Kõik minu emast

L 29. jaan 19:00 Väikeses majas
K 02. veebr 19:00 Väikeses majas
L 05. veebr 19:00 Väikeses majas
N 17. veebr 19:00 Väikeses majas
P 27. veebr 16:00 Väikeses majas
P 06. märts 16:00 Väikeses majas
K 16. märts 19:00 Väikeses majas
K 23. märts 19:00 Väikeses majas
P 24. apr 16:00 Väikeses majas
P 15. mai 16:00 Väikeses majas
N 19. mai 19:00 Väikeses majas

Kõik minu emast

Draama kahes vaatuses

Pedro Almodóvari filmil põhinev näidend on justkui hümn emadusele ja emaarmastusele, mis on tugevam kui miski muu siin maailmas.

Manuela poeg Esteban, 17-aastane nooruk, hukkub ema silmade all, kui püüab pärast  sünnipäevaõhtul nähtud etendust saada autogrammi lavastuse staarilt. Poja märkmikust leiab Manuela viimase sissekande, Estebani pihtimuse, kuidas teadmatus oma isast tekitab temas tühjuse ja ebatäiuslikkuse tunde. Piiritus leinas Manuela siirdub tagasi Barcelonasse, et leida üles oma noorusarmastus ning sõlmida mineviku ja olevikuga rahu. See on retk ootamatusi täis maailma, kus kohtuvad näitlejad, nunnad, prostituudid ja transvestiidid – teineteisest väga erinevad naised.

„Kõik minu emast“ räägib armastusest, valust ja ka lootusest, mida me kõik – kes me ka poleks – tunneme ühtmoodi.

Almodóvari film „Kõik minu emast“ (Todo sobre mi madre, 1999) võitis 1999. aastal auhindu peaaegu kõigil maailma nimekamatel filmifestivalidel: parima lavastaja preemia Cannes’is, mitmed Hipaania filmiauhinnad, Golden Globe’i auhinnad, BAFTA auhinnad ning ka võõrkeelse filmi Oscari.

Näidendi maailmaesietendus toimus Londoni teatris Old Vic. Produtsendid: Daniel Sparrow Productions, Neal Street Productions, The Old Vic Theatre Company, Dede Harris & DRB Productions

Esietendus Vanemuise väikeses majas 29. jaanuaril 2022


Autor Samuel Adamsoni lavaversioon Pedro Almodóvari filmistsenaariumist
Tõlkija Martin Algus
Lavastaja Ain Mäeots
Kunstnik Iir Hermeliin
Videokunstnik Martin Salundi
Valguskunstnik Rene Liivamägi

Osades Maria Annus, Saara Nüganen, Piret Laurimaa, Ragne Pekarev, Marika Barabanštšikova, Lena Barbara Luhse, Merle Jääger, Robert Annus, Reimo Sagor, Karl Kristjan Puusepp