Uudista

Galerii: vanemuislased avasid oma kodude hoovid

Vanemuislaste kaheksas kohvikus said teatrisõbrad kostitada end maitsva menüü ja kontsertidega. Õhtu lõpuks valisid kohvikukülastajad koduparimaks kohvikuks Kunksmoori teemaja, mille tulu läheb Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi haigete laste toetuseks.

Vaata suurt galeriid Vanemuise teatri Facebookist!

Vanemuise orkestrandid koos muusikutest sõpradega avasid muusikat täis hoovikohviku Puu- ja plekihoov, kus esimese kontserdiga ristiti sisse ka hoovi ehitatud lava. Menüü hitiks kujunes Ukraina borš, aga ka ahvatlev küpsetistevalik. Kohvikus astusid üles Vanemuise sümfooniaorkestri erinevad koosseisud ning Vahtsõliina torod.

Barbieland avas roosa fantaasiamaailma, täis Õhku Täis Unistuse õhupalle ja Vanemuise kostüümilaenutuse roosasid kostüüme. Menüü-menukiks osutusid roosad pannkoogid, hot dog ja maitsev koogiloto. Katusekontserdiga esines Vanemuise ooperikoori artist Oliver Timmusk koos Hedi Maaroosiga.

Oma kohviku avasid Vanemuise teatri kassas teatrisõbrale pileteid ulatavad ja repertuaari tutvustavad kassapidajad koos sõpradega. Kitzburgeri hittroaks olid mahlased burgerid.

Vanemuise õmblustuba ja dekoratsiooniala avasid ühise kohviku Keisri uued rõivad Vanemuise väikese maja hoovil. Kulinaarseks elamuseks kujunesid teiste hulgas nii leib grilllihaga kui ka kodune limonaad.

Pirukate peaproov kostitas külastajaid rikkaliku pirukamenüüga. Kauaaegse Vanemuise sümfooniaorkestri orkestrandi Margus Kitse eestvedamisel esinesid kohvikus Aivar Eimra, Anna Šulitšenko ja Kersti Perandi.

Jõulukohvikus sai maitsemeeli ergutada jõulupraega ning magustoiduks krõbistada piparkooke. Kõigi rõõmuks käis kohvikus ka jõuluvana, kingitused käes.

Ooperikoori artistide kohviku Müürgel menüü eesotsas olid gurmeesupid. Külastajad kasutasid aktiivselt võimalust kuulda miljööväärtusliku ja muinsuskaitse all oleva maja ja maakivimüüri lugu ning nautisid müüri kohal kõrguvalt terrassilt kaunist vaadet Tartule.

Kunksmoori teemajas kostitasid maitsva toiduga külalisi Vanemuise ooperisolistid koos pere ja sõpradega. Meelelahutusprogrammi pakkus 9. septembril 2023 Teatri Kodus esietenduva koguperelavastuse „Kunksmoor ja kapten Trumm” lavastusmeeskond. Kohviku tulu — 435 € — annetatakse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi.

Kohvikukülastajatel paluti päeva jooksul valida ka parim kodukohvik. Suurima poolehoiu pälvis Kunksmoori teemaja, mille korraldusmeeskond saab väljateenitud kiituseks lasta end kostitada restoranis Fii.

Juba selle nädala lõpus avab Vanemuise teater publikule teatrimajade uksed. 154. hooaja esimesel nädalal on mängukavas ooper „Kaubamaja“, muusikal „Sipsik“sümfooniaorkestri hooaja avakontsert, komöödia „Pisuhänd 2“ ning Teatri Kodus esietenduv „Kunksmoor ja kapten Trumm“.

28.08.2023