Klassist välja!

Klassist välja!

Lõpeta kooliaasta põnevate teatritundidega!

Et kooliaastale väärikas punkt panna, on Vanemuise teater koostanud oma populaarsematest haridusprogrammidest tunniplaani .
Kell 9-11:30 saab osaleda Vanemuise väikses majas toimuvates grupitundides.

Hooaja 2023/2024 programm

E 3.06 – algkool T 4.06 – algkool  K 5.06 – algkool
Teatritund “Kostüümimäng” Teatritund “Kostüümimäng” Teatritund “Kostüümimäng”
Balletitund Balletitund Balletitund
Hääle töötuba Hääle töötuba Hääle töötuba
VÄLJA MÜÜDUD VÄLJA MÜÜDUD

Teatritund “Kostüümimäng” – lapsed saavad teada, miks kostüüme on vaja, millest kostüüm koosneb, kes kostüümi välja mõtleb ja kes valmis teeb.
Tunni käigus proovitakse omal nahal, mis tunne on kanda lavakostüümi. Valmivad väikesed lavastused, kus kostüümi saavad selga kõik teatritunnis osalejad. Tundi viivad läbi Kollased Kassid.
Balletitund – lapsed saavad teada, kuidas balletiartisti tööpäev välja näeb, millised on varvaskingad ja tülle ning asuvad koos õpetajaga tugipuu juurde harjutusi tegema. Õpitakse selgeks balleti alustalad – käte ja jalgade positsioonid. Teeme läbi soojendusharjutused ning harjutame hüppeid ja pöördeid. Tundi viib läbi endine balletiartist Külli Reinkubjas.
Hääle töötuba – selles töötoas räägime lastele häälest, kui ühest väljendusvahendist. Tuleb juttu laulmisest ja kõnelemisest, sest mõlemaks on meil vaja häält. Teeme kõik koos hääleharjutusi ning mängime mõned temaatilised mängud. Tundi viib läbi ooperisolist Merle Jalakas.

Kohapeal moodustame 3 gruppi. Kõik lapsed saavad käia kõigis tundides.

Piletihind 11 €
Kestus 2 tundi 30 minutit

Täpsem info ja kohtade broneerimine kollanekass@vanemuine.ee