Uudista

Galerii: Goldtime tunnustas Vanemuise balletisolisti tantsuauhinnaga

29. aprillil tähistasid Vanemuise ballett ja Eesti Rahvusballett rahvusvahelist tantsupäeva ühise galaõhtuga Tallinnas. Galaõhtu lõpuosas anti esmakordselt tantsuauhind Vanemuise teatri balletitrupi liikmele Emily Wardile. Auhinnaga kaasneva stipendiumi ning graveeringuga kingituse toetaja on Goldtime.

Tunnustuse pälvinud Emily Ward on Vanemuise teatri balletitrupi liige aastast 2014. Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas ütles, et nende üheksa aasta vältel on Emily areng olnud tähelepanuväärne.

„Ta on tantsija, kes süveneb rolli nii dramaturgilist joont jälgides kui ka tehnilist poolt pedantselt lihvides. Emilyle sobivad dramaatilised rollid nagu Kuninganna „Luikede järves“ või Tatjana „Oneginis“. Samas on tal ka teine, efektne ja kirglik pool, mis võimaldab tal tantsida erinevates stiilides ja eripalgelist koreograafiat,“ jagas Tommingas laureaadi kiituseks.

30. aprilli õhtul toimub rahvusvahelise tantsupäeva gala Tartus Vanemuise teatris, kus ühisel laval tantsib 189aastane Eesti ballett – 105aastane Eesti Rahvusballett ja 84aastane Vanemuise ballett.

Elagu Eesti ballett – õpetajad, tantsijad, toetajad ja balletipublik!

Fotod Tallinna galaõhtult: Rünno Lahesoo

29.04.2023