Uudista

Vanemuise teater kutsub gümnasiste lavastusi arvustama

Vanemuise teatri noortetöö osakonna konkursi „Arukas arvustaja“ eesmärk on kasvatada teatriteadlikku publikut ning panna noori teatrit rohkem märkama, analüüsima ja mõistma. 

Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul on teater üks õppimise vorm ning konkurss „Arukas arvustaja“ annab võimaluse teatrit analüüsida, olla sõnaosav ja kriitiline.

„Vanemuise teatri draama-, balleti- ja ooperilavastused räägivad mitmekülgseid lugusid. Artistide töö, lavaline ülesehitus, kostüümid ja dekoratsioonid, muusikaline kujundus, liikumine laval ja palju muud peavad seda lugu kandma algusest lõpuni. Teatripublik tuleb teatrisse erinevate ootustega ja märkavad selle loo juures erinevaid külgi.

Meid huvitab, millisena näeb gümnaasiuminoor enda poolt valitud lavastust: mis on lavastuse tugevused, mõjukad ja nõrgemad kohad ning mis oleks võinud olnud teisiti,“ arutles Loonurm, lisades, et see on õpilastele, kui teatri olulisele sihtrühmale, hea võimalus anda otsest tagasisidet lavastuste kohta, pannes samaaegselt proovile oma eneseväljendusoskused.

Vanema kooliastme õpilaste arvustusi oodatakse praegu Vanemuise teatri repertuaaris olevate lavastuste kohta.

Arvustuse pikkus on maksimaalselt 5000 tähemärki koos tühikutega. Arvustusi oodatakse elektroonilisel kujul hiljemalt 11. märtsiks aadressile kollanekass@vanemuine.ee. Arvustusele tuleb kindlasti lisada järgmised andmed: autori nimi, kool, klass, e-posti aadress, telefoninumber ning kui kirjatööl on juhendaja, siis ka tema nimi ja kontaktandmed.

Konkursi tulemused kuulutatakse välja 27. märtsil 2022. Kolm parimat saavad oma arvustusele žüriilt tagasisidet ning auhindu.

Loe varasemaid arvustusi ja konkursi tingimusi Vanemuise teatri kodulehelt.

09.02.2022