Keskmisele ja vanemale kooliastmele

 

Vanemuise Kollase Kassi Suvekool toob see aasta teie ette Lehte Hainsalu “Pikkurilli”. Lavastajateks on Kristo Toots ja Katrin Kalma. Kollase Kassi Suvekool 2018 toimub 17. – 26. augustil Vanemuise Sadamateatris. Esietendus toimub 26. augustil kell 18.00 Sadamateatris.

Suvekooli õpilased saavad kaasa teha lavastuses, mis valmib kümnekonna päeva jooksul juhendajate käe all. Lisaks õpitakse juurde tehnilist poolt. Sel aastal on suvekooli keskmes sõnalavastus.

Esimene suvekool toimus 2010. aastal ja lõpulavastuseks oli “Saaremaa onupojad”.
2011. aasta suvekooli lavastus oli O.Lutsu / Ü.Vinteri “Kevade”, lavastajad Jaan Willem Sibul, Madis Milling ja Katrin Luts.
2012. aasta Kollase Kassi suvekoolis lavastasid Jaan Willem Sibul ja Madis Milling revüüprogrammi “Vellkamm tu Estõunia”.
2013. aasta suvekooli peateema oli lavavõitlus. Lavastajad Merle Jääger, Imre Toomeoks ja kaskadöör Mati Tikk tõid lavale erinevate ajastute võitlus-stseene lavastuses “Lõpp on vaikus”.
2014. aasta suvekool tähistas pisikest juubelit tuues suure maja lavale kõige erinevamaid kassikaraktereid lavastuses “Kassid”. Lavastajad Janek  Savolainen ja Katrin Pärn.
2015. aaasta suvekooli lõpulavastuse „Nooremuine“ tõid noored lavale lavastajate Rasmus Kulli ja Reigo Tamme juhendamisel.
2016. aasta suvekooli lavastuse „Suveöö unenäod“ tegid Rasmus Kull ja Reigo Tamm.
2017. aasta suvekooli lavastuse “Ärkame taas” lavastajad olid Kristo Toots ja Katrin Kalma.