekid pükstele ning grimmitoas marrastused küünarnukkidele – tulemus on täiesti teatraalne! Kui aga teatrikülastus tundub algatuseks liiga suur ettevõtmine, siis saab erinevaid programme ja Kollaseid Kasse ka enda juurde külla kutsuda. Korraldame suuremat või väiksemat sorti teatri kõikjal, kuhu satume!

Teatritervitustega
Mall Türk, Vanemuise noortetöö juht
tel 7440 189, e-post mall@vanemuine.ee

Tule meile külla!

Koolipäev teatris

Klassist välja!

Kollase Kassi teatritund

Teatritund “Kostüümimäng”

Teatritund “Lastele keelatud”

Butafoorse koogi töötuba

Koolivaheaja Kollased Kassid

Teatriekskursioon Vanemuise suures majas

Teatriekskursioon Vanemuise väikses majas

Etenduse-eelne ekskursioon Vanemuises

Sünnipäev koos Kollaste Kassidega

Ooperihommik

Kutsu meid endale külla!

Draamatund “Valmisolek on kõik!”

Muusikatund “Appi, Ooper!?” I osa

Muusikatund “Appi, Ooper!? Eesti lavamuusika” II osa

Tantsutund “Tants läbi aegade”

Konkursid

Kriitikakonkurss “Arukas arvustaja”

Muud projektid

Mängult või päriselt

Kollase Kassi Suvekool

* * *

Vanemuise Tantsu- ja Balletikool

Meie tantsu- ja balletikool asutati 1994. aastal balletistuudiona Vanemuise teatri juurde. Stuudios anti tantsuhuvilistele lastele heal tasemel balletiharidust. 2001. aastal sai balletistuudiost MTÜ Vanemuise Tantsu- ja Balletikool, kus praegu õpib üle 150 õpilase alates mudilastest kuni väljakujunenud tantsijateni. Jätkuvalt head taset kinnitavad tunnustused ja kõrged kohad rahvusvahelistelt konkurssidelt.
Kooli eesmärk on arendada lastes juba varasest east kehaplastika abil loomingulist väljendusvõimet. Erilist rõhku pannakse klassikalisele tantsule, mis on oluliseks aluseks ka teiste tantsustiilide omandamisel. Võrreldes teiste tantsukoolidega on Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli oluliseks eripäraks tihe koostöö Vanemuise teatriga. Õpilased on esinenud Vanemuise teatri lavastustes – balletides „Giselle”, „Pähklipureja” ja lasteballetis “Kuldvõtmekese lugu”, ooperites „Talvemuinasjutt” ja „La traviata”, muusikalis „Lumekuninganna” jm. Tantsukooli lapsed osalevad ka teatritunnis “Tants läbi aegade”.
Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli juhatajaks on selle asutamisest alates Vanemuise omaaegne esibaleriin Elena Poznjak-Kõlar. Pedagoogidena töötavad koolis Vanemuise balletiartistid.

Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased osalevad tantsutunnis “Tants läbi aegade” ning Vanemuise lastelavastuses “Inetu pardipoeg”, ballettides „Pähklipureja“ ja „Lumekuninganna“, ooperilavastustes „Carmen“ ja „Aida“ ning operetiõhtul „Õhtu Kálmániga“.

Täpsem info:
– koduleht: www.balletikool.ee
– e-post: info@balletikool.ee
– telefon (+372) 56 698956

* * *

Teatriring

Teatrihuvilistele kooliõpilastele toimub alates septembrist esmaspäeviti kell 17.00 teatriring Vanemuise väikeses majas.

Juhendaja Meelis Hansing

Täpsem info:
– e-post: meelis.hansing@mail.ee