Kaheksa tegelast sisenevad ruumi

Kaheksa tegelast sisenevad ruumi

Vanemuise Kollase Kassi suvekooli 12. hooaja lõpuetendus

Kaheksa tegelast sisenevad ruumi. Mis on neid sellesse ruumi toonud? Kas nad tunnevad üksteist? Kas nad teavad, kuhu nad on sattunud? Kas..? Aga..? Mis siis kui..?

Lavale jõuavad kolm katkendit, mis võivad samal ajal tunduda identsed ja täiesti erinevad. Midagi sellist oleks justkui juba näinud, aga samas on see täiesti teistmoodi. Algus on sama, aga mingil hetkel kõik muutub. Või vastupidi.

Kollase Kassi suvekool

Kümmekonna päeva jooksul valmib juhendajate käe all lavastus, kus laval on suvekooli õpilased, kelle kanda on ka lavastuse tehniline pool. Lisaks karakteri loomele, tekstianalüüsile ja näitlemisele, peavad noored looma oma katkenditele ka kogu kunstilise terviku – lavakujunduse, kostüümi, grimmi, valguse ja heli. Neil on võimalus näha lava taha, mõista kõiki osiseid, mis lavastuse sünni juures olulised on ning mis peamine – töötada ühiselt terviku nimel; katsetada, usaldada, avastada.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi suvekooli alates 2010. aastast. Varasemalt on suvekooli raames valminud draamalavastused, muusikalid ja ooper.

Esietendus 16. augustil kell 18 Vanemuise väikeses majas


Lavastajad Maarja Johanna Mägi ja Johan Elm
Kunstnik Eugen Tamberg
Valguskujundaja Raul Telliskivi
Helikujundus Kalev Kääpa
x
Osades Mirelle Uibokand, Laura Kuusik, Miia Tooming, Herta Marie Aadli, Joosep Vall, Camila Martin Guevara, Grete Alavere, Karmen Parijõgi, Elo-Mai Lepp, Karmen Saar, Robin Haga, Elisabeth Kool, Ida Vares, Birke Mirell Pahapill, Kristjan Kundla, Arabella Antons, Irene Herodes, Greg Värnomasing, Annabret Albert, Emili Külaots, Katri Kade, Mia Dolores Pavelson, Kirke Miina Tegova, Kasper Joel Nõgene, Maren Tiidrus