Rahvusvahelise tantsupäeva gala

Rahvusvahelise tantsupäeva gala

Tähistamaks rahvusvahelist tantsupäeva, ühendab Eesti balletikunst oma loomingulise vaimu ning erakordse võimalusena saab laval näha nii Vanemuise kui Eesti Rahvusballeti truppe.

Õhtule lisavad pidulikkust Vanemuise ja Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestrid Lauri Sirbi juhatamisel. Õhtu kunstilised juhid on Vanemuise balletijuht Mare Tommingas ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris.

29. aprillil 2023 Rahvusooperis Estonia
Osta pilet!

30. aprillil 2023 Vanemuise suures majas
Osta pilet!

KAVA

Goldtime andis Rahvusooperis Estonia toimuval galaetendusel üle esmakordse tantsuauhinna Vanemuise balletitrupi liikmele! Selle pälvis balletisolist Emily Ward!

„Emily on tantsija, kes süveneb rolli nii dramaturgilist joont jälgides kui ka tehnilist poolt pedantselt lihvides. Emilyle sobivad dramaatilised rollid nagu Kuninganna „Luikede järves“ või Tatjana „Oneginis“. Samas on tal ka teine, efektne ja kirglik pool, mis võimaldab tal tantsida erinevates stiilides ja eripalgelist koreograafiat.“
— Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas

Vanemuise teatri ja Rahvusooper Estonia koostöö

Balletiõhtu on kahes osas, ühe vaheajaga


Intervjuud

Üks õhtu kunstilistest juhtidest, Vanemuise balletijuht Mare Tommingas tutvustab esmakordselt toimuvat ühist galaõhtut | "Vanemuise veerand" | 27.04.2023