Uudista

Vanemuine toob õpetajad teatrisse

Traditsiooniline Vanemuise teatri õpetajate infopäev toob 16. septembril teatrisse ligi 300 Lõuna-Eesti koolide õpetajat, kellele tutvustatakse teatri uut hooaega ja haridusprojekte. 

Vanemuise teatri väikeses majas toimuval õpetajate infopäeval saavad õpetajad ülevaate teatri uuest hooajast ning draama-, balleti- ja muusikalavastustest, mis sobivad teatrikülastuseks koos õpilastega.

Vanemuise noortetöö osakond tutvustab oma programme, ekskursioonide, teatritundide ja töötubade võimalusi ning hooaja etendustele saab soetada soodushinnaga pileteid.

Vanemuise teatri noortetöö juhi Katrin Loonurme sõnul on vahetu kohtumine pedagoogidega vastastikune rõõm, sest küsimused saavad kohese vastuse ja vahetute kogemuste jagamine on inspireeriv.

„Teatrikülastus võiks olla koolitunni lahutamatu osa, sest teatris kohtuvad nii paljud eri maailmad, mida käsitletakse ka kooli klassiruumis. Loodame infopäevaga anda õpetajatele ideid ainetunni sidumiseks teatriga, avardades läbi lavastuste või haridusprogrammide õpilaste silmaringi ja mõttemaailma elulistel teemadel, mida leiab igast teatritükist,“ rääkis Loonurm.

Infopäeval osalevad õpetajad saavad osa ka Eesti kirjandusklassika, A. H. Tammsaare ainetel loodud Ardo Ran Varrese ooperist „Põrgupõhja uus Vanapagan“. Kooliõpilaste vaatenurgast seob lavastus oskuslikult nii mitmedki ainetunnid: kirjanduse, muusika, ajaloo.

Varasema repertuaari kõrval toob Vanemuise teater alanud hooajal lastele ja noortele suunatult lavale lastemuusikali „Sipsik“, tantsulavastuse noortele „kriis.ID“ ning balletilavastuse „Pähklipureja ehk Imeline jõuluöö“. Vanem kooliaste on oodatud vaadatama ja kuulama tragikoomilist eesti ooperit „Kaubamaja“, Artur Alliksaare elul ja luulel põhinevat „Sada grammi taevasina“ ja muudki.

Uue haridusprogrammina jõuab publiku ette Sergei Prokofjevi muusikaline muinasjutt „Peeter ja Hunt“, mis põhineb helilooja orkestrisüidil „Petja ja hunt“. Lapsed ja noored saavad osa visuaal-teatraalsest muusikatunnist, mis õpetab, kuidas muusikat kuulata, millised pillid on orkestrikoosseisus ja mis häält nad teevad.

12.09.2022