Pähklipureja

Pähklipureja

Pjotr Tšaikovski imekauni muusikaga jõulumuinasjutt on osake jõulutundest. Ballett, mida etendatakse igal aastal just jõulude ja aastavahetuse paiku, äratab ühtviisi vaimustust nii lastes kui täiskasvanutes – süda põksub vaheldumisi põnevusest ja hingeliigutusest.

Kaks orbu, Petter ja Lotta, elavad koos oma tädide Pruuni, Rohelise ja Lillaga. See on nende esimene koosveedetud jõuluaeg, kus lapsed saavad ise minna metsast jõulukuuske tooma ja seda hiljem ehtida.
Jõuluettevalmistused on täies hoos. Paljugi sellest salapärasest saginast on lastele arusaamatu, kuna nad ei ole kunagi varem jõule pidanud. Tulevad külalised, ilmub Jõulusokk kingitustega…Lotta saab endale jõulusoku pea kujulised pähklitangid ja Petter kepphobuse.

Kui külalised on ära läinud, on ka lastel aeg magama minna ja siis alles tõeliselt salapärased lood juhtuma hakkavad…

Esietendus 26. novembril 2004 Vanemuise suures majas

Tähelepanu! Kuni 3-aastased lapsed saavad etendusele sülepiletiga (võimalik osta enne etendust kassast).


 Pjotr Tšaikovski ballett

Libreto Elsa Beskovi lasteraamatu “Petters och Lottas Jul” (“Petteri ja Lotta jõulud”) ainetel Pär Isberg ja Erik Näslund
Koreograaf-lavastaja Pär Isberg (Rootsi)
Muusikajuht 
Lauri Sirp
Dirigent Lauri Sirp või Erki Pehk
Lavakujundus Bo-Ruben Hedwall (Rootsi)
Kostüümid Ann-Mari Anttila (Rootsi)
Valguskunstnik Torkel Blomkvist (Rootsi)
Osades Hayley Blackburn või Tarasina Masi, Jacob Hoover või Alain Divoux, Matthew Jordan, Diego Cardelli, Benjamin Kyprianos, Raminta Rudžionyte, Janika Suurmets, Amy Bowring, Yukimi Otsuka, Matteo Giulio Tonolo, Silas Stubbs jt.

Etendustes osalevad Vanemuise Tantsu-ja Balletikooli nooremate ja keskmiste klasside õpilased.

Videod