Uudista

Vanemuise Kollase Kassi Suvekool toob lavale “Udumäe kuninga”

Tänavu 10. korda toimuv Vanemuise Kollase Kassi Suvekool toob sel aastal välja Peeter Jakobsoni näidendi “Udumäe kuningas”. Lavastajad on Karl Laumets ja Veiko Porkanen.

“Udumäe kuningas” on muinasjutt tüdrukust, kes kaob jaaniööl jäljetult ja tuleb tagasi alles seitsme aasta pärast. Siis kõik alles algab…

Esietendus toimub 24. augustil kell 18 Vanemuise suures majas.

Kollase Kassi Suvekoolis valmib kümnekonna päeva jooksul juhendajate käe all lavastus, kus laval on suvekooli õpilased, aga nende kanda on ka lavastuse tehniline pool.

Vanemuine korraldab Kollase Kassi Suvekooli alates 2010. aastast. Varasemalt on suvekooli raames valminud draamalavastused, muusikalid ja ooper.

Osades: Janette-Liis Pikas, Joosep Vall, Emma Elisabeth Toots, Oliver Valk, Triinu Halgma, Sander Kõiv, Triinu-Liis Tammjärv, Kristjan Kundla, Eva Metspalu, Oskar Puis, Elis Talvet, Laurits Muru, Emili Rohumaa, Morgan Kinna, Saara Kaljujärv, Kristjan Häggblom, Mann Rask, Jonathan Darvish-Kojori, Hanna Aadusoo, Franz Joseph Sinimäe, Jaana Sommermann, Kätriin Helena Huttunen, Kerstin Loit, Arabella Antons, Karmen Parijõgi, Mia-Gita Babitš, Anna Viktoria Tammik, Ronja Juurma.

Kaasa teeb ansambel Etnosfäär.

21.08.2019