Uudista

Selgusid Eesti teatri auhindade laureaadid

Täna kuulutati ETV erisaates välja Eesti teatri auhindade laureaadid 2019. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest.

Vanemuise teatrist pälvisid preemiad:

Karol Kuntsel – Meespeaosatäitja auhind Arnolphe’i rolli eest lavastuses „Naiste kool“.

Raminta Rudžionytė-Jordan – Balletiauhind Julia rolli eest lavastuses „Romeo ja Julia“, Fermina rolli eest lavastuses „Armastuse tango ehk aegade lõpus“ ning solist eest lavastuses „Lageda laulud“.

Katrin Pärn ja Janek Savolainen – Salme Reegi nimeline lastelavastuste auhind meisterliku lastelt lastele tantsulavastuse „Klaabu“ eest.

Imbi Mälk – Eesti Teatri Tehniliste Töötajate Ühenduse aumärk Vanemuise teatri valgusmeistrile, kelle pikaajalise töö taga peitub järjekindel õppimis- ja arenemistahe ning kes on olnud kolleegidele abiks ametisaladuste tundmaõppimisel.

Jaak Viller – Priit Põldroosi nimeline auhind Vanemuise teatri ajaloo uurimine ja loomingulise arhiivi digiteerimise; raamatute „Kandiline Kaarel Ird. Dokumente ja kommentaare“ (2009), „Erich Kõlar. Kuulake ennast muusikasse“ (2012) ning Evald Kampuse artiklite kogumiku „Teatrist. Vanemuisest ja vanemuislastest“ (2019) eest.

Raivo Adlas – Eesti Näitlejate Liidu auraha.

Lisaks pärjati Eesti Teatriliidu kunstnikuauhinnaga Kristjan Suits kujunduste eest lavastustele „Persona“ ja „Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal“ (mõlemad Teater Vanemuine), „Nukumaja, osa 2“ ja „Võrk“ (mõlemad Eesti Draamateater), „Kant“ ja „Kommuun“ (mõlemad Tallinna Linnateater) ning „Emilie Sagée“ (Kellerteater).

Mare Raidma pälvis Natalie Mei nimelise auhinna fantaasiaküllaste ja nüüdisaegsete kostüümide eest muusikalile „Kaunitar ja koletis“ Vanemuise teatris.

Eesti teatri auhindadega kaasneb Ivo Lille loodud Theodori silm, mida rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, või Vaike Pääsukese kujundatud aukiri.
Eesti teatri auhindu on antud välja alates 1961. aastast.

26.03.2020