Kirvetüü

Kirvetüü

Ott Kiluski tume lugu

Mis saab siis, kui miski, mis juhtus lapsepõlves, mõjutab sind kogu ülejäänud elu? Kui riigikorra muutumine keerab kogu senise elukorralduse pea peale? Kui kaamoslik sügis laotub üle majade ja põldude? Kui surnud hakkavad kõndima elavate seas ja esemed vahetavad omatahtsi asukohta?

„Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab. Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi. Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?

„Kirvetüü“ sai Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia. Näidend räägib setu keeles Eesti väikeküla elanike ausa ja inimliku loo, millest ei puudu lopsakas ja kohati valus huumor. Ka näidendivõistluse žürii liikmed tõstsid esile näitemängu mõnusat huumorit, mahlakust ning apokalüptilist trööstitust.

Teater ei soovita lavastust alla 14-aastastele!

Esietendus 27. juunil 2019 Kammivabriku sündmuskeskuses (Teguri 28a, Tartu)

KAVALEHT

Covid-19 info
Suvelavastuse publiku ja näitlejate turvalisuse tagamisel lähtume Kultuuriministeeriumi juhendist.
Palun arvestage etenduspaigas kehtestatud reegleid ja võimalusi, mille oleme loonud kõigi turvalisust silmas pidades. Etendusi ning publiku turvalisust puudutav info täpsustub ja täieneb jooksvalt.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ain Mäeots
Kunstnik Iir Hermeliin
Valguskunstnik Meelis Lusmägi
Lõpuvideo kunstnik Emer Värk
Operaatorid  Andreas Kangur, Karl-Gustav Kello
Režissöör Juho Porila
Lavavõitlus Priit Strandberg ja Agu Trolla
Lavastaja assistent Ave Vilpo

Osades Andres Mähar, Mait MalmstenEesti Draamateater, Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Ain Mäeots, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Saara Nüganen, Merle Jääger, Silvi Jansons, Agu Trolla, Mairo Libba, Hannes Hanimägi, Hubert Uku Prank, Ronald Mäeots, Rauno Koorts