Ligipääsetavus

Kui Sa tahad teatris paremini kuulda

Vanemuise suure maja teatrisaalis on kasutusel uudse lahendusega silmusvõimendi, mille abil on kuulmislangusega inimesel võimalik helisid (kõnet, muusikat jne) paremini ja selgemini kuulda. Selleks küsi kõrvaklappe saaliteenindajalt. Ka kuuldeaparaat võib olla varustatud vastava programmiga, selle kohta saab infot Eesti Vaegkuuljate Liidust.

Kuigi paigaldatud süsteem katab kogu teatrisaali, on saalis kindlad tsoonid, kus seade kõige parema tulemuse annab. Vastava märgistusega saaliplaan on leitav siit.
Eestikeelsed tiitrid on abiks ka kuulmislangusega vaatajale, kellel osa esitatavast tekstist võib muidu kaduma minna.


Vanemuise teater jätkab ka sellel hooajal ligipääsetavate etenduste andmist, millel on nägemispuudega inimestele kirjeldustõlge ja vaegkuuljatele subtiitrid.
Ligipääsetavad etendused 152. hooajal:
30.09 Marvini tütred, 08.10 Peer Gynt, 21.11 Inspektor tuleb, 11.12 Soomusrong nr 7.
Kirjeldustõlke ja subtiitritega etendusel teatripileti hind vaegkuuljale, vaegnägijale ja saatjale 9 eurot (tavahind 21-24 eurot).
Broneeringusoovid palume saata e-mailile siivi@vanemuine.ee või kassa@vanemuine.ee.

Ligipääsetavad etendused saavad teoks tänu Tartu linna Sotsiaal- ja tervishoiuosakonnale ning kirjeldustõlke teenust pakub Kirjeldustõlge OÜ. 150. hooajal alustasime kirjeldustõlkega etenduste andmist. Loe uudist siit.