Minu veetlev Tartu

Minu veetlev Tartu

 

Kui õues on pime ja kõle, on teatris soe ja hubane olla. Talvekuudel toovad Vanemuise laulvad näitlejad lavale mõnedki hetked aastakümnete tagusest elust ja olust Tartus.
See oli aeg, mil rockmuusika kandis veel sõnumit. See oli teksade ja vuntside, esimeste levimuusikapäevade, Breźnevi, põlvkonnamanifesti „Tartu sügis“, teatriuuenduse, Mülleri Sassi ja kerkiva Annelinna kümnend. Selles kümnendis oli nii kohtumisi kui lahkuminekuid, nii pöördumatuid lõppe kui uusi algusi.
Lavastuses esitatakse ja tõlgendatakse laule, mis loodi 1970ndatel Tartus. Samuti kõlavad sama kümnendi hitid nii idast kui läänest. Tartu oli juba siis paik, kuhu jooksid kokku head mõtted kogu maailmast.
Teater on tänulik praegustele ja endistele tartlastele, kes lubasid kasutada lavastuse kujunduses oma foto- ja filmiarhiive. Elustame mälusse tardunud kaadrid, inimesed ja laulud!
NB! Laval suitsetatakse!
Esietendus 6. detsembril 2014 suures majas

KAVALEHT


laulude ja lugude õhtu, mis viib 1970ndate Tartusse

Lavastaja Tiit Palu
Muusikajuht Ele Sonn
Kunstnik Maarja Meeru
Videokujundus Janek Savolainen
Valguskunstnik Andres Sarv

Osalevad: Maria Soomets, Linda Kolde, Marian Heinat, Priit Strandberg, Riho Kütsar, Tanel Jonas ja Sten Karpov ning bänd Ele Sonni juhatusel koosseisus: Karl Laanekask, Margus Tammemägi, Indrek Mällo ja Ele Sonn

 

 

Videod