Kõik minu emast

K 22. veebr 19:00 Väikeses majas
N 02. märts 19:00 Väikeses majas
K 15. märts 19:00 Väikeses majas
L 01. apr 19:00 Väikeses majas
L 29. apr 19:00 Väikeses majas
N 11. mai 19:00 Väikeses majas
N 25. mai 19:00 Väikeses majas

Kõik minu emast

Draama kahes vaatuses

Pedro Almodóvari filmil põhinev näidend on justkui hümn emadusele ja emaarmastusele, mis on tugevam kui miski muu siin maailmas.

Manuela poeg Esteban, 17-aastane nooruk, hukkub ema silmade all, kui püüab pärast  sünnipäevaõhtul nähtud etendust saada autogrammi lavastuse staarilt. Poja märkmikust leiab Manuela viimase sissekande, Estebani pihtimuse, kuidas teadmatus oma isast tekitab temas tühjuse ja ebatäiuslikkuse tunde. Piiritus leinas Manuela siirdub tagasi Barcelonasse, et leida üles oma noorusarmastus ning sõlmida mineviku ja olevikuga rahu. See on retk ootamatusi täis maailma, kus kohtuvad näitlejad, nunnad, prostituudid ja transsoolised – teineteisest väga erinevad naised.

„Kõik minu emast“ räägib armastusest, valust ja ka lootusest, mida me kõik – kes me ka poleks – tunneme ühtmoodi.

Almodóvari film „Kõik minu emast“ (Todo sobre mi madre, 1999) võitis 1999. aastal auhindu peaaegu kõigil maailma nimekamatel filmifestivalidel: parima lavastaja preemia Cannes’is, mitmed Hispaania filmiauhinnad, Golden Globe’i auhinnad, BAFTA auhinnad ning ka võõrkeelse filmi Oscari.

Näidendi maailmaesietendus toimus Londoni teatris Old Vic. Produtsendid: Daniel Sparrow Productions, Neal Street Productions, The Old Vic Theatre Company, Dede Harris & DRB Productions

Esietendus Vanemuise väikeses majas 29. jaanuaril 2022

TÄHELEPANU! Laval suitsetatakse ja lavastuse kõnepruuk võib olla häiriv. Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele.

KAVALEHT


Samuel Adamsoni lavaversioon Pedro Almodóvari filmistsenaariumist
Tõlkija Martin Algus
Lavastaja Ain Mäeots
Kunstnik Iir Hermeliin
Valguskunstnik Rene Liivamägi
Muusikaline kujundaja Ele Sonn

Osades Maria Annus, Saara Nüganen või Linda Porkanen, Piret Laurimaa, Ragne Pekarev, Marika Barabanštšikova, Lena Barbara Luhse, Kaia Skoblov Külalisena, Robert Annus, Reimo Sagor, Karl Kristjan Puusepp Külalisena

Intervjuud

Kuku raadio saates "Vanemuise veerand" käis külas lavastaja Ain Mäeots, kes rääkis, kas näidendi tekst käib filmi stsenaariumiga sama sammu; miks Almodóvar on ühtaegu ülistatud ning vihatud ja mis põhiline: millest jutustab draama „Kõik minu emast“? (27.01.2022))

Kuula intervjuud lavastuse osatäitja Ragne Pekareviga Kuku raadio saates "Vanemuise veerand", teiste teemade hulgas käsitleti ka tema rolli transsoolisena (13.01.2022)