Uudista

Vanemuise teatris käivad balletilavastuse „Tulilind / Šahrazad“ proovid

Brasiilia lavastaja ja koreograafi Ricardo Amarante ning Vanemuise teatri muusikajuhi Risto Joosti käe all valmistuvad Vanemuise teatri balletitrupp ja sümfooniaorkester tooma lavale maailmaklassikasse kuuluvaid muusika tippteoseid – Igor Stravinski „Tulilind“ ja Nikolai Rimski-Korsakovi „Šahrazad“.

Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas rääkis, et brasiilia koreograafi ja lavastaja Ricardo Amarante neoklassikalises stiilis balletiõhtu toetub heliloojate originaalmuusikale, kuid toob vaatajateni tuntud muinasjuttude uued tõlgendused.

Tommingase sõnul on Amarante ennekõike vapustava plastika ja peene sensuaalse närviga koreograaf. „Ta on tantsijana töötanud maailma tippkoreograafidega, nagu William Forsythe, Jiří Kylián ja Jorma Elo. Amarante lisab oma tantsukeelde palju endale isikupärast, millele annab värvi tema päritolu ja rahvusvaheline kogemus,“ tõdes balletijuht.

Tommingase sõnul on lavastuse proovid kulgenud väga energilises atmosfääris: „Meie põhjamaises kliimas on töö temaga kui sulatusahjus!“

„Tulilind / Šahrazadi“ rahvusvahelisse lavastusmeeskonda kuuluvad Brasiiliast pärit lavastaja ja koreograaf Ricardo Amarante ning dramaturg Edson Artur Machado juunior. Brasiiliast on pärit ka lavastuse kunstnik René Salazar David. Balletiartiste saadab Vanemuise sümfooniaorkester, mida juhatavad muusikajuht ja peadirigent Risto Joost või dirigendidTaavi Kull ja Martin Sildos. Balleti videokunstnik  on Alyona Movko, valguskunstnik Tõnis Järs.

„Tulilinnus“ teevad kaasa Alexander Germain Drew, Joo Ho Lee, Olivia Lenssens, Emily Ward, Yukiko Yanagi, Alain Divoux, Silas Stubbs, Willem Houck jt.

„Šahrazadis“ astuvad üles Alexander Germain Drew, Silas Stubbs, Alain Divoux, Joo Ho Lee, Bleiddian Bazzard, Maria Engel, Sayaka Nagahiro, Laura Quin, Alexandra Heidi Foyen, Gus Upchurch, Josef Jagger, Matteo Giulio Tonolo, Matthew James Jordan, Giorgi Koridze jt.

Balletiõhtu „Tulilind / Šahrazad“ esietendub Vanemuise teatri suures majas 26. märtsil 2022.

08.12.2021